55 שאלות שיעזרו לך לדעת טוב יותר את עצמך

השאלות שתמצא במאמר זה יעזור לך לדעת את עצמך טוב יותר. על ידי מנסה על מצבים שונים ולשאול את עצמך את השאלות הנכונות, אתה יכול למצוא אותם מחשבות ודפוסי התנהגות שאתה בדרך כלל להתעלם. קח מחברת, עט, והמשך.

דע את עצמך.

1. מי אתה?

כפי שיהיה המזל, שום דבר לא עולה על הדעת. השאלה כה עצומה, שהיא אפילו גורמת לגירוי. אנחנו לא יכולים פשוט להסתכל לתוך עצמנו, בדרך כלל זה נעזר מראות פסיכולוגיות. מראה פסיכולוגית היא אדם אינטליגנטי (אידיאלי פסיכותרפיסט) שינחה אותך. אבל אם הם לא נמצאים בקרבת מקום, אז הם יוחלפו על ידי השאלות הנכונות. וגם עט ונייר כדי לתפוס את המחשבות והרגשות האלה שיכולים להסוות היטב ולהישאר בלי משים.

2. מהי משמעות החיים? מהי אהבה? מי אתה?

נושאים אלה יש מוניטין רע לא בגלל שהם לא נכונים. פשוט, הם לא שבורים לחתיכות מדויקות יותר, ולכן הם קשה לעיבוד. השאלה מי אנחנו היא להיות מחולק כך שיהיה קל יותר לעכל. לא “מי אני?”, אבל “מי אני בעבודה, במערכות יחסים, עם חברים, ילדים?”.

3. מה קרה לך כילד?

ידע עצמי קשור בילדות
ירדן Whitt /

השאלה נראית מגוחכת, אבל, למרבה הצער, זה לא כך. כמעט כל מה שאנו מציגים את עצמנו היום הוא תוצאה של דפוסי התנהגות שנקבעו בילדות (ונשכחו בבטחה). ילדים בגלל דעתם לא יכולים להבין את המוזרויות של הנפש שלהם. בעשר השנים הראשונות אנו חיים בעיוורון, לפני שאנחנו אפילו קצת ללמוד להבין את המניעים והרגשות שלהם. עכשיו הגיע הזמן לחזור ולחשוב עליהם מחדש.

התיאוריה של פרויד מעריכה יתר על המידה, לא מוצדקת ונחשבה לא נכונה, אתה מתנגד. בכמה כיוונים מפתח זה. אבל הרעיון המרכזי של פרויד נחשב כבלתי מוטל בספק ובפרט בפסיכולוגיה: הלא-מודע והילדות קובעים במידה רבה את בחירתם של בני זוגם, העדפותיהם המיניות ועקרונותיהם המוסריים. לכן, אין דבר אחר לעשות אלא לעבוד עם החומר הקשה הזה.

4. מה מתואר בתמונה זו?

תסתכל על תמונות מופשטות

כרטיס זה של מבחן העמותה, אשר פתח פסיכולוג שוויצרי הרמן רורשאך (הרמן רורשאך). הרעיון הוא להראות לך משהו מעורפל, ללא הגבלת זמן, ואז הדמיון שלך ממלא בהירויות אלה האסוציאציות הפרטי, ובמקביל לשחרר כמה פחדים מודחקים שלך, הציפיות והרצונות. אנשים עם תוקפנות סמויה יראו עוינות, שערורייה. אנשים לדכא את תשוקות מיניות – הנרתיק. ומה אתה רואה?

5. המשך במשפטים הבאים:

 • בנפש של כל האנשים …
 • כאשר אתה מקבל להכיר אותם טוב יותר, כל הנשים …

הטכניקה החביבה על הפסיכולוגים היא להנחות אותך, ללא היסוס, לסיים את ההצעה שלא הושלמה. לא נוכל לשלוט באופן מלא בתת-מודע שלנו, ולכן נגלה כמה עמדות חשובות שאנחנו בדרך כלל מדכאות. בתהליך של גילוי עצמי, אתה עלול להיות מפחד של כמה דברים. אבל זה נורמלי, כולנו מוזרים מאוד.

