Laserová korekce vize: “pro” a “proti” na základě osobních zkušeností

Před šesti měsíci jsem se rozhodl opravit laserovou vizi. A teď vám chci říci, proč jsem to udělal, jaké byly alternativy a co se teď děje s očima. Možná někdo může využít této zkušenosti.

Pro ty, kteří z nějakého důvodu nevědí.

Laserová korekce vidění je – fotochemické ablační vrstvy rohovky vystaven paprsku excimer laser, což má za následek změny vnějšího povrchu zakřivení rohovky a, v důsledku toho, jeho index lomu, což vede k zaostřování světelných paprsků na sítnici, to znamená, že návrat dobré vidění.

Wikipedia

Jednoduše řečeno: vy pomocí laseru změníte zakřivení rohovky a díky této vizi se stanete dobrou. Na vlastní pěst jsem zažil laserovou keratomileuzi (LASIK) – moderní high-tech metodu korekce laserového vidění, která je považována za bezpečnou a přesnou.
Mnoho lidí se špatným zrakem přemýšlí o opravě laserem. Ale ne každý to dělá. Pro některé z nich existuje nepřekonatelná překážka – zdravotní kontraindikace. Jiní se prostě bojí. Někdo je jednodušší chodit v čočkách nebo brýlích. Existuje jedinečná kategorie lidí (mají samostatný luk) – to jsou ti, kteří napravují vidění pomocí speciálních cvičení. Pokud jste v této kategorii a učinili jste nějaký pokrok, nezapomeňte na své komentáře ponechat odkaz, máme zájem o vaše zkušenosti!

Byl jsem také strach, ale z těch nejlepších čoček jsem oči bolela, nosila jsem je jen pro některé významné události a toto bylo jednorázové řešení. Brýle jsou plné pořadí z dětství a v zimě jsou zcela nevhodné. Někdo dodal, že jednorázový poplatek za opravu (pro mě to bylo asi 30 000 rublů za obě oči), ekonomičtější než konstantní nákup čočky nebo brýle, a to zejména v případě, že problém máte s dítětem.

Vision před: -3, -3,5 (pochopit, že to není moc špatný zrak, ale minibusy čísla vidět špatné, takže nebude mít čas vytáhnout zástrčku). Neměla jsem nic nic srovnat s ničím. Pak jsem se dozvěděl, jak svět vypadá podrobně.

Zatímco jsem měl brýle jen situačně, můj zrak prakticky neklesl. Ale poté, co se nakonec usadili v nosu, se můj zrak začal zhoršovat a já jsem viděl s brýlemi stejně jako předtím bez nich. Oftalmologové, jimž jsem požádal, obhajovali neustálou korekci vidění. Neměl jsem rád vyhlídku jednou za šest měsíců nebo rok, abych změnil brýle, postupně zvyšoval sílu objektivu a pozoroval, jak se zrak postupně zhoršuje. A konečně jsem se usadil v touze provést operaci.

Obrovským plusem ve prospěch výběru laserové korekce vize byl nedostatek hospitalizace a schopnost rychle se vrátit do práce.

Samozřejmě, existovaly obavy.

Strach a dotazy:

  1. Bude moje vidění v okamžiku po operaci?
  2. Byly nějaké nešťastné případy, které vedly k slepotě nebo vážnému poškození očí, a nebyl bych mezi těmito nešťastníky?
  3. Co když mám nízké uzdravení a chyby na oku, nebo se tam dostane infekce?
  4. Jak se vyhnout výběru kliniky?

Odpovědi, které jsem obdržel:

Pokud pracujete hodně nebo jen sedíte dlouho na počítači, pak jste v nebezpečí. Se zachováním pasivního sedavého životního stylu se postupně začne snižovat vidění. Faktem je, že pokud neustále sedíte na monitoru, vaše oči jsou přehnané. V určitém okamžiku může být toto nabíjení odstraněno kapkami pro oči. Ale pokud necháte všechno tak, jak je, pak v určitém okamžiku to nedokážou: myopie se začne rozvíjet.

Od samého začátku mi lékař varoval, že je potřeba provádět základní cvičení pro zrak. V tomto případě by se soustředit na cvičení s převodem pozornost od špičky nosu ke vzdálenější objekt a zad. To vám umožní, aby vaše oči v dobrém stavu a vyhnout se škodlivým nárůst, ke kterému dochází v průběhu prodloužené kontinuální zaostřování na blízký objekt (například na notebooku, který stojí před vámi).

Na druhé a třetí otázce jsem neměla strach, a nakonec všechno fungovalo. Postilení po chirurgickém zákroku byla, samozřejmě, úspěšně uzdravena a teď vypadají normálně.

Výběr kliniky byl založen výhradně na názorech lidí, kteří prováděli takové operace v našem městě, což já osobně znám.

Jak byla operace

Nejprve jsem podstoupila fyzickou prohlídku na klinice a doktor mi o operaci řekl, pak jsem absolvoval všechny nezbytné testy. Poté jsem obdržel potvrzení, že operaci lze provést.

V den operace jsem dostal léky proti bolesti kapala do očí anestetikum a po krátkém množství času, byl požádán, aby si lehnout na operačním stole. Víko oko zrcátko vložena, aby se zabránilo spontánní blikání (v této fázi je hlavním relaxovat a ne bojovat, pak neuškodí). Pak mě požádali, abych se podíval na červené a zelené světlo instalace. Pak oko (pracují střídavě) snížen vakuovou kruh, který je „stisknuto“ až do úplného zatemnění, pak střih a otodvinu klapka. Jedná se o jediný čas během operace, kdy na několik sekund může pacient pocítit nepříjemné pocity. Potom je přímá korekce laserem, po které je klapka vrácena na místo a převzata do druhého oka. Celá operace trvá nejdéle 10-15 minut.

Po dobu rehabilitace je poskytnuta oficiální nemocenská dovolená (i když se můžete vrátit do práce druhý den po operaci). Nemocnice dává smysl, aby se těm, jejichž činnost souvisí s dlouhodobou přítomnost v přední části monitoru (vyhnout oční přepětí), a ti, kteří nebudou moci sáhnout hluboko do očí šestkrát denně, zatímco v práci. Vzhledem k tomu, že moji práci přímo souvisí s počítačem, použil jsem nemocnici.

Po operaci provádí lékař pravidelné oční vyšetření a sleduje jejich stav.

Pocity po

Po operaci jsem zažil mírný pocit euforie a touhu vzít do úvahy doslova všechno. Svět mi otevřel podrobně. Navíc žije se 100% zrakem a je pro mě mnohem pohodlnější.

Od operace uplynulo zhruba šest měsíců. Vize nespadá. Ale já jsem měl to, co varoval lékař: v první fázi jsem neudělal cvičení a seděl jsem více než 10 hodin denně u počítače s minimálními přerušeními. Jako výsledek, moje oči spazmirovalis a měl měsíc kapat speciální kapky. Nyní je situace normální, snažím se dělat malé přestávky v práci a alespoň jednou denně provádím cvičení pro oči.

Vážení čtenáři, máme zájem o vaše zkušenosti. Podělte se o komentáře, jak vaše laserové vidění změnilo váš život, pořád jste stále zachovávali 100% vidění?

P.S.: Můžete být užitečné informace, že korekce laserového vidění se týká transakcí, pro které můžete získat daňový odpočet ve výši 13% z vynaložené částky. Mějte své šeky!