Jednoduchý způsob, jak zhubnout, o čemž mnoho z nich ani neuvažovalo

O mně

Ano, před 8 lety jsem byl mnohem silnější.

meme

Vlevo je mi 20 let, vážím 99 kg s nárůstem 173 cm. Správně – dneska jsem. Vážím 29 kg méně.

Sotva jsem našel nějaký obrázek, kde jsem byl “na vrcholu”. Nelíbilo se mi to tehdy fotografovat. Myslím, že mne teď mnoho lidí s tukem pochopí.

Napsal jsem to všechno, abych ukázal, že vím, jaké to je být tlustý.

Jediný způsob, jak odstranit tuku

Víte, že existuje pouze jeden způsob, jak odstranit tuky? Může se spálit pouze ve svalů s fyzickou aktivitou. Jiným způsobem.

Všichni lidé, kteří si něco sami vymýšlí, stoupají ve vaně, pijí diuretikum, laxativum nebo prostě hladoví – jsou odsouzeni k selhání.

90% všech našich tuků spaluje ve svalech za přítomnosti kyslíku. To musí být pochopeno. Aby nedošlo k vytvoření iluzí ohledně dalšího superdietu.

Musíte zvýšit svůj pátý bod a přesunout ho po všech osách souřadnic. Každý den.

“Musíme se zhostit a zhubnout” – je to zřejmé? Pro mnohé, ne.

Chůze?

“Chůze?” Ne, vážně, chůzi?

– Aha!

– Článek nebo hloupost až nemožné nebo naivní! Běžím ráno, plavat, jít do posilovny – a to nepomůže, ale tady je jen procházka?

Souhlasím, že “chůze” nezní vážně. Jak dlouho trvá chod?

Ale přehodnotil jsem svůj skepticismus poté, co jsem četl doktorku Kovalkovovou knihu “Vítězství nad váhou”. Autor v něm tvrdil, že chůze je důležitou složkou při snižování hmotnosti.

Můžeš něco říct, cokoliv, ale můj život to potvrdil.

Říká doktor

Níže uvedu několik citací z knihy “Technika Dr. Kovalkova: Vítězství nad váhou” od A. V. Kovalkova.

90% veškerého tuku v organismu je oxidováno nebo hořelo ve svalech v přítomnosti přebytečného kyslíku. A tato oxidace tuku se může objevit jak v pracovních svalech, tak ve svalech ve stavu odpočinku, ale v pracovních svalech se oxidace tuků opakovaně zesiluje.

S omezením pohyblivosti a fyzické aktivity je schopnost svalů oxidovat tuky dramaticky snížena.

To potvrdily i pracovníci University of Michigan, kteří zjistili, že pravidelná fyzická aktivita zvyšuje schopnost svalové tkáně zpracovávat mastné kyseliny. Čím více se pohybujete, tím aktivnější se vaše tělo rozvíjí schopnost spalovat tuky. To znamená, že vyškolení lidé jsou schopni při normální chůzi oxidovat větší procento volných mastných kyselin.

U osob, které nejsou zvyklé na pravidelné aerobní cvičení, je schopnost aktivovat mastné kyseliny vyšší než schopnost jejich oxidace. Výsledkem je, že významná část tuku je vázána ve formě triglyceridů a opět se usadí v podkožním tuku. V mnoha studiích bylo také zjištěno, že většina pomalých vláken (schopných přijímat energii oxidací tuků) se soustřeďuje ve velkých svalových masívech nohou.

Závěr je jasný – můžete strávit hodiny mával rukama v aerobiku nebo vypálit kapku tuku, ale můžete jen plánovaný den chodit po ulici a tuk bude tát před našima očima. To je docela logické! Souhlasíte?