6. צייר את המשפחה שלך על פיסת נייר

לצייר על תמונה של הורים, אחים ואחיות, בית, שמש, עץ. זה לא שיטה מדעית בלבד, אבל זה מוביל למחשבות מסוימות.

 • אחד שציירת לידך הוא הקרוב ביותר אליך.
 • זה שמרחיק אותך מן המרחק הארוך ביותר, ורחוק ממך מבחינה רגשית.
 • לפי גודל הדמות המתארת ​​אותך, אתה יכול לומר, גבוה או נמוך יש לך הערכה עצמית.
 • הבית הוא המשכה שלך, האגו שלך. האם זה במצב טוב?
 • Windows מאפיין את מידת החברותיות שלך. האם יש דלת בבית שלך? האם אתה נותן לאנשים לתוך החיים שלך?

7. האם אתה אופטימי לגבי האנושות ועתיד הפלנטה?

8. האם ישנת טוב בלילה?

המחשבות והמצב הגופני קשורים
nomao saeki /

אנו נוטים להכחיש שיש קשר כלשהו בין התשובות לשתי השאלות הללו, ומייחסים את כל המחשבות שלנו לחישוב רציונלי ללא משוא פנים. אבל אנחנו חייבים לקבל את העובדה כי במידה מסוימת המחשבות שלנו מושפעות ממצב גופני: איך ישנו, מה אכלנו לארוחת צהריים, כמה זמן חיבקנו. במובן זה, למרות המוח הגדול, אנחנו לא נעלמו עד כה מן התינוקות שהיו פעם.

9. למה אתה מאשים את ההורים שלך?

למה אתה חושב שהם היו כמו שהם? מה הם לחצו ומה הם חווים? מה יכול חבר טוב לספר עליהם?

כמובן, ההורים יכולים לקחת את רוב האשמה לכישלון שלך. אבל העברת האחריות מונעת ממך להבין טוב יותר מה קורה בחיים שלך. ההורים שלך היו באותה עמדה ביחס להוריהם וגם לא יכולים להיות אחראים באופן מלא על המאפיינים הנפשיים שלהם. מה אם נתחיל לחשוב על הרגשות של ההורים שלנו, מי, באופן מוזר, גם קורבנות?

10. נניח שאתה נטייה מינית מסורתית. האם אי פעם רצית לגעת בגופו של גבר מאותו מין כמוך?

זיגמונד פרויד גילה תגליות מבריקות: נשאר הרבה בתחום של הלא-מודע בגלל הסלידה שלנו, או כפי שכינה תופעה זו, התנגדות. הלא-מודע מכיל את הרגשות והרצונות המאתגרים את החזון הנוח שלנו על עצמנו. אבל מחיר הנוחות הוא גבוה: קשה להגיע לתחתית הסיבות של חרדה ונוירוזות. לכן, עלינו להתפייס עם המוזרויות והסתירות היקר שלנו.

11. מהו סוג האהבה שלך?

מהו סוג האהבה שלך?
ניית’ן ווקר /

אנשים שאנחנו נוטים לחשוב עליהם מושכים, נראים לנו לא רק מסיבות אובייקטיביות (כי הם ידידותיים, הם יכולים לדבר על פוליטיקה או שהם אוהבים ספורט כמוך). אבל גם בגלל שהם נגררים מאחוריהם בעיות וקשיים, אשר מושכים במיוחד עבורנו. רובנו במערכת היחסים חיים את אותו סבל, שבדרך כלל קשור לסבל ולחוויות שחווים בילדות.

12. איך בדיוק גורם לך השותף גירוי?

לא רק להאשים אדם אחר על חסרונות, למשל, ניתוק או רגישות מופרזת. אנחנו חייבים להודות, להיפך, אלה החסרונות האלה שמושכים אותנו. אנחנו מחפשים אותם לשחזר את המודל של אי שביעות רצון שלמדנו בילדות.

