כיצד לבנות אולפן הקלטות ביתי

איזה מחשב יש צורך ליצור מוזיקה?

יש דעה שכל מחשב ששוחרר אחרי 2001 יתאים למוסיקה. דעה זו מוצדקת חלקית: כל המחשבים המודרניים מתמודדים עם הקלטה רב ערוצית. אבל יש כמה ניואנסים.

ראשית, עליך לקבוע את גודל ההתקן. אם אתה מצפה להשתמש במחשב בהופעות חיות או מתכנן ללמוד מוסיקה מחוץ לחדר שלך, אז אתה תהיה יותר נוח עם מחשב נייד. אם אין לך לקוחות פוטנציאליים כאלה, מומלץ לבחור מחשב שולחני עם צג גדול.

תאר לעצמך את הדפדפן עם כמה תריסר כרטיסיות, בין אשר אתה צריך לעבור במהירות. לא נוח? עם תוכנת מוסיקה זה יהיה אפילו יותר לא נוח. ממשק התוכנית להקלטת ועיבוד של צליל כולל חבורה של לחצנים וכפתורים, ואת החלונות תוסף חופפים.

תמונה על הצג של מהנדס הצליל
משהו כזה נראה לפעמים כמו תמונה על המסך של מהנדס הקול. musicradar.com

הבחירה של מערכת ההפעלה הוא גם חשוב. תוכנה ראויה היא בכל מקום, אבל לא כל התוכניות הן הפלטפורמות. אז, אם אתה אוהב את הרצף Logic Pro X, אז אתה צריך לבחור במחשב פועל MacOS.

שימו לב לזיכרון המחשב. מומחים ממליצים נפח אינו פחות מ 8 GB. עם זאת, כאן אתה גם צריך להמשיך מהצרכים של משתמש מסוים. גם מהירות יתרום התקנת התוכנה על דיסק SSD.

כיצד לבחור כרטיס קול?

היתרון של רכישת כרטיס קול חדש במקום כרטיס הקול המובנה הוא מעבר לכל ספק, אם אתה מצפה ללמוד מוסיקה ברצינות. המאפיינים של מובנית כרטיסי אודיו, ככלל, מספיק עבור משחקים וסרטים, אבל לעבודה נוחה עם צליל תצטרך מכשיר מיוחד.

שימו לב למספר ערוצי הקלט של כרטיס הקול. זה יהיה תלוי במספר של כלים שאתה יכול להתחבר בו זמנית. ככלל, 2-4 תשומות מספיקים להקלטה ביתית, כך שלא נשקול את המקטע של מכשירים יקרים להקלטה רב ערוצית.

גם גורם חשוב ברכישה – נוכחות של כוח רפאים על כרטיס הקול. יש צורך בצריכת חשמל נוספת עבור ההתקן המחובר אם אתה משתמש במיקרופון קונדנסר.

לקסיקון אלפא

לקסיקון אלפא
djshop

USB כרטיס שמע, אשר על הלוח אינסטרומנטלי שתי כניסות קו, כמו גם מחבר XLR. יש כפתור לערבוב האות מהמחשב לקול המכשירים המחוברים. יש חסרונות משמעותיים: אין כוח רפאים והתאמה נפרדת של נפח האוזניות.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

פוקרייט סקרלט 2i2

פוקרייט סקרלט 2i2
focusrite.com

כרטיס קול זול עם עיצוב נחמד, preamps המיקרופון, כוח רפאים ופונקציה ישירה ניטור צליל, ביטול המראה של עיכוב.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

Roland Tri-Capture

Roland Tri-Capture
rolandmusic.ru

כרטיס קול מ Roland עם שלושה תשומות וכוח רפאים על הלוח.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

22VSL

22VSL
ek.ua

כרטיס קול זה מתגאה בעיכוב מינימלי, כמו גם עבודה מצוינת עם שני קולות חיים ממשק MIDI. יש לו שתי כניסות עם כוח רפאים.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

כרטיסי קול אלה יעבדו היטב עבור תחילת העבודה עם קול מקבל להכיר את יסודות המידע. ואת הבחירה של כרטיס מקצועי מגזרים מחיר גבוה יותר היא שאלה שיכולה להיות מוקדש יותר מאשר מאמר אחד.

אילו עמודות נדרשות למוסיקה?

ההעדפות של אוהבי מוסיקה בעת בחירת אקוסטיקה הביתה יכול להיות שונה מאוד. הבחירה של מסכי האולפן היא גם בודדת, אבל במקרה זה היא מותנית על ידי סגנונות מוסיקליים שבהם אתה מתכנן ליצור.

זכור כי צגים עבור ערבוב מוסיקה אינם בהכרח אקוסטיקה להאזנה למוסיקה. הקריטריון העיקרי בבחירת עמודות האולפן הוא האובייקטיביות שלהם. פירוט גבוה של כל טווח התדרים יעזור לשמוע אי דיוקים במודיעין, אשר ניתן להחליק על ידי עמודות עם שיפורים שונים.

