Jak udělat dům útulný: 7 jednoduchých a pracovních tipů

Podělte se o své rady, jak vytvořit domácí pohodlí a šanci vyhrát dárky: zvlhčovače Scarlett SC-AH986M10, vzpřímený vysavač Scarlett SC-VC80H10 nebo vysavač s technologií „multi-cyklonu“ Scarlett IS-VC82C07. Chcete-li to provést, klepněte na níže uvedeném formuláři, přihlaste se pomocí profilu „VKontakte“ nebo Facebook a poslat vaši radu. Délka textu by neměla překročit 500 znaků.

Podělte se o život a vyhrajte cenu od Scarlett!
Chcete-li se účastnit propagace, přečtěte si pravidla a přihlaste se
Zobrazit vše
lifhaki

Čekejte prosím …

1. Zbavte se nepotřebných věcí

Váš dům není sklad nebo ztracený majetek, takže je čas konečně rozebrat rozvaděče a vyhodit všechny nahromaděné odpadky ve jménu pohodlí.

Rozebírat oblečení, beznadějně zkorumpovanou a otevřeně staré věci v popelnici, a ty, které vypadají jako dobře, ale prostě nemají rádi, můžete se pokusit prodat v online bleší trhy. Dejte věci do pořádku v krabicích s kosmetikou a domácími chemikáliemi. Všechno je zkažené, nestojí za to.

Stejný příběh s domácími spotřebiči. Neustále přehřátý mixer, žehlička ošuntělý kabel převinout pásku – jako malé věci, ale při častém používání i malých vad začínají být nepříjemné.

V této fázi je vaším cílem zbavit se všeho, co vás brání nebo působí na nervy. Dům je místem, kde odpočíváme od úzkostí a obav, takže alespoň nenechte nic rozčílit.

2. Do interiéru přidejte neobvyklé detaily.

Sterilní čistý byt, kde vše leží doslova na tikeru, není pro život. Chcete-li se zbavit pocitu, že jste v hotelovém pokoji, vám pomohou malé detaily.

Fotografie, obrazy, neobvyklé gobelíny nebo ručně tkané ubrousky – takové drobnosti dodávají osobnost. Váš domov je odrazem vašich zájmů a chutí, takže se nestaráte o sebevyjádření.

Jediná věc, která by se měla pamatovat, je především funkce. Například kobereček s dlouhým vlasem může vypadat hezky vedle pohovky, ale ty jsi tisíckrát litovat nákupu, když jej vyčistit. Stejný příběh se spoustou figurky na policích – nejprve je třeba je odstranit, pak otření prachu, a pak dát vše na svém místě … Pokuste se najít rozumný kompromis při volbě mezi krásu a pohodlí.

3. Udržujte čistotu

Aby nedošlo k zabití víkendu, rozdělte je na etapy – je to jednodušší, než se snažit vypořádat se s tím, co se během týdne nahromadilo.

Zde je přibližný plán pro každodenní záležitosti. Můžete přidat další úkoly a změnit pořadí jejich provedení. Otázkou je, že udržování čistoty je probíhající proces, nikoliv výkon každé dva týdny.

  • Pondělí: vyčistěte v koupelně a připravte si prádlo.
  • Úterý: Zmáčkněte vyprané věci.
  • Středa: otřete prach.
  • Čtvrtek: Vysajte podlahu.
  • Pátek: Umyjte sporák a zlikvidujte pokrm v chladničce.

Všechno, do konce týdne u vašeho domu čisté. Zůstaňte jen maličké věci, jako je výměna ložního prádla a praní prádla, které si plánujete na příští týden nosit. V sobotu by měly být oděvy omyty, aby se v neděli mohli posadit a zavěsit ji do šatny. V neděli nahradit ložní prádlo, v pondělí začněte umývat.

4. Maximalizujte proces čištění

Čím menší je potřeba obnovit pořadí, tím lépe. Skladte se se správným inventářem: s ním, ani všeobecné čištění nebudou břemeno.

Otřete prach mikrovláknovými látkami mnohem rychleji a efektivněji než se starými tričkami nebo kusem opotřebovaného potahu. Pokud podlahu umyjete vodou s přidáním zvláštního prostředku, odstraňte nečistotu, aniž byste museli vynaložit velké úsilí.

Nenávidíte zametání podlah? Koupit dobrý vysavač a zabývat se koncem.

jak vytvořit útulný domov: svislý vysavač
Vertikální vysavač Scarlett SC-VC80H10

Kompaktní vertikální vysavač je dobrým řešením pro majitele malých bytů, kde je obtížné najít místo pro ukládání objemnějších modelů. Zároveň vám ušetří ruční čištění koberců a čalounického čalounění.