באופן כללי, במערכות יחסים, אנחנו לא מחפשים את זה שמספק את ההנאה ביותר, אבל מה שנראה מוכר ואינטימי. המודעות לאופי הכוח המניע הזה תעזור לנו ללמוד להזדהות עם עצמנו ועם הבנה טובה יותר לטיפול בפרטנר. אחרי הכל, איך הוא יודע שאנחנו מוצאים אותו מושך חלקית כי הוא יכול להרגיז אותנו?

13. לכתוב חמישה איכויות של שותף שאיתו אתה באמת מתקשה לחיות

שותפות טובה אפשרית לא רק בין אנשים מבוגרים הבריאים (אלה על הפלנטה שלנו הם לא יותר מדי), אבל בין שני המטורפים, מי הם ברי מזל מספיק כדי למצוא אדם אחר מקום בטוח עצם בין הטירוף היחסי שלה.

14. איך אתה מרגיש כשאתה מתחיל לאהוב מישהו?

אתה יכול להרגיש מדוכא ולהתחיל להטריד עם האדם הזה או להיפך, לנסות לברוח ממאוורר או מאוורר (“למה יש לו טעם כל כך רע?”). זוהי תגובה אופיינית של אדם שאינו יודע לאהוב את עצמו, וכמחצית מהם (בעיקר משום שהאנשים החשובים ביותר עבורנו בעבר לא התעניינו בנו). התחל להתנגד לחשד לגבי עצמך. לפחות לא לזרוק אותם בזעם על אדם שמגלה עניין בך.

15. מהי הבעיה העיקרית ביחסים עם אמך?

16. מה הבעיה העיקרית ביחסים שלך עם אביך?

להבין ביחסים עם ההורים
מונקיביזנס / Depositphotos.com

אולי השאלות האלה נשמעות כמו קלישאות בנליות, אבל זה לוקח זמן להראות את המשמעות האמיתית שלהם. לבלות, נניח, שעה אחת, כותבים בתגובה לכל אחת מהשאלות. אם אתה כנה, לא תחוו את הרגשות הנעימים ביותר: עצב, כעס, טינה. אבל כדי להמשיך לחיות, אתה צריך להתמודד עם הטענות והרגשות שלך.

17. מה למדת על היחסים בין הוריך?

האנושות מדגימה צמיחה חסרת תקדים במונחים של התקדמות טכנולוגית: אנו לומדים בצורה יעילה ויעילה יותר את הידע שלנו. אבל לא השגנו אפילו על אותה התקדמות בתחום הרגשי. מכיוון שאיננו מודעים מספיק לדפוסי התנהגות שליליים שאנו רוכשים בילדות, אנו משחזרים ובבגרות. נסה לזהות את עצמך לפני שאתה נותן להם לצאת.

18. מה הם כמה דברים לא בריאים, מוזרים שנראים לך מושכים אצל בן זוג?

האם יש תכונות כלשהן של ההורים שלך? לפי תיאוריית החזרה הכפייתית מהפסיכואנליזה, כולנו נמשכים לדברים הבעייתיים שנתקלנו בהם כילדים. אין זה אומר שנחזור על כל הפעולות שיובילו לטראומה רגשית. במקרים מסוימים, להיפך, נמנע מכל היבט הקשור בחוויה זו, ולכן נמשיך להיות קשורים אליה.

19. ערוך רשימה של אנשים שבאמת מושכים אותך

האם אי פעם הרגשת, אפילו באופן זמני מאוד, תשוקה מינית מכל סוג שהוא בקשר עם כל אדם ברשימה הזו? והאם זה כרוך למשוך כל הקשיים בעצמם, לא משנה מה הסיבה (אולי האיש היה זוג, או שהוא דחה אותך, או שזה גרם לך לפקפק נטייתו המינית)? הסיבות להתרגשות זו מוסתרות תמיד בתוכנו.

