Co koupit v lékárně, i když je zdravá

Dehtové mýdlo

Dehtové mýdlo
Taryn Domingos / Flickr.com

Toto mýdlo, 10% sestávající z březového dehtu. Birch dehet má protizánětlivé a antiseptické vlastnosti a také zlepšuje průtok krve a podporuje regeneraci pokožky.

Dehtové mýdlo se používá k boji proti akné. Pokud si umyjete obličej, může být příliš agresivní (suchá kůže), pak s akné na zádech a ramenou výborně zvládne. Hlava je také promyta dehtovým mýdlem. Pomáhá se zbavit se lupů a vypadávání vlasů a snižuje vylučování mazových žláz hlavy – vlasy zůstávají čerstvé.

Nevýhodou, která se může stát kritickou, je ostrý a velmi korozivní vůně.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku
schankz / Shutterstock.com

Peroxid vodíku (H2O2, peroxid) je bezbarvá kapalina s kovovou chutí. Nejčastěji se používá dezinfekce rány peroxidový roztok s antiseptickým účinkem. Díky svým silným oxidačním vlastnostem se však dobře vyrovná s každodenními problémy, například s čištěním a bělení povrchů.

Takže v roztoku peroxidu peroxidu můžete dezinfikovat zubní kartáček, myčku na mytí nádobí nebo brousicí desku. A pokud budete míchat peroxid s vodou v poměru jeden k jednomu a nalít do spreje, můžete vyčistit záchod, zabíjet všechny bakterie. Peroxid také dobře zvládne plísně a houby na stěnách. Smíchejte s vodou v poměru 2: 1 a rozprašte na problémovém povrchu.

Použijte H2O2 a jako deodorant. Pokud se silně potíte, otřete je peroxidem. Pocení nezmizí, ale dlouho se zbavíte nepříjemného zápachu.

Esenciální oleje

Esenciální oleje
Kate Ware / Flickr.com

Esenciální olej je voňavá těkavá látka uvolněná z květů, semen, kořenů, listů, ovoce, dřeva nebo pryskyřice z rostlin. Každý z nich má jedinečné farmakologické vlastnosti: šalvěj pomáhá bojovat proti nachlazení, Melissa vyhrává nespavost a deprese, majoránka vymaže kůže, grapefruit a posiluje imunitní systém.

Jak používat éterické oleje, již jsme řekli: koupele, masáže, inhalace, komprese a tak dále. Přečtěte si článek “7 způsobů použití esenciálních olejů”.

Ropový olej

Ropový olej
rezkrr / Depositphotos.com

Pokud kořen lopuchu trvat na rostlinném oleji, pak se získat velmi užitečný produkt, bohatý na vitamíny A, B, C a E. Rovněž lopuchu zahrnuje inulin, mikro- a makro-buňky, stearové a palmitové mastné kyseliny, flavonoidy a třísloviny.

Nejčastěji se používá rašelinový olej při péči o vlasy. Zlepšuje jejich růst, posiluje vlasové folikuly, hydratuje a vyživuje pokožku hlavy, zabraňuje lupům a vypadávání vlasů. Navíc se stará o řasy a obočí: ropový olej stimuluje jejich obnovu.

Na webu najdete mnoho receptů na masky na vlasy na bázi lopuchového oleje. Například, v boji proti suché seborrhea, můžete míchat tři lžíce medu, půl šálku lopuchového oleje a dva žloutky. Aplikujte směs, nasaďte plastovou čepičku a obalte hlavu ručníkem a po dvou hodinách si umyjte vlasy.

Před použitím lopuchového oleje, jako každý jiný přírodní produkt, zkontrolujte, zda jste na ni alergičtí. K tomu použijte kapku oleje na ohyb kolena. Pokud je svědění nebo kůže propláchnutá, nemůže být léčba použita.

Badyaga

Badyaga
Heikki Rauhala / Flickr.com

Badyaga – prášek zelenavé nebo šedozelené barvy, který je vyroben ze sušené sladkovodní řasy houbovité rodiny badyago. Jedná se o starý léčivý přípravek, který se používá v medicíně a kosmetologii.

Badyaga má lokálně dráždivý účinek – zvyšuje průtok krve, podporuje regeneraci. Díky těmto modřinám a modřinám se doslova léčí během několika dní. Přiřadit badyag a radikulitidu, revmatickou a neuralgickou bolest. Nejčastěji se ale používá jako kosmetika v boji proti pupíkům, černým skvrnám a pigmentovým skvrnám.

Nejjednodušší a nejběžnější recept na masku s bady je kousky plus peroxid vodíku. Můžete také vytvořit masku s bílým jílem. Jako – řekl v tomto videu.

Kontraindikace k použití přípravku badyagi je přecitlivělost kůže, stejně jako narušení integrity kůže v místech, kde bude maska ​​aplikována. Nedoporučuje se používat badyag často.

Kosmetická hlína

Kosmetická hlína
belchonock / Depositphotos.com

Pro zlepšení vaší pokožky není nutné navštívit SPA. Někdy stačí udělat domácí masku z kosmetické hlíny. V lékárnách se tento sortiment rozmanitého sortimentu hliníku liší barvou, složením a vlastnostmi.