Bude velmi dobré, kdyby byl vysavač vybaven cyklonovým filtrem, nikoli vakem na prach.

jak udělat útulný domov: vysavač
Vysavač s technologií “Multi-cyklon” Scarlett IS-VC82C07

Prach nahromaděný ve vaku zabraňuje volné cirkulaci vzduchu, takže sací výkon klesá během čištění. Modely s cyklónovými filtry jsou zbaveny této nevýhody.

5. Získejte vnitřní rostliny

Za prvé, je to krásné. Rostliny mohou dokonce i nejvíce matný byt útulný. Za druhé, čistí vzduch, takže pokud žijete v oblasti, která není ekologicky nejbezpečnější, nemůžete bez zelených přátel.

Sansevieria (chvost), chlorofyt, spathiphyllum a fikus Benjamina jsou vynikající pro čištění vzduchu. Nevyžadují komplexní péči, takže budou vhodné i pro ty, kteří nemají vztahy s rostlinami.

6. Zapamatujte si čerstvý vzduch

Není-li v bytě dýchat, příjemná atmosféra a rozhovor nemá smysl. Proveďte pravidlo pro pravidelné větrání místností, můžete dokonce uspořádat ventilací: po dobu 5-10 minut, otevřete všechna okna – a šel-šel.

Dávejte pozor na vlhkost vzduchu. Bylo by užitečné použít vlhkoměr, ale můžete se vyrovnat s improvizovanými prostředky. Do kádinky nalijte studenou vodu a nechte ji v chladničce několik hodin, dokud se voda nezchladí na teplotu přibližně 3 ° C. Dejte sklenici do místnosti mimo baterie a zjistěte, co se stane s ní.

  • Na stranách skla se objevila kondenzace, která rychle vysušila – vzduch v místnosti je příliš suchý.
  • Povrch skla zůstal mírně vlhký – všechno je normální.
  • Brooks běžel na stěnách skla – vzduch byl příliš vlhký.

Pokud máte pocit, že je těžké dýchat doma, neustále vysušujete v krku – to je jisté znamení, že je čas dostat zvlhčovač. Při výběru věnujte pozornost jeho objemu a rychlosti odpařování. V ideálním případě by zařízení mělo být schopno pracovat v noci, takže nemusíte vypínat nebo přidávat vodu.

jak udělat domácí útulný: zvlhčovač vzduchu
Vzduchový zvlhčovač Scarlett SC-AH986M10

Čím tišší zvlhčovač funguje, tím lépe – nestačí se v noci probudit kvůli hluku a vloupání. Není to špatná volba – zařízení, které nejen zvlhčuje, ale také aromatizuje vzduch. Vše je elementární: přidáte několik kapek esenciálního oleje do nádrže na vodu, příjemná vůně proběhne po několika minutách kolem apartmánu.

7. Zvolte vhodné osvětlení

Teplé světlo je naše vše. Je mnohem vhodnější pro vytváření útulné atmosféry než osvětlení chladírenských kanceláří. Nepřehánějte s jasem – pokud bude byt osvětlený lépe než jakákoli operační sál, je nepravděpodobné, že by bylo útulné.

Experimentujte s dalšími zdroji světla. Stojací lampa, lampa nebo stolní lampa – viz situaci. V obývacím pokoji, umístěte místní zdroj světla vedle pohovky nebo křesla v ložnici – na stůl nebo noční stolek, v kuchyni – nad jídelním stolem. Zdá se, že to jsou malé věci, ale celkový dojem je lepší než místnosti, osvětlené pouze lustrem.

Lifhaker a Scarlett udělují ceny za lifhhaki

Připomínáme o akčním Layfhakera a Scarlett. Podělte se o své rady o tom, jak dům pohodlné a získat šanci vyhrát skvělé dárky: zvlhčovače Scarlett SC-AH986M10, vzpřímený vysavač Scarlett SC-VC80H10 nebo vysavač s technologií „multi-cyklonu“ Scarlett IS-VC82C07.

Podmínky jsou jednoduché:

  • Klikněte na formulář na začátku článku a přihlaste se pomocí profilu VKontakte nebo Facebook.
  • Pošlete nám svou radu. Délka textu by neměla překročit 500 znaků.

Lifakhi našich čtenářů shromažďujeme na zvláštní stránce. Tam můžete také sdílet tipy na péči o sebe, jíst správně a pečovat o oblečení. 11. února si redakční rada zvolí nejlepší lifhaki, jehož autoři obdrží užitečné ceny od Scarletta.