V jedné studii provedené na univerzitě v Loughborough (Loughborough University), ve Velké Británii, bylo jasné, že celý dynamický hodiny chůze na běžeckém pásu se změní obsah obou hormonů regulovat chuť k jídlu, „ghrelin“ a „peptidu YY». “Grelyn” je hormon, který stimuluje chuť k jídlu. “Peptide YY” – naopak, snižuje chuť k jídlu. Tento hormon je produkován ve střevech, a tím krev do mozku, potlačuje hlad centrum. Ukázalo se, že po hodině tréninku na běžeckém pásu klesá hladina “ghrelin” v krvi subjektů a hladina “peptidu YY” se zvyšuje. Všichni dohromady vedou ke snížení chuti k jídlu! To znamená, že když se zabýváte aerobním cvičením – nechcete jíst. Sílový výcvik se choval stejným směrem, avšak v menší míře, protože ovlivňoval pouze jeden z těchto hormonů. Omezila obsah “ghrelin” a další hormon zůstal na stejné úrovni. Účinek snižování chuti k jídlu je poměrně krátký, ale všichni sportovci to všimli. Po běžeckém pásu to trvalo asi hodinu a silový trénink – jen půl hodiny.

Při intenzivním tréninku se sacharidy spotřebovávají ve svalech a výsledné neoxidované produkty (aceton, kyselina mléčná) blokují procesy oxidace tuků. Po takových nadměrných zatíženích se svaly úplně uvolňují a oxidace tuku se v nich nenachází. A co je ještě důležitější, takové zatížení výrazně zvyšuje chuť k jídlu.

Vědci z University of Aristotle (Thessaloniki, Řecko) ve svých studiích spolehlivě prokázali, že “klidná chůze lépe pomáhá zhubnout než rychlé běhání”! Po dobu 3 měsíců pozorovali dvě skupiny žen. Někteří se zabývali chůzí, jiní – běhali. Zatížení bylo vypočítáno tak, aby každý z nich ztratil 370 kilokalorií za zaměstnání. V důsledku toho skupina, trénovaná klidným tempem, ztratila v průměru 3 kg a “běžci” – méně než dva. Výzkumníci vysvětlují tento výsledek: “Ženy, které se intenzivněji zabývají, jedí víc a pasivně stráví volný čas.” Oni jsou unavení a unavení.

Závěr je jednoduchý – mnohem více tuku spálí, pokud se budete pohybovat pravidelně, ale v optimálním režimu – bez dušnosti, stovek elixírů a násilí proti sobě. Ideální je v tomto smyslu jednoduchá chůze. Co děláte každý den, jdete do práce nebo do obchodu. Samozřejmě, za hodinu takové chůze strávíte mnohem méně energie než během stejné hodiny běhu. Ale spálí s tukem, protože dává energii pro střední a nízkou intenzitu zátěže.

A nechte to tak spálit – pouhých čtyřicet gramů, ale zároveň pro nás bude celá řada nejdůležitějších událostí:

1) metabolismus přechází na spotřebu tuků – aktivuje se práce hormonů, které rozkládají tuky (adrenalin a noradrenalin);

2) nárůst nálady a svalové tóny, který přispívá ke zvýšení spotřeby energie po celý den;

3) snížila se potřeba čokolády “nálady” a celkové množství spotřebovaných potravin – ve skutečnosti je v krvi rozděleného tuku “energie”. Postupně zmizí touha po nepřetržitém občerstvení a bohatých večeřích.

Zvažte sebe: spalování tuku během tréninku a po dlouhém čase bude kompenzován. V důsledku toho jíte méně – výhody jsou zcela zřejmé!

Loď “sweatshop”, se kterou se člověk rozhodne odjet nadváhu, má menší šanci na úspěch. “Cyklista na trati Tour de France tuku začíná spálit za pět minut. Obvyklý výcvik – nejdříve za patnáct minut – říká Andrei Voronov, doktor biologických věd, fyziolog. “Ale to je za předpokladu, že chodí, střílí pedály nebo dělá aerobik průměrným tempem.” Při neobvykle těžkém zatížení nevyužívá běžný běžec především sacharidy.

