7 dní bez smartphonu a internetu

V poslední době redakční revolver Lab četl článek o úplném restartu na vašem milovaném Lifehackeru. Téma uvedené v tomto článku se mi vždy zdálo velmi důležité. Co je to sedět na “internetové stravě”, zejména pro mě, člověku, jehož život je těsně spojen s gadgets? Koneckonců, moje práce mě přiměla k používání současně téměř 3 různá zařízení na různých operačních systémech (iOS, Android, Windows Phone). Že výrobci posílají nové testy ve formě nových smartphonů, pak následují scénář, musíme vyzkoušet různé služby a nové programy.

Souhlasíte, je to jedna věc omezit přístup běžného uživatele k televizi nebo internetu. Další věcí je “kravat” ruce a nohy člověka, který si nedokáže představit svůj pracovní den bez smartphonu. Přemýšleli jste někdy o tom, kolikrát denně odemknete obrazovku vašeho smartphonu právě takhle zvykem? Like a má určitý úkol zkontrolovat e-maily nebo se podívat na kalendář, ale najednou to je push oznámení v Instagram někdo nahrál nová fotochku a na Twitteru v poslední hodinu mít 30 nepřečtených zpráv. A začalo … Už jste zapomněli, proč jste vytáhli smartphone z kapsy.

Znáte? Gratulujeme, jste nemocní adikofonií. Tento termín znamená bolestnou závislost na telefonu a strach, že bude odříznuta od světa. Odhadli jste někdy míru závislosti na vašem smartphonu? Ale já jsem byl velmi zvědavý na pocity, které zažiju po dobu 7 dní, kdybych zbavil mého koně iPhone 5 a internetu jako celku. Zvláště když se kluci z našeho týmu revolverlab.com domnívali, že se v tomto režimu rozložím maximálně o dva dny. Ale byl jsem si jistý, že tento příběh bude mít alespoň dvě zajímavé závěry. Samozřejmě některé aspekty mého každodenního života budou velmi trpět, ale pozitivní strany se musí projevit.

A rozhodl jsem se pokračovat v tomto experimentu. Ale než začnu vyprávět příběh o 7denní dobrodružství, chci si uvědomit, co přesně je pro mě smartphone a jaké funkce a služby používám v pracovní den.

Takže nejdůležitější funkce a služby, které používám na svém iPhone:

1. Evernote + Poznámky. Je strašné myslet, ale aplikace Evernote a standardní poznámky o iPhone jsou téměř úplným zrcadlem mého každodenního života. Všechno je zaznamenáno tam: názvy lidí, nápady, skripty recenzí zařízení, všechny zprávy, které jsem viděl nebo četl. Dokonce i telefonní čísla, která nejprve píšu Evernote. Jsou chvíle, kdy jsem velmi zaneprázdněn, a v tomto okamžiku mluví ke mně současně 2-3 lidi. Abych neztrácel detaily, zapnul jsem Evernote a vytvořil zvukovou poznámku. Pak poslouchám všechno v hrdé samoty. A doporučuji to – velmi pohodlné.

2. Viber + WhatsApp + Skype. S těmito programy jsem zapomněl, co telefonuje a sms. 99% mého společenského kruhu tyto poslance používá, rodiče se nechávají přeložit a SIM karta v mém smartphonu bude odpovídat čistě na mobilním internetu. Úspory na komunikaci za měsíc prostě neuvěřitelné: moje rychlost plán $ 10 za měsíc, to stojí tolik pro mě online – je to asi 2000 pracovních míst (Viber + WhatsApp) a asi 30 hodin hovoru (Viber + Skype).

3. Yandex. Mapy + 2gis + Yandex. Navigátor – tyto programy jsou spuštěny, jakmile se dostanu do auta. A to se děje dvakrát denně – ráno, když půjdu do práce a večer, vrátím se z práce.

4. Kalendář + Pošta + Fotoaparát. 3 nativní funkce iPhone, které nebudou pro nic obchodovat. Kalendář v systému iOS je nejlepší, poštovní klient v iOSu je pro mě mnohem pohodlnější než nativní klient Gmail v systému Android. Líbí se mi fotoaparát na iPhone pro jeho jednoduchost. Není nic nadbytečného, ​​má jednu funkci – střílet. Je to pro lásku k tomuto minimalismu, že považuji zařízení Apple za mé hlavní pracovní gadgety. Dostávám fotografii často dost, asi 100 obrázků denně. Eiffonografie je jedním z mých konstantních koníček.