הצליל שאנו שומעים הוא לא רק הרמקולים, אלא גם את המרחב שבו אנו נמצאים. אם אתה לא מתכוון לשים לב למאפיינים אקוסטיים של החדר, אז זה לא מומלץ לרכוש צגים עבור אלפי דולרים.

ואל תמהרו לזרוק את הישן “jenious”. אתה יכול להשקיע הרבה כסף בקניית אקוסטיקה, אבל רוב המאזינים מרוצים מדברים נוראיים: מובנים רמקולים ניידים, אוזניות ואקום זולות ואפילו טור הטלפון החכם. אתה צריך להשיג צליל טוב גם על התקשורת לעניים בכנות, כך להשתמש במגוון מלא של התקנים זמינים של שיעורים שונים לבדיקה.

מאקי CR4

מאקי CR4
mackie.com

אפשרות תקציב עבור אלה מוגבלים מאוד באמצעים.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

חלוץ S-DJ50X

חלוץ S-DJ50X
חלוץ- online.ru

צגים זולים עם עיצוב נחמד.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

KRK רוקיט 5 G3

KRK רוקיט 5 G3
decks.co.uk

צגי סטודיו באיכות גבוהה עם בס עמוק.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

שים לב כי צגים של איכות מקובלת בדרך כלל לא נמכרים כמו צרור, אבל אחד בכל פעם.

ואת האוזניות?

בעת רכישת אוזניות, לא לשכוח לנסות אותם. ערבוב הוא תהליך קפדני הדורש שעות רבות של עבודה, ולכן נוחות משחק תפקיד מפתח כאן.

ערכו רשימה של אוזניות שאהבתם, והשוו את תגובת התדר שלהם (מידע זה ניתן למצוא באינטרנט): הצליל צריך להיות חלק ככל האפשר בתדרים המעורבים.

Grado SR60i

Grado SR60i
mycroft.su

אוזניות פתוחות זולות עם צליל ניטרלי.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

DT 770 Pro 80 אוהם

DT 770 Pro 80 אוהם
musik-produktiv.ru

אוזניות סגורות עם כריות אוזן. יש עיצוב יפה וצליל מאוזן עם תדרים גבוהים בקו תחתון.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

Sennheiser HD 600

Sennheiser HD 600
amazon.com

אוזניות פתוחות עם עיצוב יפה וצליל ניטרלי טבעי.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

מהי תוכנית DAW ומדוע זה נחוץ?

דאו (תחנת עבודה אודיו דיגיטלי) הוא תחנת עבודה אודיו דיגיטלי. זה נשמע קשה, אבל בפועל הכל הרבה יותר פשוט. DAW – סביבת התוכנה שבה אתה להקליט ולערוך את המוסיקה שלך.

סטודיו FL, Cubase, X Pro Logic, Pro כלים, ריפר, Ableton Live, Nuendo – הנציגים המפורסמים ביותר של דאו-תוכנת מספר, הידוע גם בשם sequencers. יש לציין כי הבחירה של סביבת התוכנה היא לא פחות מאשר הבחירה של אוזניות מתאימות. בכל הרצועות המפורטות, ניתן ליצור מוסיקה באיכות מקובלת, ואז כולם חייבים להתחיל מההעדפות שלהם. הורד הדגמות חינם, לנסות לבחור תוכנית DAW, אשר מתאים לך.

Image-Line FL Studio

Image-Line FL Studio
Image-Line FL סטודיו 12. image-line.com

תוכנית ברצף כי יש ממשק אינטואיטיבי. נהדר ליצירת ועיבוד אצוות של מכשירים וירטואליים, אבל פונקציית ההקלטה לחיות FL Studio הוא לא נוח מאוד.

עבור אל האתר הרשמי של Image-Line FL Studio →

אבלטון

אבלטון
אבלטון Live 9.2.2. ruprograms.com

Ableton תוכנן כתכנית להופעות חיות, אבל הפך לאחד sequencers הפופולרי ביותר עם פקדים אינטואיטיבי, הגדרות גמישות וכלים לעיבוד טובים תפור איכות.

עבור אל האתר הרשמי של Ableton Live →

לוגיקה Pro X

לוגיקה Pro X. macworld.com

המעבר לוגיקה הוא שלב אבולוציוני טבעי עבור משתמשים GarageBand מתקדמים. יש בתצורה הבסיסית של סינתיסייזרים תוכנה מגניב ואת ההשפעות. הבנת ההיגיון Pro X היא קצת יותר קשה מאשר באותו Ableton, אבל משתמשים נלהבים אומרים שזה שווה את זה.