20. אם היה לך הערכה משוחדת של עצמך, מה היה החבר שלך היה הזהיר אם הוא חשב על היחסים איתך?

אנשים יכולים לספר הרבה על עצמם ועל הבעיות שלהם. אחרי הכל, למעשה, אנחנו לא צריכים את אלה הם לגמרי חופשיים מכל בעיות או חסרונות. אנחנו צריכים אנשים שמסוגלים להסביר את הבעיות שלהם וכיצד הם מתמודדים איתם.

21. הסבר, מה אתה חושב שקורה בתמונה הזאת?

בדיקה פסיכולוגית

לא ברור מה קורה בדמות זו, משום שהתמונה (בכוונה) מעורפלת ועמומה. לכן, כל מה שאתה אומר בא מבפנים. מה הפרטים שאתה מוסיף, מה הסיפור שאתה אומר, משקף את המצב של העולם הפנימי שלך. במיוחד אם אתה בטוח לחלוטין שאתה מבין מה שמוצג בתמונה, ולהוכיח אותו בהתמדה. תמונה זו היא מבחן שבו פסיכולוגים להעריך את המנגנון של הגנה פסיכולוגית, היטל.

22. מה מתואר כאן?

בדיקה פסיכולוגית עם תמונה

עוד תמונה מעורפלת. כאן תוכלו לראות סיפורים רבים: האם וילדה החולה, האשה, שהורגה את בעלה רגע לפני הנשיקה. כתוב מה אתה חושב שקורה כאן. ואז לשאול את החבר לעשות את אותו הדבר. דון באילו היבטים של חייך ואישיותך עצמך, מבלי לדעת זאת, אל התמונה.

23. כתוב כי תגיב על הביטוי “אני מאוד מצטער שאנחנו splched הבגדים שלך, למרות שהם ניסו מאוד קשה ללכת סביב שלולית”?

לפי תשובתך, אתה יכול לשפוט את היחס לאכזבה. ככלל, ישנן שלוש אפשרויות אפשריות:

 • אנחנו מתרגזים, אנחנו זועמים;
 • אנחנו לא נופלים בזעם בגלל תחושה פנימית של בושה שלא מאפשרת לנו להגיע לנקודה הקיצונית, גם כשיש סיבה לכך;
 • אנחנו לא זועמים, כי נראה לנו שתגובתם של אנשים אחרים תהיה סוערת ולא נעימה אם נביע את אי שביעות רצוננו.

24. כיצד היו מגיבים אנשים אחרים אילו הסברת להם מה אתה מרגיש?

כילד, אנו יוצרים אמונה שזה יקרה, אם נפתח את רגשותינו. מכיוון שלעתים קרובות הסתובבנו, למדנו להסתיר את המחשבות ה”רעות “שלנו. ובמבט ראשון, אנחנו אולי נראה צייתני וידידותי, אבל זה רק שווה להסתכל קצת יותר עמוק …

כדי להיות אדם בוגר, יש להבין את הבסיס של ידע עצמי: עולם הילדות אינו העולם כולו. זהו חלק אחד ממנו, אם כי יש לו השפעה משמעותית, שממנו לא יכולנו ללכת לשום מקום בימינו. אבל, למרבה המזל, אנחנו הפכו להיות יותר רהוט יותר מתמיד כשהיינו בני חמש. קח אומץ לבטא את הרגשות שלך.

25. מהם החסרונות שלך (או יכול להיות) כהורה?

קשה מאוד לדמיין חסרונות אפשריים, במיוחד אם אנחנו באמת רוצים להיות הורים אוהבים ואדיבים. עם זאת, יהיו לנו חסרונות, והם יכולים להיות מחולקים לשתי קבוצות:

 • שנוצרו על ידי סוג של דפוסי התנהגות לא בריאים מילדותם;
 • תגובה מוגזמת לדפוסי התנהגות לא בריאים בילדות, שהשפיעו על דפוסי ההתנהגות שלנו.