5. Twitter + Instagram a dalších sociálních sítí. Twitter a Instagram v mé žádosti jsou pracovní nástroje. Právě v těchto společenských sítích se mi podařilo nalézt kontakty s lidmi, kteří mě zajímají, a setkat se s nimi. Navíc se přihlásím ke správným zdrojům a dozvím se o všech zprávách, které ovlivňují mé zájmy. Co jsem četl na Twitteru ráno, ve zprávách narazím jen po jednom dni. Teď co se týče VK a Facebooku. Mám veřejné příspěvky v těchto sociálních sítích, ale málokdy je používám. Dlouho jsem se oddělil od obou, ale kvůli mé práci si to nemohu dovolit, tolik je s nimi spojeno.

Navíc na iPhoneu poslouchám obrovské množství podcastů, které jsou přihlášené v programu iTunes a hudba není výjimkou.

Možná je čas dokončit programovou část. Stále existuje obrovské množství aplikací a cloudových služeb, které usnadňují (a možná i neporušují) svůj každodenní den, ale neuvedu vše. Nad nimi jsem popsal ty funkce, které určitě nemohu odmítnout.

Před zahájením nového pracovního týdne bez smartphonu a internetu jsem stále musel zůstat v kontaktu. Kromě toho je také nutné zaznamenávat všechny události. Proto jsem se ozbrojen telefonem v hodnotě 25 dolarů Nokia 1280, pero a notebookem … a začal cestu dlouhou v životě nebo spíše za 7 dní.

Den 1.

Přizpůsobení prvního dne je možná nejtěžší období všech 7 dní, kdy opustila “krásnou”. Upřímně řečeno, první věc, kterou jsem udělala, když jsem ráno z postele vyšla, byla vyzvednout smartphone a pak jsem šla do koupelny. Ne že bych chtěl vědět něco naléhavého, jen v smartphonu v mé ruce jsem se cítil trochu jako být v bezpečí …

A tady to je – první ráno bez smartphonu … Je to strašný pocit, když se vám zdá, že vůbec neovládáte situaci. Kompletní zmatek a pocit, jako byste se poprvé na neznámém místě. Víte, co se opravdu děje? Později si uvědomíte, že předtím jste si nevšimli obrovského množství věcí kolem vás.

Dnes je první den, kdy jsem se vyřadil z cesty. A na pozadí nedostatku smartphonu, odchodem do práce, zapomněl jsem si vzít na řidičský průkaz a klíče od revolverlab.com kancelářského-studio a peněženku s penězi a kreditními kartami. Ale nejúžasnější věc, celý pracovní den jsem byl strašidelný pocit, že jsem zapomněl svůj smartphone! O nepřítomnosti druhého jsem se naučil jen při příjezdu domů. První den – to je chaos a nepořádek: každou půlhodinu ruka reflexivně mumlá smartphone v kapse, a mozek vysílá impulzy „zkontrolovat poštu, a to tam Twitter’e? .. Možná někdo napsal na Viber? »Na konci dne jsem si uvědomil, že ještě nemůže být tak, je třeba přijmout opatření a co do činění. Je žádoucí být užitečné.

Den 2.

Ráno druhého dne. S hrůzou si vzpomínám, že jsem zapomněl, abych telefon dal na starosti. Vypadu z batohu Nokia 1280 a překvapuje mě, že rozdělení indikátoru baterie říká, že ji nelze nabít za dalších 6 dní! Neuvěřitelný pocit 🙂

Takže v hodině 6 hodin ráno pracuji na 10. Tyto 4 hodiny jsem měl dost pro procedury v koupelně, snídani, rozesílání dopisů v poště, čtení zpráv na Flipboard, Twitter a Instagram. Teď mám spoustu času a konečně můžu jít dopoledne! A on to udělal. Je rozhodnuto, každý den mého života začne tímto způsobem. Zdravotní stav se zlepšuje, během intenzivního joggingu nemusíte ani myslet na sociální sítě, mail a další internetové procesy.