בקר באתר הרשמי של לוגיקה Pro X →

המקלדת והעכבר אינם מספיק התקני קלט נוחים, כאשר מדובר בתוכניות ליצירת מוסיקה. כמובן, אף אחד לא אוסר מלית הערות מרשמים אוטומציה של תופעות עם העכבר, אבל זה לא מאוד נוח. בקרי MIDI יעזור ליצור תקשורת יעילה בין מוסיקאי למחשב.

שמשון גרפיט M32

שמשון גרפיט M32
samsontech.com

פשוט 32-Key מקלדת MIDI.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

מיני AKAI MPK

מיני AKAI MPK
akaipro.com

אוקטבה MIDI סינתיסייזר עם פקדים להקצאה ואת כריות לתכנות. להתמודד עם תפקידו של מקלדת יומרות מכונת תופים, לפשט את התצורה של אפקטים אוטומציה.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

M-AUDIO קיסטיישן 61 II

M-AUDIO קיסטיישן 61 II
maudio.com

חמישה אוקטבי MIDI מקלדת עבור אלה שאינם מתאימים את גירסאות לחתוך למטה של ​​כלי המקלדת.

עבור אל אתר האינטרנט של היצרן →

MIDI לכבל USB

com.aliexpress.com

אולי יש לך כבר סינתיסייזר התקציב העצמי משחק. רבים אלה זולים “cacios” יש 5 פינים ממשק MIDI. כדי לחבר את הסינתיסייזר למחשב, כבל זול עם אלכסון מתאים.

קנה MIDI כבל USB על

כיצד להשתמש VST ו VSTi plugins?

תוכנית דאו שלנו הוא רק פגז. כדי להפוך את זה נשמע, תצטרך להתקין כלי מוסיקה וירטואליים בשם VSTi. VSTi מודרנית plugins מסוגלים לחזור על הצליל של שני מכשירים סינתטיים לחיות עם מידה מספקת של ריאליזם. מספר התוספים הוא אלפי, אבל נתמקד אלה הפופולריים ביותר.

מכשירים מקומיים

סינתיסייזר גדול עם מאות מראש מוגדרים מראש על הלוח. אנחנו במיוחד כמו מוזיקאים שעובדים ריקודים אלקטרוניים ז ‘אנרים.

עבור אל האתר Native Instrument →

Sylenth1

סינתיסייזר שאינו שונה בהופעתו, אך זכה לאהבת המשתמשים עבור צליל, אשר לפעמים יכול להיות מבולבל עם הצליל של סינתיסייזרים אנלוגי אמיתי.

עבור אל האתר LennarDigital Sylenth1 →

XLN תופים ממכר 2

אחד emulators וירטואלי הטוב ביותר של כלי הקשה חיה. קביעות מוגדרות מראש עבור מכונות תופים פופולריים זמינים גם כן.

עבור אל האתר XLN Audio Addictive Drums 2 →

כדי לעבד גם מכשירים וירטואליים לחיות, אנחנו צריכים להתקין אפקטים נוספים – VST תוספות. הבחירה שלהם היא לא רחבה יותר, אבל אנחנו ייתן רק כמה מהם כדוגמה.

אנטארס אוטומטי Tune EFX 3

תוסף עבור אלה שאהבתם לשיר היא ללא תחרות מעל היכולת להיכנס הערות. Auto-Tune מסייע לנקות את המסלול מכתבי שווא על-ידי משיכתם לאלו הנכונים.

עבור אל האתר Antares Auto-Tune EFX 3 →

Native מכשירים גיטרה Rig 5

Mast-hev- תוסף עבור כל גיטריסט. בעזרת גיטרה Rig, אתה יכול לחקות לא רק את עומס הגיטרה, אלא גם אפנון אפקט שונים או ארונות כולו.

עבור אל Native Instruments אתר גיטרה Rig 5 →

איזוטופ אוזון 7

תוסף עבור מאסטרינג – לאחר עיבוד של קומפוזיציה מופחתת. עבור אלה, אשר ממשק נראה מסובך מדי, יש עשרות presets עם הגדרות אופטימלי עבור סגנונות שונים של מוסיקה.

עבור לאתר iZotope אוזון 7 →

מה לעשות הלאה?

הבנו את הציוד הבסיסי עבור אולפן הקלטות הבית שלך. בשלב זה, אתה יכול להתחיל ליצור. כמות ומגוון של צוות שאתה יכול להשלים את האולפן מוגבל רק על ידי האמצעים שלך ואת הדמיון.

זכור כי מכשירים באיכות גבוהה כלי נגינה ניתן להשתמש במשך עשרות שנים, ומוסיקאים – אנשים, בכפוף רצון מתמיד לעדכן את הציוד שלהם. בפורומים מיוחדים בקבוצות VKontakte תוכלו למצוא לא רק תקשורת עם אנשים כמו אופקים, אלא גם הרבה הצעות לקנייה ומכירה של ציוד מוסיקלי. זה יעזור לך לחסוך הרבה בעת הסדרת אולפן הקלטות הביתה.