26. מה הם שלושה תרחישים מיניים שמרגשים אותך

פנטזיות מיניות יכולות להתפרש כניסיון ליצור מחדש משהו שגורם לנו בעיות או שהוא בלתי נגיש בעולם שמעבר למין. כך, למשל, הצורה יכולה למשוך כי אנשים epaulets נראה לנו להיות קפדנית לעורר פחד. או שאנחנו רוצים להיראות ושומעים בפומבי, כי ההורים שלנו לא היו מתונים. פנטזיות מיניות הן אוטופיות קטנות שמספרות לנו על החלקים הבעייתיים של הביוגרפיה שלנו.

27. איזה אטרקציות מיניות חריגות יש לך?

דע את הצד המיני של החיים שלך
DeborahKolb / Depositphotos.com

הפחד מלהיות (או להיראות) סוטה הוא עבור כולם. זה חלק ממה שעושה אותנו מתורבתים. עם זאת, ידע עצמי כרוך בהכרה כי הלא מודע הוא מטבעו מרושע לחלוטין וזה לא הגורם לדאגה. יש לנו מנגנוני צנזורה חזקים ביותר, שב -99.9% מהמקרים לא מאפשרים לנו לתרגם את זה למציאות. יחד עם זאת, אנו יכולים לחקור ללא פחד מה מסתתר בנו ומשפיע על חיינו.

28. מתי בכית או רוצה לבכות בגיל מבוגר?

רוב הדמעות בבגרות אינן בשל כאב, ומשהו נוף יפה להפליא ואינטימי (פיוס בין האב ובנו, האדם הקמצן הנדיבות הפתאומית, גינה יפה). אנחנו מזכירים לעצמנו איך אנחנו רוצים לראות את העולם הזה, וזה עושה אותנו עצובים כי אנחנו כל כך נדיר לראות את זה ככה.

29. רשום את חמשת הדברים החשובים ביותר בחייך. כמה זמן אתה נותן להם?

יש הבדל עצום בין מה שאנחנו אומרים שאנחנו מעריכים את מה שאנחנו עושים בסופו של דבר. באופן פרדוקסלי, אנחנו לא משלמים מספיק תשומת לב, זמן ומשאבים לאותם דברים שמטרידים אותנו יותר מכל. חשוב מאוד להבין זאת. נסו לצמצם את ההבדל.

30. אילו דברים אתה קונה לעתים קרובות, אם כי זה לא מביא לך כל כך הרבה שמחה?

אנו מאמינים בפרסום, אשר, בין היתר, משכנע אותנו מה שאנחנו רוצים. אין זה מפתיע כי לעתים קרובות אנו לוקחים דברים שאינם מביאים לנו שום סיפוק, אך רק שעמום וחרדה: בגדים, כי הם מעלים אבק בארון אחרי יציאה אחת, המכוניות שאינם מצדיקים מחיר גבוה שלה, וכן הלאה. אנחנו צריכים לפקח לא רק עלויות, אלא גם עבור התענוג (נניח, בסולם מ -1 עד 10), אשר מביא אותנו לרכוש.

31. מה אתה מנסה לומר עם הבגדים שלך?

כל הבגדים ניתן להשוות את הטופס של קטגוריה מסוימת של אנשים. הוא משקף את מה שאנחנו רואים את עצמנו ואת איזו קבוצה אנחנו שייכים. בנוסף, המראה שלנו יכול לתת מידע חשוב על כמה חששות שלנו. מה אתה מנסה להגן על עצמך עם בגדים?

32. שם שלוש יצירות אמנות זה אומר לך הרבה

העדפות באמנות כהשתקפות של תשוקות
הולנדית / Depositphotos.com

לעתים קרובות אנו אוהבים באמנות מה חסר לנו בחיים האמיתיים שלנו. הטעם שלנו מעיד על צורך כלשהו. לדוגמה, אנחנו אוהבים ציורים שלווים, כי אנחנו תמיד ממהרים. או מוזיקה חסרת דאגות, כי אנחנו מרגישים הרבה מגבלות בחיים שלנו. הטעם משקף לא רק את מי שאנחנו, אלא גם את מה שאנחנו רוצים לראות את עצמנו.

