10 známky, že se setkáváte s psychopathem

Mezi normální osobou a psychopatem je jen jeden rozdíl – psychopati nemají svědomí. Bolejí a nemají pocit chtivosti nebo pocitu viny. Dokáží imitovat normální lidské emoce, ale opravdu je nezkouší. Soucit, láska, důvěra, odpuštění – tyto emoce z vás činí zranitelnou a psychopati používají pouze k tomu, aby vás ovlivnili.

Jakýkoli externí pozorovatel nebude schopen vypočítat psychopata. Často jsou roztomilé, přátelské a okouzlující lidé. Ale pokud se blížíte k takové osobě, pak se život změní v noční můru. Pohádkové vztahy se přeměňují v kaši brutálních intelektuálních her. Myslíte si, že je to známé? Zde je 10 alarmových zvonů, které vás varují, že jste narazili na psychopata. Data jsou shromažďována na základě skutečných příběhů a rozhovorů na stránkách Psychopath Free.

1. Obklopuje vás deklaracemi lásky a komplimentů. Zdá se vám, že je pro vás dokonalým partnerem

Když se poprvé setkáte s psychopatem, události se rychle rozvíjejí. Inspiruje vás, že máte mnoho společného, ​​že jste dokonalí pro sebe. Stejně jako chameleon, to odráží vaše naděje, sny, obavy, vytvořit důvěryhodný a vzrušující vztah. Neustále chce s vámi komunikovat a zdá se, že vás úplně fascinuje. Vaše stěna ve Facebooku nebo “VKontakte” bude naplněna písněmi, komplimenty, básněmi a hezkými vtipy, které jen dva z vás mohou pochopit.

2. Loví vaše emoce a říká soucitné příběhy

Budete rychle najít místo ve svém srdci kvůli tomu, abyste ho za něj litovali. Je tak milý a nevinný. Úplně ne jako filmové snímky psychopatů – krutých mužů s opovržlivým úsměvem v drahém autě. Určitě se zmíní o svém bývalém, který je s ním stále zamilovaný. Ale vše, co chce, je klid a klid, nenávidí drama. Brzy však zjistíte, že se kolem něj neustále obklopují dramatické příběhy a lidé, kteří jsou blízko k němu.

3. Zahrnuje vás do lásky trojúhelníku

Jakmile jste na háku, spadnete do milostného trojúhelníku a dokonce i do polygonu. Psychopat se obklopí s bývalými a potencionálními milenci a všemi, kdo mu věnují pozornost. Budou zde také bývalé, o kterých vám již dříve řekl a ujistil, že je ve všech překonáte. Budete se cítit trapně a budete mít dojem, že je vždy požadován od opačného pohlaví.

4. Neustále narušuje realitu a chová se abnormálně

Psychopat vždy popírá, že vás manipuluje a ignoruje dokonce věcné důkazy o tom. Reaguje kriticky a opovržlivě, pokud se pokusíte vyvrátit své příběhy fakty. Přenese vám za to situaci vinu: jste příliš citliví a nedostatečně vnímáte situaci. Přesvědčí vás, že problém není v něm, ale ve své nesprávné reakci na běžné události.

5. Obviňuje vás z emocí, které sám provokuje

Psychopat bude říkat, že jste příliš žárliví, i když upřímně flirtovali s bývalým, často i v sociálních sítích, aby to všichni mohli vidět. Říká, že jste příliš lpící, i když vás několik dní záměrně ignoroval. Vyvolává vaši reakci, abyste ukázali svým ostatním cílům, jak hysterický jste, a způsobit sympatie pro sebe. Myslíš, že jsi klidná osoba? Setkání s psychopatem vás změní bez uznání. Naštěstí, dočasně.

6. Poznáte patologické lži a výmluvy

Vždy má omluvu, a to i v situacích, kdy to není nutné. Přijde s další lež rychleji, než máte čas položit si otázku. Neustále obviňuje ostatní, sám vždycky s čímkoli. Bere si čas na vysvětlení jeho chování a ne na zlepšení. Dokonce i zachycen na upřímnou lži, nevyjadřuje lítost nebo rozpaky. Někdy se zdá, že chce, abyste ho chytil.

7. Vyvolává žárlivost a rivalitu, zachovává masku nevinnosti

Nejprve se na vás zaměřuje veškerá pozornost psychopatu. A nechápete, co se stane, když náhle přechází na druhou osobu. Neustále dělá věci, které vás nutí pochybovat o tom, že pro něho něco myslíte. Pokud je aktivní v sociálních sítích, pak láká bývalého s písněmi, fotkami, vtipy, které byly pro jejich pár významné. Zdá se, že aktivně hledá partnera a ignoruje vás.

8. Zachovává vaši pozornost a podkopává sebevědomí

Za prvé, přináší vám obdiv obdivu a pak se mu stanete nezajímavý. Jste uraženi, protože jste již s těmito vášnivými vztahy ulovili. A teď se cítíte jako sluha s ním a už ne.

9. Psychopat je sobecký a vyžaduje neustálou pozornost pro sebe

Vyčerpal veškerou vaši energii z vás a naplnil celý váš život. Vyžaduje neustálé uctívání sebe sama. Myslíte si, že jste jedinou osobou, která by ho mohla učinit šťastným, ale teď pochopíte, že každý, kdo má puls, to dokáže. Ale pravdou je, že nikdo nemůže naplnit prázdnotu duše psychopatu.

10. Nepoznáváte se

Vaše láska a soucit se změnily v naprostou paniku a úzkost. Ospravedlňujete se a plakat více než kdy jindy ve svém životě. Nespějete dobře a probouzíte v špatné a úzkostné náladě. Nemůžeš pochopit, co se ti stalo, kde je teď ten veselý, uvolněný a klidný člověk? Po komunikaci s psychopatem máte pocit, že jste vyčerpaní, zničeni a zbaveni přiměřeného vnímání světa. Život se valí po krku: utratíte peníze, přerušíte vztahy s přáteli a rodinou a neustále hledáte příčinu těchto činů.

Vztah s psychopatem je černá díra. Bez ohledu na to, jak jste bolestiví, vždy a ve všem budete na vině. On ignoruje vaše nejlepší kvality, a ve vás rostoucí pochybnosti o sobě, změníte své uznání. Budete dlouho léčit trauma z tohoto vztahu, budete mít pocit, že nikdy nebudete v pořádku.

Ale můžete si dát nervy v pořádku. Nejprve vyloučte všechny kontakty s psychopathem: korespondence, dopisy a dokonce i “špionáž” na něm v sociálních sítích. Zpočátku to pro vás bude nesnesitelně těžké, ale včas se vám ulevilo. Budete cítit, že se vám vrátí rozum a chaos opustí váš život. Tato zkušenost může být dokonce užitečná z dlouhodobého hlediska. Naučíte se ocenit sebe sama a nastavit hranice pro psychopaty tak, aby nikdy znovu nenarušily váš klid.