Bílá zvyšuje pružnost pokožky a dobře čistí obličej. Modrá jíl je obohacena ionty stříbra, má silný antiseptický účinek, pomáhá bojovat proti akné a dalším dermatologickým problémům. Červená má příznivý účinek na krevní oběh, zlepšuje tón a elasticitu pokožky, šedá – dobře zvlhčuje, doporučuje se starším ženám.

Také při výběru konkrétní hlíny by měl být zvážen typ kůže. Na tom závisí i doporučená frekvence používání kosmetických masek z hlíny. Majitelé suché kůže takové postupy by měly být prováděny ne více než jednou týdně.

Byliny

Byliny
denio109 / Depositphotos.com

Oregano, třezalka tečkovaná, citrónový balzám, rašelina, fialová – ty a další rostliny v sušené formě je možné zakoupit v téměř každé lékárně. Hlavní věc je znát jejich farmakologické vlastnosti a existuje mnoho aplikací pro rostlinné přípravky – od vaření až po čajové komprese.

Zde je terapeutický účel řady populárních rostlin.

Rostlina Vlastnosti
Hloh Uklidňuje, normalizuje spánek; Používá se pro srdeční onemocnění a revmatismus
Valeriana Zmírňuje stres, snižuje zvýšenou excitabilitu; pomáhá s migrénou, angínou, hypertenzí, žaludečními křečemi
Oregano Má uklidňující účinek na centrální nervový systém, zvyšuje sekreci bronchiálních a potních žláz
Ženšen Tónuje tělo fyzickou a duševní únavou, zvyšuje účinnost; normalizuje krevní tlak
Třezalku tečkovanou Zrychluje regeneraci tkání; se používá pro otolaryngická onemocnění
Ivan-čaj Protizánětlivá a analgetická; Používá se pro nespavost a bolesti hlavy
Lavender Má antiseptické vlastnosti, ale používá se především ke zlepšení vůně
Melissa Antikonvulzivní a analgetikum; Používá se pro srdeční onemocnění
Pampeliška S terapeutickým účelem se kořeny pampelišky používají při onemocněních trávicího traktu, jater, ledvin a střev
Pelyně Uklidňující a antikonvulzivní; zlepšuje spánek, zvyšuje chuť k jídlu, zlepšuje funkci gastrointestinálního traktu
Heřmánek Má antimikrobiální, protizánětlivý a antispazmodální účinek
Nebesko Má choleretické, analgetické a protizánětlivé vlastnosti; se používá při léčení kožních onemocnění
Sage Má protizánětlivý a antimikrobiální účinek; Používá se pro gastrointestinální onemocnění, pro léčbu angíny a stomatitidy

Chlorhexidin

Chlorhexidin
John Loo / Flickr.com

Mnoho z nich má v kabelce kožní antiseptikum. Držime se na zábradlí v dopravě, započítáme peníze v obchodě, přivoláme lidi a umýt ruce často není možné. Toto je místo, kde kapesní čistič přichází ve formě spreje nebo gelu. Špatnou zprávou je, že skutečně efektivní prostředky jsou poměrně drahé. Dobrá – existuje levný alternativa. Jmenuje se chlorhexidin.

Chlorhexidin biglukonát je dostupný v několika formách: roztoky, gely, čípky, tablety, aerosoly. Nejlevnější, pohodlnější a bezpečnější je vodný roztok s koncentrací chlorhexidinu 0,05, 0,1, 0,2, 0,5 nebo 1%. Taková řešení jsou pro člověka neškodná, nemají vůni a výraznou chuť, a co je nejdůležitější, extrémně vzácně způsobují alergie.

Tento léčivý přípravek je nejen úspěšně používán jako kožní antiseptikum a dezinfekční prostředek, ale má i další funkce. Například vodný roztok chlorhexidinu může nahradit termální vodu nebo pleťový krém. Používá se také pro mokré čištění v apartmánu, zejména v chladné sezóně, kdy je potřeba bojovat proti bakteriím.

Mumiyo

Mumiyo
Pranav Bhasin / Flickr.com

Je to organo-minerální přípravek, který se běžně používá v úřední a lidové medicíně. Proces tvorby této látky dosud nebyl přesně studován, na rozdíl od chemického složení. Mumie obsahuje vápník, fosfor, esenciální oleje, aminokyseliny, vitamíny P a vitamíny B – celkem více než 50 užitečných složek.

Více informací o výhodách mumie je uvedeno v dalším videu.

V lékárnách se mumie prodávají ve formě tablet, tinktur, krémů.

Suchý šampon

Suchý šampon
Mila Supinskaya / Shutterstock.com

Je to prášek, s nímž můžete rychle přinést špinavou hlavu, když není čas či příležitost umýt. Ale suchý šampon má další užitečné vlastnosti.

S ním si můžete dát svůj vlasům objem, aby rouno, pojistné kolíky nebo maskovat regrown kořeny (pokud jste blond). Také, suché paruky jsou vyčištěny paruky.

Výhodou suchého šamponu je, že vyhovuje ženám i mužům s jakýmkoliv typem vlasů. Recepty domácí suché šampony, stejně jako doporučení, jak umýt hlavu méně často najdete zde.

A co koupíte v lékárně z prostředků, které se starají o sebe a finanční prostředky pro domácnosti? Napište svůj lifhaki do komentářů.