33. מה אתה מתחרט?

לעתים קרובות אנו מצטערים על משהו. אחרי הכל, לפעמים בחיים יש לקבל החלטות חשובות בלי לדעת מה להתמודד, למשל, למי להתחתן או עם מי להתחתן, איפה לחיות, מה מקצוע לבחור. אנחנו חייבים ללכת עיוורים, וזה לא אשמתנו. עלינו ללמוד לחלוק את חרטותינו וחוויותינו. זוהי הדרך היחידה להרגיש פחות לבד.

34. מה הופך אותך קצת תלוי?

אלכוהול, קניות, סיגריות, פורנו, מחלוקת … תלות לא יכולה להיות מוגדרת בהחלט כקובץ מצורף לחומר מסוים, מושג זה הוא הרבה יותר רחב. התלות היא תחושה של צורך חזק למשהו, והסיבה היא לרוב בעיה רצינית באזור כלשהו של חיינו. לכן, אתה לא צריך לקבל ניתק על החומר או פעולה שגורמת תלות. התרכזו בצער ובחרדות המניעים את התלות שלך בו. להבין שאתה לא אדם רע, רק בדרך זו הסבל שלך באה לידי ביטוי. והפתרון של בעיית התלות טמון בהתגברות על הסבל הזה.

35. הכינו רשימה של שלושה דברים שמטרידים אתכם אצלכם

דברים קטנים וקטנים פגעו בנו, כי הם קשורים ישירות לבעיות גלובליות יותר. הן מנוגדות כמה מהציפיות הפסיכולוגיות שלנו, כגון דייקנות, פרטיות, ארגון טוב … באופן אידיאלי, אתה רוצה להבין מה דברים הם בעלי חשיבות הגלובלית בשבילנו, וזה כדי להגן עליהם עם פינוק בהתייחסו לדברים הקטנים שאיש לפעמים להתחייב יודעין.

36. אילו תכונות שליליות של הדמות שלך לא היית רוצה להראות לאנשים?

כמעט בוודאות על כל החסרונות האלה, וכך יודעים. אנשים אחרים יודעים עלינו יותר מחמש דקות ממה שאנחנו עושים על עצמנו עשרות שנים מאוחר יותר, כי הידע שלהם על האחר אינו מדוכא על ידי הלא מודע. כנות לאחרים היא קלה. במקום לקוות שאף אחד לעולם לא יוכל להבחין בחסרונות שלך, דמיינו שכולם כבר יודעים עליהם. וגם בעתיד, לטפל בהם עם כמות קטנה של הומור אירוניה עצמית.

37. סדר את המושגים הבאים על מנת להקטין את חשיבות העבודה שלך:

 • כסף;
 • מעמד;
 • יצירתיות;
 • השפעה על החברה;
 • עמיתים.

שאיפות הקריירה שלנו נתונות להשפעת שלושה כוחות:

 • תקוותיהם של ההורים;
 • הציפיות של החברה (אנשים אחרים);
 • רגשות המופיעים בעבודתנו.

בדרך כלל יש לנו פחות סיכוי להקשיב לעצמנו. ולעתים קרובות שני הכוחות הראשונים לנצח. זה עלול לקחת עשרות שנים לפני שאנחנו מכירים בעובדה המפחידה שרק עבדו לטובת ההורה (אשר עשוי להיות כבר מת), או למען אנשים מבחוץ ולעתים קרובות אדישה לאנשים שלנו. סביר להניח, זה לא מאוחר מדי לשנות הכל עכשיו.

38. אם ידעת שלא תיכשל במקצוע, מה תנסה?

