Jak se zbavit minulosti a zbavit se nepříjemných vzpomínek

Proč je to tak těžké?

To, co utrácíme svou energii, jak pozitivní, tak negativní, se časem hromadí. Pokud jste posedlá bolestí, lítostí a viny, budou vás nadále pokračovat. Pokud se zaměříte na štěstí a radost, zjistíte, že ve vašem životě je více.

Pravděpodobně jste měli ve svém životě situace, když jste se snažili zbavit stresu, ale v důsledku toho jste začali být ještě nervóznější. Nebo se chtěli uklidnit, ale našli ještě více důvodů k obavám.

Totéž se stává, když se snažíme zbavit minulosti. Dokud nebudeme plně zaměřovat naši pozornost na něco jiného, ​​budeme i nadále trpět bolestivými vzpomínkami.

Přijměte realitu

Nepopírujte a neodstraňujte bolestivé vzpomínky. Na problém se nemůžete soustředit a najít jeho řešení. Protože řešení není vždy, kde je problém.

Pokuste se přepnout. Chcete-li to provést, nejprve přijměte skutečnost. Nemyslete si na své myšlenky a pocity. Neodržujte. Netiskněte je. Místo toho je nechte existovat.

Například, abyste se vyrovnali s vaší viny, řekněte si: “Ano, jsem vinen.” Nemůžete-li odpustit váš přestupek, řekněte: “Ano, nemohu tuto osobu odpustit.”

To neznamená, že je to všechno pravda. Je to jen způsob, jak ovládat negativní myšlenky a emoce, takže vás nekontrolují. Tím, že s nimi souhlasíte, přestanete bojovat. A pokud se o ničem nemyslí více, pak negativní myšlenky a vzpomínky ztratí svou sílu. 1: 0 ve vaší prospěch.

Nechte ve svém životě nový

Změna vždy způsobuje strach, zvláště když nevíme, co nás očekává před námi. To je jeden z důvodů, proč se tak přitahujeme k bolestivým vzpomínkám. Koneckonců, symbolizují známé a známé, z nichž se obáváme odmítnout.

Abyste tomu předešli, snažte se co nejdůkladněji představit, co se stane v budoucnu. Namísto odpuzování nežádoucích emocí nechte pozitivní vstup do svého života.

Zaměřte se na vaše přání

Mentálně procházíme naše chyby, posedláme minulostí, jen jsme se zklamali. To nejenom ztmavne budoucnost, ale také dělá současnou energii.

Přestaňte tlačit bolestivé vzpomínky a přijměte realitu. Řekni ano na úzkost, vinu a jiné negativní myšlenky. Takže se můžete osvobodit od jejich vlivu.

Pak si představte, jaký život byste chtěli vidět. Zaměřte se na své touhy, ne na minulost.