Když přišel do práce, vzal si pero a notebook. Dlouho jsem na papíře nenapsal nic. Dokonce i po třetí větě se ruka otočí, ale ne, otočí celé tělo na paty. Ale stále je něco v tomto skutečném! Podobný pocit vzniká při jízdě na kole, zvláště pokud vaše poslední jízda byla před 10 lety. Nyní, když potřebujete zapsat telefonní číslo a vybrat si mezi tlačítkem Nokia nebo poznámkovým blokem – vyberu poznámkový blok. Chcete-li něco napsat na telefonu tohoto formálního faktoru, existuje trest. Kromě vytočení čísla samotného.

Nyní stojí za to mluvit o spojení. Protože jsem upřednostňoval zprávy a dopisy, na mém novém “jednorázovém” telefonu zmizí tato volba. Musím telefonovat. Vyberte správný tarif od všech operátorů nebo si zakoupte několik SIM karet – nekompromisní. Využívám nejoptimálnější tarifní tarif. Obecně platí, že jen za 1 den jsem řekl 22 dolarů – tady jsou to skutečnosti moderních operátorů a to, s čím se mnozí lidé potýkají. Jak mi chybí moji posloví … A v té době v kanceláři Revolverlabu neustále slyším známé zvuky příchozích zpráv ze Skype a Whatsapp.

Večer ve stejný den jsem si vzpomněl, že jsem měl na své police dlouhou dobu na prach a nečetl si knihu Jamese Rollinsa. Rozhodl jsem se, že v mém životě pro čtení přichází nejvhodnější období. Za chvilku prošly 4 hodiny. Usnul jsem jako dítě. Nyní v kruhu mých koníčků bylo přidáno ještě jedno. Neberte si smartphone před spaním, je lepší si přečíst zajímavou knihu.

Den 3.

Následující pracovní den. Hodně filmování a psaní skriptů pro kanál Youtube Revolverlab. Napíšu všechny texty na list formátu A4 (a poznámky k tomuto článku nejsou výjimkou). Teď je mi jasné – při plnění určitých úkolů jsem byl méně rozrušený. Jak se ukázalo, nejdůležitějším rozptýlením bylo smartphone, ne lidé, kteří mě obklopují a snaží se mi něco říct.

Ale lidé často ukáže jako nezbytné pro poslech a dostat do kontaktu s nimi: denní úkoly jsou prováděny rychle a efektivně, a mnoho nových nápadů přijde na mysl. Mimochodem jsem našel skulinu a malou Lifehack 🙂 O tom, že všichni mí kolegové v revolverlab.com mají Twitter a Instagram, takže pokud potřebujete nutně něco najít nebo napsat dopis, stačí požádat, aby přezkoumala a krátký tvoří vše, co potřebuji. Je velmi zajímavé pozorovat ze strany lidí, kteří jsou při první příležitosti ponořen do obrazovky svých přístrojů. Začínáte pochopit, že to bylo stejné, i když málo toho uvidí …

Pokud máte nějaké komplexy, nebojte se … nebudou si to všimli. Většina lidí je nyní zaneprázdněna zcela jinými věcmi, nehlídá, co se netýká jejich osoby, mohou vás sledovat kromě on-line. Reálný svět je tiše propuštěn, takže začneme používat tento okamžik: je zde skutečný odpočinek a pokud najdete lidi, kteří mají stejnou představu, je to v pořádku.

4. den.

TV. Kolik pověstí a kritiky se nalévá ve směru “zombie”. Ale pokud jste dítě internetu, sociálních sítí a gadgetů – nemáte strach z televize. Snažil jsem se na něj podívat na den a byl velmi překvapen. Televize je přeměněna na internet. Videa z Youtube’a zapolonyayut humorné kanály, i když se dá říci jiným způsobem – na internetu se rychle pohybuje směrem k televizi, zřejmě rozpočtů v televizi ještě, aby jejich …

Informace spadají do televize s katastrofickým zpožděním, na rozdíl od World Wide Web. Ale nebuďte šťastní, soudruzi online. Mnozí z vás jsou velmi hrdí na to, že ne sledování televize, zapomínají, že nemají tahat za uši Facebook a VKontakte, z obrazovky tabletu nebo chytrého telefonu. Ve skutečnosti rozdíl není velký. Dlouho jsem neměl dost, televizor byl vypnutý a vrátil jsem se k zábavnému čtení. Dokonce vynalezl novou fascinaci: dostal si svobodnou knihovnu a teď přidám pouze ty knihy, které jsem četl od začátku až do konce na této polici.