בחירה במקצוע
emarts emarts /

לעתים קרובות אנו מפחדים לבזות את עצמנו כי השאיפות שלנו ואת הרצונות של קריירה אינם תואמים את הידע האמיתי שלנו או מיומנויות. ובגלל זה אנחנו אפילו לא מנסים. וזה ערובה מדויקת כי השאיפות שלך לעולם לא יהפוך למציאות. אנחנו צריכים לעשות את זה לעצמנו בקול רם להגיד מה שאנחנו רוצים לעשות ומי אנחנו רוצים להיות, גם אם זה לא קל, בלי להיכשל לא יעבוד.

39. מה גרם לך לקנא בזמן האחרון?

לימדו אותנו שזה רע לקנא, ואסר עליה. אבל במציאות, אנשים או דברים שאנחנו מקנאים לעזור לנו להבין טוב יותר את הרצונות הפנימיים שלנו, וזה, בתורו, אומר לנו הרבה על עצמנו כפרטים. נסו לשמור יומן של רגשות הקנאה שלכם, אל תשמרו אותם בעצמכם ותנסו לתרגם את החלומות שלכם למציאות.

40. מדוע יכולים עמיתים לעבודה לבקר אותך מאחורי הגב?

וכאן אין דבר להיעלב. הפחדים שלך מבוססים היטב. כל מה שאתה חושד יכול לבוא לאחרים בראש, וזה כבר מציאות. זה לא על מנסה להימנע רכילות דמיוני כזה, אלא על נקיטת צעדים כדי להילחם בקיומם: לא נותנים לאחרים עילה לביקורת, שואפים להיות טוב יותר.

41. עם מה או עם מי אתה משייך את עצמך?

 • אם הייתי (א) מזג האוויר, אני אהיה (א) …
 • אם הייתי (א) רהיטים, הייתי …
 • אם הייתי (א) המותג של המכונית, אני אהיה (א) …
 • אם הייתי (א) ז ‘אנר של מוסיקה, אני אהיה …
 • אם הייתי (א) אוכל, אני אהיה (א) …
 • אם הייתי חיה, הייתי …
 • אם הייתי (א) הגופן, אני אהיה …

עבור עצמנו אנחנו משהו מעורפל וחסר צורה, אבל לפעמים התכונות העיקריות של האישיות שלנו אנחנו יכולים ללמוד באמצעות מטאפורות אנלוגיות. החיה היא בדרך כלל אינדיקטיבית במיוחד.

42. האם אי פעם היה בלתי הוגן כלפי אחרים?

ערכו רשימה של אירועים שגורמים לתחושות אשמה כאשר הייתם לא הוגנים במיוחד לאנשים מסוימים ונשברים עליהם.

מה גורם לך לדאוג? אם שיתפת את הדאגה שלך, האם המצב יכול להשתנות? בעתיד, נסו לספר לאחרים שאתם נמצאים ברגשות מתוסכלים, במקום לעשות שערורייה על זוטות.

43. איך אתם מגיבים לגירויים?

מישהו מעצבן אותך. מה אתה אומר: “אתה כל כך מעצבן כאשר …” או “אני מרגיש עצבני כשאתה …”?

פסיכולוגים כמו הניסוח השני יותר: לדעתם, זו המהות של תקשורת טובה. לתאר את ההשפעה שיש לך על אחרים, ולא להאשים אותם, אתה לא לשים אנשים במגננה. לכן, סביר להניח, הם יקשיבו לך. ידע עצמי עוזר לחלוק את מה שמתייחס אליך, ומה לסובב אנשים.

44. אילו מהמשפטים הבאים חלים עליך?

 • כאשר השותף שלי מרגיז אותי, אני מאבד עניין, אני צעד אחורה ואני רוצה להיות לבד.
 • כשהשותף שלי מרגיז אותי, אני נכנסת לפאניקה, נכנסת לזעם ומתחילה שערורייה.