A jakmile energie sacharidů skončí, spadne. Zastaví se bez dechu, bolest ve svalech, pocit “Vše, už nemůžu!” A to opravdu nemůže – svaly se zatím nijak neupravují, aby z takového tuku vytěžily energii z tuku. Ano, spotřebovávají sacharidy celkem neefektivně – bez vypalování molekul glukózy, ale prostě je rozštěpí. Energie v tomto případě vyniká mnohem méně. To je důvod, proč neoškolený člověk nemůže běžet po dobu jedné hodiny, aniž by přestal běžet a plavat. Jen prostě nemá na to, aby za to dostal energii. “

Výsledkem takového násilí je obrovská únava, která způsobuje, že zbytek dne bude držen ve vodorovné poloze. Zvyšuje chuť k jídlu – při spalování sacharidů klesá hladina cukru v krvi a tělo trvá na jídle.

Jako výsledek – je zde dekadentní nálada: “A proč se tak mám tak samozřejmě, nemám žádný smysl!”

Intenzivní trénink nejen pomáhá zhubnout, ale naopak, tento proces brání. V případě, že srdeční tep překročí limit a jste dech – a pak přeskočit aerobní práh (přestane spalovat tuk), a tělo začne pracovat v anaerobním pásmu ( „jíst“ svaly).

Představte si žeravé a doutnavé uhlíky. Pokud je uzavřete plachtovinou a narušíte přístup kyslíku, uhlí se téměř zháší, ale pokud je nafouknete, vzplanou se do jasného plamene. Přesně stejné procesy se vyskytují u vašich tuků při chůzi. Koneckonců, každé spalování je oxidační proces a podle zákonů chemie může projít pouze nadměrným množstvím kyslíku.

Proto by jakékoli tělesné cvičení mělo být prováděno venku nebo v dobře větraném pokoji a neustále sledovat vaše dýchání. Pro spalování tuku, jako obecně pro spalování, potřebujete kyslík a mělo by to být hodně v okolním vzduchu!

Jedním z největších svalů lidského těla jsou svaly nohou. Při práci utrácejí maximální množství energie a tím se unavují. Ironií je, že tyto svaly jsou nejvíce rozvinuté u tuků, protože musí každý den nosit desítky kilogramů. Takže použijte! Aktivujte tyto svaly v plném rozsahu.

Start – snadné

Jakékoliv “YY peptidy” a “triglyceridy” jsou samozřejmě skvělé, ale chtěla bych svým vlastním slovem říci, proč je chůze v pohodě.

Viz: začátek chodu je snadný. Chůze, dýchání vzduchu – tělo prostě odmítá užívat jako sport.

Ale všichni plní lidé vědí, jak těžké je, abyste se v ranních hodinách dostali na rande! Tělo a šeptá: “Nevstupujte … Neběďte … Miss …”.

V případě chůze není taková věc. Chůze je příjemná pro všechny. A právě – vstala a šla.

Nepotřebujeme speciální formulář, inventář.

Znovu, zdarma. A kolik stojí nyní předplatné pro fitness nebo bazén?

Tlustý lidé váhají, jít do sportu

Samozřejmě, že je skvělé, když běžíte, když jste pohlední a hodní. Každý se na vás dívá se souhlasem a závistí. Maminky říkají svým dětem: “Podívej, můj strýc, jak dobrý člověk běží, dělá sporty.”

A co se stane, když běží tlustý muž?

Giggle! Ukážou mu prstem a rozlousknou vtipy, jako například “Sloni běžící do zavlažovacího otvoru”.

V hlavě úplné osoby se okamžitě objeví tento obrázek:

Viděli jste někdy mladé plnoleté dívky v bazénu? Ne? A proč? Potřebují to také. Ale proto, že chtějí alespoň dát své záhyby na veřejný displej.

A tady vidíme znovu celé kouzlo chůze. Chodíte po chodníku, nikdo vás nezaznamená. Kam jdete? A kdo se o to stará? Možná půjdete do práce nebo do obchodu. Jdete na sport, ale nikdo to nevidí.

To je ono!

Žádné zranění

Lifehaker – místo, kde žije mnoho běžců. Já sám jsem skvělý jogger.

Ale běh nevyhovuje všem. Teď už dokončím vše, co napsal lékař výše.

