Orthorexia: איך אורח חיים בריא הורג את האוהדים

אורתורקסיה החלה להיקרא מחלה נפרדת ד”ר סטיבן ברטמן לפני 20 שנה1997 אורתורקסיה מסה. . מכל הבחינות, זה דומה להפרעות אכילה, כגון אנורקסיה או בולימיה, רק את תשומת הלב של המטופל מתמקדת לא על ירידה במשקל ולא על אכילת יתר, אלא על מנת להבטיח כי כל מזון הוא בריא ככל האפשר (על פי המטופל). וזה הרצון לאכול רק מוצרים שימושיים לוקח צורה מעוותת ואינו מאפשר לאדם לחיות באופן נורמלי.

כיצד מסכות אורתורקסיה תחת אכילה בריאה

הכל מתחיל עם כוונות טובות: אתה צריך לפקח על עצמך, לאכול נכון ובדרך כלל לטפל בבריאות שלך. זה נכון ואופנתי. לחשב את הקלוריות, BJU. לכל זה הם רגילים כל כך כי אין צורך לפענח מה זה קיצור זה.

בהתחלה הכל כיף ונעים, כי זה מגניב להיות בריא. טקסים שונים נעצרים למעלה, בלוג הוא להיות מוגדר. ברשת החברתית, ארוחות בוקר בריאות מוצקות ואפילו ארוחות ערב שימושיות יותר עם תוכן חלבון בדיוק, אשר נדרש לאחר אימון אינטרוול.

ואז מתברר שלפעמים אתה צריך לאכול משהו לא בריא. יש צורך להילחם איכשהו עם התסכולים האלה, וזה קצת מתבייש. כמו יומן של מזון שאתה מנהל, וכל מחקרים על דיאטה נקראים, ופתאום בלבול כזה – פיצה במסעדה עם חברים. היא לא מקמח מלא!

התחלתי לטפל בבריאותי. היא קראה טון של מחקר והחליטה כי פחמימות הם רע, סוכר הוא רעל. כתוצאה מכך, הפסקתי ליהנות מהטעם של מזון וחשבתי רק על איך לא לעלות במשקל. אבל כשהגעתי לחטיפים, לא יכולתי לעצור.

משתמש Quora על הניסיון שלו של אורתורזה

כאשר אתם אוכלים ישר אל ניצחון. במשך חודש האף לא הריח טעם זהה לטבעי. יש גאווה, כי הגוף הוא ניזון עם מוצרים שימושיים במיוחד, לא משומר החליק.

אף אחד לא צריך לדעת איך לסבול בגלל העובדה שהחתך של אתמול לא היה זוג, אלא פשוט ממחבת. זה נורא. עדיף לא לאכול אותו או ללכת ישר לשירותים ולשים שתי אצבעות בפה.

בערך, ונראים כמו חולים עם אורתורזה:

  • מפחד לאכול משהו לא בריא, ממש עד לפאניקה.
  • הם מענישים את עצמם על סטייה מן הדיאטה, הם מתביישים בעצמם על מזון “לא בסדר”.
  • הם לא יכולים לחשוב על שום דבר, חוץ מהדיאטה, שמתחזקת.
  • דיאט הופך להיות חשוב יותר מאשר עבודה, מערכות יחסים, ידידות.

מזון מתחיל לשלוט בחיים. לוח הזמנים נעשה על מנת לאכול כמו שצריך, להיפגש בבית קפה להביא את חלקם במיכל, לא יכול לישון בגלל מחשבות מטרידות ואפילו ליפול לתוך דיכאון כבד.

למה מזון בריא הופך לסיוט

למה להשתגע בגלל קלוריה נוספת, הפרה של מאזן החלבונים והפחמימות עבור גרם שלם? בערך באותו זמן, למה אנשים מתים מרצון מתשישות מאנורקסיה או להרוג את הבטן, נהנה עם בולימיה.

הפרעות אכילה אינן על אכילה ולא על אורח חיים בריא. מזון הוא רק אובייקט שבו אדם מקבל ניתק כאשר הוא לא יכול להתמודד עם הבעיה האמיתית.

איזו בעיה יש לכל אחד יש תשובה משלו. אלה הם קומפלקסים, טראומה פסיכולוגית, והפרעות שונות. תזונה בריאה הופכת לקנאות דתית מסיבות שונות, שעל הפסיכותרפיסט לטפל בהן.

נראה כי אלה סוג של סבל לא ברור, כל זאת בגלל העובדה כי למישהו אין מה לעשות או בעיות אלה הם מעטים. על פי כמה דיווחים, 4.5% מהאוכלוסייה בארה”ב סובלים מהפרעות אכילההפרעת אכילה לא צוין אחרת באוכלוסיית ארה”ב. . זה הרבה.

והעובדה שאין לנו את ארה”ב כאן לא אומרת שאין סכנה. הפרעות אכילה משקפות אופנה. לפני עשרים שנה, אנורקסיה נכללה בצמחונותאורתורקסיה: כאשר אכילה בריאה הופכת נגדך. , היום, יותר לטרוח בשל ידידותיות הסביבה של מוצרים ופגיעה בבריאות. לדוגמה, הם מסרבים ממוצרים עם גלוטן, למרות מחלת צליאק (אי סבילות גלוטן) לא סובל.

איך להבין שאתה כבר חולה

אורתורקסיה מסוכנת יותר מהפרעות אכילה אחרות, כי יש לה כיסוי מצוין. ברור כי רזון מוגזם (כמו אנורקסיה) או אכילת יתר מתמדת היא התנהגות לא בריאה. אבל איך לחשוד בבעיות של אדם שעושה הכל למען בריאות? אני מעדיף להעריץ את כוח הרצון שלו ואת הקנאה התמדה.

לאורטורקסיה אין קריטריונים ברורים לאבחנהOrthorexia: בריא יכול להיות אכילה להיות בריא? . בדוק את עצמך צריך להיות על השאלון של סטיבן ברטמןמורשה מורשה Orthorxia בדיקה עצמית. You

  • אני מקדיש כל כך הרבה זמן לבחירה ולהכנת ארוחה בריאה, שהיא מפריעה לעבודה, מתקשרת עם חברים ובני משפחה, לומדת.
  • אם אני צריך לאכול אוכל לא בריא, אני חווה ומרגישה בושה ואשמה. קשה אפילו לראות איך אנשים אחרים אוכלים מזונות לא נכונים.
  • מצב הרוח שלי, שלום ואושר תלויים עד כמה אני אוכל נכון.
  • לפעמים אני רוצה להחליש את הדיאטה, למשל בטבלה חגיגית, אבל אני לא יכול לעשות את זה (נקודה זו אינה חלה על אנשים עם מחלות, כי אחד חייב תמיד לשמור על דיאטה קפדנית).
  • אני כל הזמן לזרוק מאכלים שנראים לא בריא מספיק, להדק את הדיאטה לבוא עם כללי תזונה מורכבים.
  • אני אוכל מה שנראה לי נכון, אבל אני מאבד משקל רב מדי ומבחין בסימנים של מחסור בחומרים מזינים: השיער נופל, העור נעשה בעייתי, אני מרגיש חלש, המחזור החודשי שלי איבד.

אם הסכמת עם לפחות הצהרה אחת, הגיע הזמן להאט. התזונה הבריאה שלך הפכה לאובססיה. תחשוב על מה שאתה מסתתר מאחורי אשליה של תזונה נכונה, ואם אתה לא יכול להבין את עצמך, להתייעץ עם המטפל.

Loading...