20 věcí, které zabíjejí vztahy

1. Pokusy o vzájemnou změnu

Dokonalí lidé neexistují. Ale nezaměňujte návyky a rysy. Jsou věci, které člověk nemůže změnit v sobě, bez ohledu na to, jak moc mu vyčítáte. Proto nezaměňujte rozptýlenými ponožkami (zvykem) a pátým časem ztrácejte v sezónním deštníku (nepřítomnost – znaková vlastnost).

2. Seznamte se s rodiči

Je dobré, když poznáte rodiče druhé poloviny (a ona je s vámi). Ještě lepší, když jsou přátelé. Bohužel, není tomu tak vždy. Zvíře se nemusí cítit jako potenciální tchyně a snacha neočekává budoucí tchyně, ale to by nemělo mít vliv na vztahy v rámci dvojice. Nenechte se nerespektovat podle vašeho výběru a nenechte své blízké / blízké přetáhnout na rodinné večeře. Nic než rozbitá nálada, neslibují.

3. Mobilní telefon

Je úžasné, jak rychle se gadgety obrátily z pomocníků do razluchnikov. Místo toho, abychom si užili komunikaci s blízkými, chatujeme po telefonu, píšíme SMS, sedíme v sociálních sítích. Samozřejmě, někdy jsou opravdu důležité věci, ale nakonec není nic důležitějšího než milovaná.

4. Veřejné výčitky

Nikdy neslyšejte, nikdy nezjistěte vztah na veřejných místech. Zamyslíte se nejen s vaším partnerem, ale s ostatními. Bez ohledu na to, jak krev vřítila, bez ohledu na to, jak moc jste chtěli bodnout “i” tady a teď, udělejte to jen tváří v tvář.

5. Křoví

Neshody jsou nevyhnutelné. Dříve nebo později může každý pár najít úskoky. Navíc je to normální. Hádky jsou součástí šťastného vztahu. Ale za jedné podmínky: nepřekračujte linii. Neodstraňujte se navzájem, nedělejte své nadšení nad partnera a nezapomeňte, že neexistuje žádný konflikt, který nelze vyřešit kompromisem.

6. Mlčení

Nikdo nemůže číst vaši mysl. Dokonce i milovaný. Existuje nějaký problém? Řekni mi o tom. Něco, co se mi nelíbí? Promluvte. Vyjádření emocí, pozitivních i negativních, je závazkem psychického zdraví.

7. Odpuštění

Všichni se mýlí. A ty také. Víte, jak odpouštět svým blízkým. Nezachyťte sebe sama a nešetřete je. To nejen zachrání váš vztah, ale také pomůže vyhnout se nežádoucímu stresu. Psychologové již dlouho poznamenali, že stížnosti mají negativní dopad na lidské zdraví.

8. Ne na čas, na špatném místě

Diskutujte o důležitých otázkách ve vhodném prostředí a ve správný čas. Nezačínej konverzace, například o pohybu po náročném pracovním dni. Jednostranné odpovědi, lhostejné kývnutí, nejsou známkou lhostejnosti. Jen váš partner je unavený, nemá sílu k debatě. Pozdější rozloučení konverzace.

9. Finance

Vztahy naznačují, že nejen přijímáte, ale dáváte. Nemělo by však být zároveň drobné, zvláště ve finančních záležitostech. Souhlaste s hlavní věcí: jak řídit ekonomiku, platit účty, přidělit rozpočet. Ale nedovolte fráze jako: “Na víkend jdeme do kina, ale zaplatíte, protože jsem zaplatil (a) naposledy.”

10. Otočení létání do slona

Nikdo není dokonalý. Zapomněl vyhozet odpad? Vypálila si košili? Koupil špatné jogurt? Nezaplatila za internet? Věř mi, všechno je tak hloupé, že nestojí za to ani vaši pozornost, nemluvě o emocích. Nevystavujte slona z mouchy. Místo toho se projít – současně a vyhoďte odpadky. Směje se nad dírou na košili, protože je čas koupit nový. Vyzkoušejte “špatné” jogurt, možná je to ještě lepší? Osvětlete svíčky a strávte romantický večer bez internetu.