אלה הן שתי התגובות הנפוצות ביותר ולא בריא כאשר אתה נפגע באהבה. פסיכולוגים מתארים את המצב הראשון כהימנעות מקשר, והשני כקשר חרד. נכון לבחור את האפשרות השלישית: להסביר כי אתה פצוע, בשלווה, בביטחון וללא נקמנות מופרזת. רק 10% מהאנשים עושים זאת. אבל זו ההחלטה הנכונה אם אתה רוצה לבנות מערכת יחסים בוגרת.

45. רשמו את כל הדברים הרעים במערכת היחסים שלכם עם ההורים שלכם, ואז – עם אהובכם

שימו לב לעובדה כי הבעיות לבוא אותו דבר. או, לפחות, אתה יכול לראות את הקשר ביניהם. יש בזה אירוניה. אולי הגיע הזמן לפתור קונפליקטים?

46. ​​מה מונע ממך לקבל החלטות?

למוח שלנו יש חסרונות. להיות מוכן, כי, לקחת החלטות חשובות, אתה תרגיש אותם על עצמך. טעויות לתפוס הזדמנות ללמוד על החולשות שלך ולפעול. להיות ערניים כאשר אתה מגיע למסקנות על החסרונות שלך, אל תתנו להם להפריע לך.

47. מהו הקשר הראשון שעלה בדעתך כששומעים את המילים האלה:

 • בית;
 • חצאית;
 • גזר;
 • צמר;
 • נע
 • הסרט;
 • ירה.

למדנו כל כך טוב איך להסתיר מה קורה בלבנו, כי הדרך היחידה להכיר מה באמת מפריע לנו היא לכבות את דעתך לזמן מה. נתח את התשובות שלך, לחשוב על מה פחדים נסתרים ורצונות הם יכולים להעיד.

48. איך אתה יכול לתאר את עצמך?

תאר את עצמך על ידי בחירת ארבעה תארים. שאל את שלושת החברים לעשות את אותו הדבר. השווה וניגוד הציונים. מה החמצת? מה למדת על עצמך?

49. מיפוי הכישלונות שלך

רשום את הכשלים שלך על ידי ציון התאריך המשוער כאשר הם התרחשו. ליד כל כישלון, לכתוב מה היא לימדה אותך.

אתה צריך לזהות את הדפוסים. והדבר הכי טוב שאנחנו יכולים לעשות הוא להבין מה התנהגות מובילה אותנו לכישלונות ומה הם נותנים לנו בסופו של דבר.

50. מה בעצם פשוט שיקרת למישהו מהסביבה שלך?

אף אחד מאיתנו לא חי בתנאים אידיאליים לחלוטין. שקרים לבנים הם מחיר השייכות לחברה. הרדיפה אחר שקיפות מלאה היא אשליה נאיבית ומסוכנת.

51. המשך בביטויים:

 • אם אדם חביב באמת רצה לשבח אותי, הוא היה אומר …
 • אם אדם אכזר באמת העריך אותי, הוא היה אומר …

למד להיצמד לממוצע הזהב בין שני הקצוות האלה. תובעני, אבל ידיד נדיב לעצמך.

52. האם אתה שולט או מציית למין? ובמשך שארית חייך?

בדרך כלל התשובה השנייה היא ההפך של הראשון. במילים אחרות, המין הוא פיצוי והקלה על המתח מן הקיום הרגיל.

53. מה הדברים בחיים שלך יגרום יקיריכם לדאוג אם הם גילו אותם?

זה נורמלי לחלוטין יש סודות על אשר אפילו את רוב הילידים לא חושדים. אנחנו מנסים לא להפחיד את אלה שאנחנו אוהבים.

54. מה היית רוצה להשיג בקריירה שלך בעוד שנה, חמש, עשר שנים?

כדי להיות תוכניות משלך פירושו לא להיות המבצעת של זרים.

55. מה אתה הכי אוהב לעשות בילדותך?

האם אתה מרגיש כך עכשיו? קריירה טובה כוללת את הקשר של פעילויות למבוגרים שלך ותחביבים ותחושות של ילדים.