13 způsobů, jak používat Orange Crusts

Čistěte citrusovou kůrou

Citrusové krusty mají antibakteriální vlastnosti, což je činí nepostradatelnou pro domácí čistící přípravky. Vysoký obsah kyseliny citronové zabíjí bakterie a plísně a také odstraňuje rozvod mýdla a ložiska nerostů.

1. Žádné skvrny

Přidejte citronové peelingy do myčky nádobí a na sklenicích a skleněných deskách se již nezobrazí rozvod mýdla.

2. Citrusový ocot

Vložte citrusové peelingy do nádoby, naplňte je octem, uzavřete je a nechte je na týden. Poté vylijte výsledný citrusový ocot do lahve s rozprašovačem a použijte jej jako univerzální čisticí prostředek.

3. Vyčistěte kávovar.

Chcete-li rychle vyčistit skvrny z kávy, přidejte pomerančovou kůru, šálek nebo dvě ledovou vodu a několik polévkových lžíček soli do kávovaru. Poté se zavřete a protřepejte kruhovým pohybem.

4. Vklady minerálů

Chcete-li vyčistit minerální ložiska v koupelně, nalijte trochu soli na oranžovou nebo citrónovou kůru a použijte ji jako křovinu na stěny a dveře ve sprše.

5. Vyčistěte desku

Pro dezinfekci desky, na níž jste nakrájeli potraviny, vylejte na ni trochu soli a otřete ji citrusovou kůrou. Poté umyjte desku a osušte ji.

Vaření s citrusovou kůrou

6. Uložte krusty

Pro mnoho receptů potřebujete kůži, tak proč to neukládat, a ne na páru? Chuť můžete odstranit z několika citronů a zmrazit ji v kostce ledu. V každé krychli se bude podávat asi dvě lžíce chuti, takže bude vhodné ji použít.

7. Sušená kůra

Kůru můžete vysušit v troubě a pak ji uskladnit v plechovce nebo rozemlet na prášek a přidat do koktejlů a domácích vitaminových směsí.

8. Citrusové koření

Můžete vyschnout citrónovou kůru, rozemlet je do prášku, míchat se solí a černým pepřem a použít jako pikantní koření.

9. Aromatický čaj

Pokud přidáte sušené pomerančové kůry na čajové lístky, čaj získá příjemnou citrusovou chuť.

Další použití citrusových peelingů

10. Osvěžovač pro domácí účely

Vezměte krusty ze dvou pomerančů, 1 polévkovou lžíci vanilkového extraktu, lžíci zemních hřebíček a 3 skořicové tyčinky. Naplňte pánvi vodu dvěma lžíci octa, přidejte zbývající přísady, přivedete k varu a vařte, dokud směs nezačne vylučovat chuť. Výhody tohoto přírodního osvěžovače jsou zřejmé: je levná, přirozená a pomáhá nejen šířit příjemnou vůni, ale také zvlhčit vzduch. Zde jsou další možnosti pro přírodní osvěžovače.

11. Svíčka z oranžové

oranžová svíčka

K tomu budete potřebovat pomeranč, olivový olej a nůž. Odstraňte kůži z oranžové, hlavní věcí není poškození “ocasu”, protože to bude knot. Pak vylijte do krustového oleje, dobře namočený v olejovém knotu a zapálíte ho.

12. Ošetření těla

Ošetření těla

Budete potřebovat ¾ šálku granulovaného cukru, 4 polévkové lžíce mandlového oleje, 1 lžíci olivového oleje a krusty jedné oranžové. Nakrájejte oranžovou kůru na velmi malém struhadle, promíchejte s cukrem a přidávejte oleje. Výsledná směs může být použita jako přírodní křovina.

13. Olej z olivového oleje

Chcete-li získat oranžový olej, budete potřebovat krusty 20 pomerančů, vodku a nádobu s těsným víkem.

  • Peeling pomeranče, sušené kůry a třít je do homogenní suché pasty.
  • Umístěte křupavé krusty do nádoby a nalijte vodku tak, aby zcela pokrývala kůry.
  • Zavřete džbán pevně a nechte jej tři dny na slunném místě.
  • Naplňte směs, vysušte pomerančové kůry a nechte kapalinu v misce, aby byl alkohol vysušen (asi 12 hodin).
  • Měli byste mít asi 30 gramů oranžového oleje, které lze přidat do lázně, kosmetiky (opatrně!) A aromatických lamp.
Loading...