Tato píseň vám dá spát za pouhých 8 minut

Jsem si jist, že nikdo nepochybuje o tom, že hudba má obrovský dopad na náš psycho-emocionální stav. Pomocí různých hudebních melodií se můžete rozveselit, inspirovat, přemýšlet nebo plakat. A jak se ukázalo, i usnul.

V roce 2011 se členové britského týmu Marconi Union ve spolupráci s vědci z Britské akademie zvukové terapie rozhodli vytvořit hudební kompozici, která bude mít posluchače uklidňující efekt. Výsledek překonal všechny očekávání.

Kompozice bez hmotnosti trvá pouhých osm minut a je nasycena různými elektronickými zvuky a speciálními efekty. Její měřený rytmus činí vaše srdce libou méně a méně, dýchání se stává lehkým a oční víčka se uzavírají. Účinky tohoto hudebního díla tak ohromily vědce, že Weightless byl časopisem Time zařazen do seznamu 50 nejvýznamnějších vynálezů roku.

Samozřejmě, neočekávejte, že tato skladba vám při práci udeří na útěk nebo vpravo. Aby se hudba chovala, je třeba vytvářet vhodné podmínky: pohodlnou pózu, relaxaci, nasazení na sluchátka a zavření očí. V tomto případě dochází k usínání lehce a nepozorovaně i mezi lidmi, kteří obvykle trpí nespavostí.

Takže příště, kdy nemůžete spát, prostě přemýšlejte o této úžasné cestě. Doufám, že vám pomůže.