Stojí za to vynaložit peníze na antibakteriální ruční gely

Antibakteriální léky jsou oblíbené, protože kolem nich žijí děsivé mikroby a na všech typech gelů v jasných lahvích je napsáno, že nás zachrání a ochrání 99,9%. Ne všechno je tak dobré, jak nám slibují.

Jak fungují antibakteriální gely

V srdci většiny těchto léků je běžný léčebný alkohol, který je skutečně účinný. Zničí a různé bakterie a viry, a co je nejdůležitější, dělá to rychlePokyny WHO
na straně hygieny ve zdravotnictví.
. Chlorhexidin, například, je mnohem levnější a zachovává svůj účinek po sušení, ale pracuje pomaleji než alkohol.

Nicméně, údaj o 99,9% zničených mikrobů je reklama. Takže sférický alkohol funguje ve vakuu av reálném životě není možné dosáhnout smrti všech mikroorganismů.

Faktem je, že alkohol a antiseptiky založené na něm vykazují lepší výsledky, když na rukou není žádná viditelná nečistotaA. J. Pickering, J. Davis, A. B. Boehm. Účinnost alkoholového dezinfekčního prostředku na ruce znečištěné špíny a olejem na vaření. . Například pokud jste si umyli ruce a ošetřovali je opravným prostředkem. A pokud je na pokožce prach, zem nebo něco mastného, ​​pak lék funguje mnohem horší. Alkohol rychle vysuší a přestane fungovat a mikroby, které zůstávají na špinavých rukou, se rychle množí.

Pokud si umyjete ruce mýdlem, není potřeba antibakteriální činidlo.

Jak to udělat správně, už jsme to řekli. Ošetřete antiseptické ruce po umytí pouze u odborníků: lékařů a těch, kteří pracují s výrobky.

Všichni ostatní musí najít dřez a normální mýdloE. C. Todd, B. S. Michaels, J. Holah, D. Smith, J. D. Greig, C. A. Bartleson. Alkoholové antiseptiky pro ruční dezinfekci a srovnání jejich účinnosti s mýdly . Voda a pěna umyjí bakterie a viry a všechny druhy znečištění, jako jsou kovy, prach nebo toxické látky, proti kterým jsou antiseptiky bezmocné.

Ale co když není umývadlo kolem?

Jak používat antibakteriální gely správně

V případě, že si vůbec nemůžete umýt ruce a musíte je naléhavě vyčistit, použijte antibakteriální gely ve spojení s mokrými ubrousky: nejprve odstraňte nečistoty a ošetřete pokožku.

Ne každým dnem potřebujeme okamžitě umyt ruce, takže i malá nádoba bude trvat dlouho.

Manipulace příliš často není možná, protože:

  1. To vede k dermatitidě – kůže se zčervená a vločky. Ve sklenicích s penězi samozřejmě existují změkčující a hydratační složky. Ale přesto nebuďte horliví.
  2. Bakterie a viry vytvářejí odolnost vůči antiseptikům. Čím více používáte antibakteriální gely, tím silnější jsou přežívající mikroorganismy.

Jaké závěry? Hoď v pytli sklenici alkoholu, ale použijte ji moudře.

Loading...