Pokud máte 30 nebo více kilogramů nadváhy, běží velmi tvrdě a velmi nebezpečné. Všechny systémy těla začínají pracovat pod kolosálním zatížením. Zranění nebo nemoci jsou nevyhnutelné.

Mám tři kamarády s vážnou nadváhou. Všichni jsou o to poněkud znepokojeni a někdy se pokoušejí plavat pro sport. Jejich volba? Běh, tenis a fotbal.

Výsledek – dva byli vážně zraněné koleno (jeden v koleni je nyní nějakou kovovou konstrukcí) a už se nebude moci angažovat v aktivním sportu. Třetí přítel leží teď s kolenem – po měsíc ji nemůže ohýbat. Doufám, že se vše ukáže dobře.

To není náhoda. Nemůžete jen vzít a začít se zabývat aktivním sportem.

Proto můj čtvrtý tlustý chlapík pokaždé, když opakuji: “Seryoga, nemusíte hrát tenis. Vyhoďte nejméně 20 kg. Dokončej kolena do pekla. ” Ano, poslouchá mě …

A chůze postrádá tyto nedostatky.

Každý může chodit: lidé v jakémkoli věku, s jakýmkoli stupněm obezity. Nechte to být pomalý, nechte to schlakovat, ale jdi!

Chůze je ideálním sportem pro tučného muže, který “převzal” mysl. Budete velmi pohodlně nastavovat zatížení, snižovat nebo zvyšovat tempo chůze. Jsou dny, kdy chodím po dobu 8 hodin. A ty víš co? Druhý den se cítím jako “okurka”. Nic neublíží.

Chůze a chuť k jídlu

Po agresivním fyzickém tréninku – vlčí chuť k jídlu. A začnete “jíst” všechno, co jste hodil.

Při chůzi to nedodržuji (a doktor potvrzuje).

“Nemám čas chodit”

“Jsem pracující člověk, mám dvě děti, kde dostanu tolik času? Je pro mě snadnější vstávat brzy, zatímco všichni spí a chodí pár kruhů kolem stadionu. Nechte chodit důchodci, kteří mají spoustu volného času. “

Oblíbená námitka – není čas kvůli práci.

Ale chůze má jednu jedinečnou výhodu oproti jiným sportům – můžete pracovat při chůzi!

Já osobně činím až 20% veškeré práce na cestách. Nedávno jsem o tom podrobně napsal. Nebudu tady opakovat.

Takže z tohoto podnikání by nebylo nic, ne-li příležitost pracovat přímo při chůzi. Mimochodem, tento článek je napsán právě takhle.

O vyvážené výživě

Je naivní myslet si, že samotná chůze bude z “bažiny” čerpat “hroch”. Bez vyvážené stravy nic z toho nebude. Osobně nejsem jasným příznivcem jakéhokoli směru, jako je syrové jídlo, vegetariánství nebo oddělené jídlo. Myslím, že je to rozumné vyvážený napájecí systém bude fungovat.

Vyvážený:

  • na proteiny, tuky a sacharidy.
  • na vitamíny a mikroelementy.
  • na vodě a vegetativním vlákně.
  • v době příjmu a množství jídla.

Radím vám, abyste se vyhnuli všem druhům “diet”, které jsou příkladem jen nevyvážené stravy. Mohou poskytnout jen dočasný účinek nebo mít škodlivý vliv na vaše zdraví.

Existuje moře knih o vyvážené výživě, jen málo lidí je čte. Dejte každému “vzorec”. Zadejte “červené jídlo je dokonce dní a zelené na liché.”

Shrnutí

Zahrnout chůzi v denním rozvrhu.

Proveďte některé práce, jako já, při chůzi. Nebo jen chodit. Získejte psa, nevím.

Chůze je vhodná pro všechny. A silné a velmi tučné. Mladí i starší.

Bude tiše odebírat od vás kilogram na kilogram, dokud se po nějaké době nenacházíte jako tenký, fit a atletický člověk.

Přesvědčil jsem vás?

Čekám na vaše připomínky.

Chtěl jsem tě přesvědčit, abys šel pěšky? Ne? Co tě zastavuje?

Napište!