Poslední 3 dny (Pá, So, Ne).

Teď už necítím žádný nepříjemný pocit z důvodu nedostatku internetu a smartphonu. Na jedné straně jsem zvědavá, jak moc mi během těchto 5 dní chybělo. Na druhou stranu se nic nestalo: pracovní proces není narušen, zatímco výhody jsou zřejmé. A co je nejdůležitější, tento týden mi pomohl uvědomit si, jak postupovat kupředu, jak vymezit svůj volný čas a čas, který budu věnovat gadgetům v budoucnu. Odmítání moderních technologií a pohybu proti pokroku je hloupé. Gadgets nám skutečně pomáhají každý den, hlavní věcí není zneužívání.

Nyní popíšu, jaké kroky jsem podnikl první den po sedmidenním “očištění” a přehodnocení:

1. Vypnul jsem upozornění push na mém smartphonu. Push není pohodlí, je to zlo, které podniky vytvářejí, aby bojovaly za naši pozornost. Pokud potřebuji zkontrolovat nějaké události, mohu to udělat sám a v okamžiku, kdy to považuji za nutné. A mimochodem, životnost baterie baterie smartphone se bude slušně zvyšovat.
2. Kontrola pošty: 2 krát denně, pouze v pracovní době. Před prací a po – bez pošty!
3. Čtení zpráv jednou denně.
4. Kontrola pásky Twitter a Instagram dvakrát denně, to už nevidím. Požadavek na čtenáře, počítat, kolikrát denně navštěvujete Twitter nebo Instagram? A jak často byly tyto činy oprávněné?
5. Ale z kamery nebudu odmítat. Nyní mám mnohem více volného času a mohu natočit obrovské množství vynikajících snímků a událostí, které mě obklopují.

A teď fakta. Co se stalo během týdne mé nepřítomnosti:

1. Mail. Počet zmeškaných e-mailů je 328. Z nich není jediné písmeno “prvního” významu.

2. Počet zmeškaných zpráv Viber + WhatsApp + Skype. Vzhledem k tomu, že jsem varoval všechny důležité lidi o mojí online nepřítomnosti, celkem jsem dostal 67 zpráv a 7 zmeškaných hovorů. To je v pořádku, předtím, než nebyly telefony, a nějakým způsobem žili lidé. Pokud je někdo otevřeně nespokojen se skutečností, že se vám nedaří kontaktovat – nedostatek pozornosti. Neodpovídejte telefon – je to vaše právo.

3. Počet zmeškaných příspěvků na Twitteru je 2890. Nepřečetl ani znovu.

4. Instagram. Celý týden stojí za to 2 kusy. Lidé většinou fotografují koťata, květiny a jídlo. Ano, ještě v blízkosti zrcadla. Za 7 dní jsem viděl mnohem zajímavější. A lidé, příroda a další záliby offline života.

5. Počet stránek napsaných v notebooku je 48! A upřímně řečeno, je to skvělé. Dotknete se stránek a ve vaší hlavě létají nějaká speciální stopa vzpomínek na toto neobvyklé období. Teď budu psát na papíře častěji!

6. Částka vynaložená na telefonní hovory. Za sedm dní jsem musel volat hodně, celková částka vynaložená na hovory byla asi 130 dolarů. S inteligentním telefonem z těchto peněz bych měl více než šest měsíců. Zde je potvrzení toho, jak moderní technologie pomáhají zachránit komunikaci.

Nyní často chodím po sportu, číst další knihy, trávit mnohem víc času s rodinou a trávit více času živou komunikací. Naprosto jsem zapomněl, moje knihovna byla doplněna dalšími 3 knihami. Doufám, že toto číslo se zvýší se záviděníhodnou stálostí. =)