5 tipů, které vám pomohou obnovit chuť na život

1. Začněte s malým

Když vám někdo dává takové rady, obvykle doporučuje něco jako: “Zavolejte příteli a zavolejte mu na šálek kávy.” Ne, to není. Začněte s ještě menšími. Nejprve se oblékej.

Nastavte cíl na pět minut. Teď se jen postavte a udělejte to. Udělal jsi to? Můžete se už na to už hrdý.

Budete čelit tomu, co někdo z nás zažil. Ztratili jste víru ve schopnost dělat to, co chcete. Nestákejte se, stane se to po celou dobu. Vyberte případ, jehož výsledek bude záviset pouze na vás, stanovte termín a proveďte jeho provedení. Opakujte tyto akce, dokud necítíte, že jste připraveni na složitější úkoly.

Zásada “předstírat, dokud si sám nevěříte, že je pravda”, nefunguje vždy. Problém spočívá v tom, že si vždycky budete vědět o své předstírání. A připomenete si to. Pretence ničí sebevědomí. Tvoje jiskra hoří při prvních potížích.

Vyzkoušejte to nejlepší a nevzdávejte se. Nesnažte se o ideál.

Uvidíte, že oheň ve vašem těle ještě nezůstal, stačí jen hodit palivové dříví.

2. Zastavte souhlas

Mnoho z nás souhlasí s nenávistným zaměstnáním, kupuje zbytečné věci a dá nám špatný postoj k sobě. A život přestává dávat potěšení.

Jsme znepokojeni malými věcmi, které na nás někdo zasáhl. Jsme přesvědčeni, že absolutně vše lze získat kliknutím prstu. Zaznamenali jste někdy jednu osobu, která skutečně udělala?

Stanovte priority. Rozhodněte se, co je pro vás nejdůležitější v tuto chvíli.

Uvolněte řemínky a zaměřte se na nejdůležitější.

Souhlasíte s tím, že odnesete volný čas, pozornost a peníze. Jen vy se rozhodnete, co to bude. Nerobte nesprávnou volbu.

3. Spojte své silné stránky

Gary Vainerchuk chápe vína, video a podnikání. Spustil Wine Library TV – webovou kazetu věnovanou vínu. Steve Jobs chápe design a technologii. Vytvořil Mac. Pi Diddy (Sean Combs), americký rapper a producent, rozumí hudbě, lidem a má dobrý vkus. Vytvořil vlastní oděvní značku Sean John.

Mnozí z nás sestavují seznam svých dovedností a pak přemýšlejte, jak je správně aplikovat. Vyzkoušejte jiný přístup. Zvažte všechny své talenty jako jeden. Pokuste se je spojit. Budete mít jedinečný soubor dovedností a zájmů.

Zjistěte, co vás odlišuje od ostatních a pomůže vám uspět v požadovaném poli. Poté sestavte plán akce. Rozumíte, jak skvělé je být sami.

4. Naplánujte svůj rozpočet

Začneme přemýšlet pozitivně, spoléháme se na nějakou magickou pomoc zvenčí. Vyhrajete loterii, dědictví od příbuzných, velkou lásku, další práci … Zastavte. Nezdá se blázen.

Schopnost vytvořit něco důležitého i přes zjevné bariéry je jednou z nejlepších vlastností člověka. Musíme tuto vlastnost charakterizovat v sobě. Ale nemůžeš doufat, že někdo nebo něco udělá všechno pro tebe. Naplánujte svůj rozpočet. Dokonce i když je to obtížné, strašně nudné a v plánu není nic.

Chcete-li stát pevně na nohou a být finančně nezávislý, převezměte odpovědnost za svůj život na sebe. Pak budete jednat, ne snít.

5. Zbavte se haterů

Když dovolíte davu nenávidělců v životě, utratíte spoustu energie, abyste se udrželi v pohodě. Je to zbytečné.

Jen se nenechte provokovat. Nedělejte pozor na nenávisty, i když je to někdo blízko. Přiložte svou pozici. Pak nikdo nemůže porušit vaši víru v sebe.

Obklopte se s těmi, kteří vás nezatahnou. Ti, kteří budou podporovat vaše cíle a touhy. Takže si uvědomujete, že mnoho pochybností bylo jen ozvěnou toho, co jste o sobě slyšeli.