11. Špionáž

Láska je založena na důvěře. Důvěřujte své druhé polovině. Váš milovaný může (a měl) mít osobní prostor. Respektujte to. Nečtěte SMS, nevyhledejte e-maily, nehýbejte kapsy. To všechno zraňuje lásku a ničí vztahy.

12. Žárlivost

Někdo si myslí, že žárlivost je znamením lásky, někdo – že je to sobectví a neúcta. Shakespeare obecně nazýval žárlivost jako monstrum, který si myslel a rodí. V každém případě oba trpí: jeden je trýzněný podezřeními, druhý je uražen nedůvěrou. Jak se s tím vypořádat? Jen být upřímný: nedávejte a nehledáte důvody pro žárlivost.

13. Nadměrně klid

Všimli jste si, že když se lidé ocitnou v páru a všichni se ukáží dobře, začínají se zvážit? Harmony a klid ve vztazích – je to nádherné. Ale to není důvod přestat sledujete sebe. Chcete, aby váš partner ztratil zájem o vás? Není milovaná hoden být hrdá na vaši krásu?

Pokud uvidíte, že problém zraje (můžete dokonce říct, pěstovat), koupit předplatné do posilovny … pro dva.

14. Porovnání

Zapomeňte na vaše ex. Jsou v minulosti. V současnosti je nová láska. A je snadné ji zničit, pokud porovnáte partnera s ex-vášní.

15. Společně 24 hodin denně

“Jsou to perfektní pár – všichni to společně dělají!” – kdykoli slyšíte takové výkřiky, nedobrovolně se sarkasticky usmátte. Jak dlouho budou spolu? Osoba psycho-fyziologicky potřebuje být sama. Nepokoušejte se strávit každou minutu s vaším blízkým. Naopak čím je méně času na komunikaci, tím je cennější.

16. Leží

Lze, jako voda, může erodovat základ nějakého, dokonce i nejsilnějšího svazku. Postupujte podle zásady Dr. House – “každý leží” – můžete, ale ne komunikovat se svým blízkým. Mluvte upřímně, pokud je polévka mírně podsazená nebo šaty, které jste darovali, se vám nelíbilo a naučte se adekvátně vnímat takovou pravdu ve vaší řeči.

17. Lhát na sebe

Někdy se vztah zhroutí ne proto, že jsme partnerem, ale proto, že nejsme dost poctiví. Je to osoba, se kterou chci splnit stáří? Chtěla bych si dát tento vztah? Zatímco upřímně neodpovíte tyto otázky sami, nebudete ve vztahu dosáhnout harmonie.

18. Vlastní pochybnosti

Čím nižší je vaše sebevědomí, tím nechráníte váš partner. Nenechte komplexy generovat otázky: “Vybral (a) jsem správnou (é) osobu (a)?” Co mi může dát, když nevěří ve svou vlastní sílu? “Je také pravda, že opak je pravdivý: utíkej od někoho, kdo se na své náklady přiznává sám sebe a cítí se nevýznamný.

19. Cíle

Co se stane dál? K čemu dojde váš vztah? Musíte přesně vědět, zda se vaše cíle shodují s vašimi plány partnera. Možná, on (a) není v nejbližší budoucnosti vůbec naladěn na manželství, zatímco už sní o rodině. Neváhejte se na tyto otázky zeptat a nebojte se přerušit beznadějný vztah.

20. Láska jako realita

Předpokládá se, že pro někoho nemají rádi, prostě to milují. Dobře. Ale i tato “medaile” má nevýhodu: láska nemůže být považována za samozřejmost. Láska je darem osudu. Buďte vděční tomu, kdo je vedle vás, za své pocity.

Zaznamenali jste některou z tohoto seznamu? Jak to ovlivnilo váš vztah?

Loading...