איך ללמוד לקום מוקדם: הוראות מפורטות

כדי להחליט כמה הוא הטוב ביותר לקום, אתה צריך לקחת בחשבון את שגרת היומיום ואת האחריות (עבודה, ללמוד, משפחה, תחביבים, טיולים). לדוגמה, יהיה לך קשה מאוד לקום בחמש בבוקר, אם אתה עובד בלילה או מאוחר בלילה, יושב מאחורי ספרי הלימוד.

כאשר החלטתם על הזמן, שימו לב לארבע הנקודות הבאות:

1. מטרות וגישה לחיים.

2. טקס פולחן.

3. איכות השינה.

4. התעוררות ופולחן בוקר.

הם יעזרו לך לקום ללא קושי בבוקר. הבה נבחן כל פריט בנפרד.

1. מטרות וגישה לחיים

אתה צריך להיות מוכן, כי תחילה אתה צריך להקריב הרבה. במשך זמן מה תצטרך לוותר על מסיבות. עד שהגוף ייבנה מחדש, אתה תהיה עייף יותר, ואת הפרודוקטיביות שלך עלול ליפול. כדי להתמודד עם זה היה קל יותר, אתה צריך לקבל מטרות ברורות.

למה זה כל כך חשוב?

 • ראשית, המטרות מניעות אותנו. הם עוזרים לך לצאת מהמיטה כאשר אתה רוצה לקחת תנומה נוספת.
 • שנית, המטרות קובעות את פעולותינו. כל יעד צריך מערכת מסוימת של פעולות, אשר נוכל להשיג את התוצאה הרצויה.

לדוגמה:

 • מטרה: לרדת במשקל ב -5 ק”ג עד ה -1 באפריל 2017.
 • מערכת פעולות: צורכים פחות מ -2,000 קלוריות ביום (לא אוכלים מזון מתוק ומהיר) ומשחקים ספורט: קרדיובסקולרי פעמיים בשבוע (ריצה או שחייה), הרמת משקולות פעמיים בשבוע ומתיחות יוגה.

לזהות שלוש מטרות עיקריות לשנה הבאה ולכל אחת לכתוב מערכת של פעולות.

2. טקס פולחן

כדי להתעורר בבוקר בקלות ובנוחות, אתה צריך להתכונן מראש מן הערב. הנה כמה טיפים.

אין להשתמש במכשירים אלקטרוניים לפני השינה.

אור מהמסכים של סמארטפונים, טבליות ומחשבים הוא רע לאיכות השינה ואת מהירות השינה. לכן, 1-2 שעות לפני שאתה הולך לישון, לכבות את כל המכשירים.

להתכונן למחר מראש

לקבוע את התוכניות ליום המחרת מן הערב, כך בבוקר לא לבזבז זמן ואנרגיה על זה. להחליט מה לעשות, מה ללבוש, מה לבשל.

דרג את היום האחרון

הזמן טס באופן בלתי מורגש, ואם אתה לא מפסיק לחשוב על הדברים החשובים ביותר, אתה יכול לפספס הרבה. לכן, בערב, להעריך מה עשית עבור היום, אשר אתה אסיר תודה שאתה מרוצה.

קרא

עכשיו לכולם יש לוח זמנים עסוק כל כך, כי זה מאוד קשה להקצות זמן לקריאה. אבל אם אתה לכבות את כל המכשירים האלקטרוניים במשך כמה שעות לפני השינה, אתה כנראה תהיה לפחות 30 דקות עבור ספר טוב.

3. איכות השינה

בדרך כלל אנחנו לא חושבים על מה משפיע על איכות השינה שלנו, ואיך אנחנו יכולים לשפר את זה. אבל תמיד לזכור את הגורמים הבאים.

 • שותה. אין לשתות קפה ואלכוהול לפחות שש שעות לפני השינה, אחרת לא ישנים טוב. עדיף לשתות תה ירוק או מים.
 • מזון. אל תעוף לפני שתלך לישון. הוא טוען את מערכת העיכול וגם משפיע על איכות השינה. יש חטיף עם משהו קל, כמו אגוזים או כוס חלב.
 • עושה ספורט. אין לממש לפחות שלוש שעות לפני השינה, אחרת זה יהיה קשה לך להירדם. כדאי לדחות את אמון בבוקר.
 • תנאים מתאימים. קנו מזרון וכריות איכותיים. רצוי לישון בחושך ושקט, ולשמור על הטמפרטורה לא גבוהה מדי.
 • מצב. ללכת למיטה באותו זמן. כמובן, בהתחלה זה יינתן בקושי. בעוד הגוף יעבוד בקצב הישן, עדיף ללכת לישון כאשר אתה עייף. בעוד כמה ימים תיכנס למשטר החדש.
 • זמן שינה. קבעו לעצמכם את הזמן האידיאלי להירדם ולהתעורר. במשך הלילה מחליפים כמה מחזורים של שינה, המורכבים משלבים לסירוגין של שינה מהירה ואיטית. מחזור מלא נמשך כ 90 דקות (1.5 שעות). כדי להיות נמרץ, אתה צריך להתעורר כאשר מחזור הושלמה – בעוד שעה וחצי, שלוש, ארבע וחצי, שש, וכן הלאה. כמובן, אתה לא תוכל לקבוע מיד את הזמן המתאים לשינה שלך עם דיוק של דקה, אבל אתה בהחלט למצוא את האפשרות הטובה ביותר.

4. התעוררות ופולחן הבוקר

ישנן שתי גישות שיעזרו לך לקום מוקדם. בחר את אחד שמתאים לך הכי טוב.

 1. שיטת הטבילה. אתה קם מיד בזמן המתוכנן ומנסה לשמור על מצב חדש. גישה זו קשה יותר, כי מתוך שינוי חד כזה אתה תהיה עייף יותר. במקרה זה, אתה יכול לקחת תנומה 20-30 דקות אחר הצהריים.
 2. שיטת ההתמכרות ההדרגתית. גישה זו היא יעילה יותר, כי אתה משנה את הזמן של התעוררות בהדרגה. עדיף להעביר אותו במשך 10-15 דקות במשך 1-3 ימים, עד שאתה מתרגל אליו, ולאחר מכן לדחוף אותו שוב. לדוגמה, אם בדרך כלל אתה קם בשמונה, אל תנסה מיד לקום בשש בבוקר. ראשית, הגדר את ההתראה בשעה 7:45. כמה ימים לעמוד בשלב זה, ולאחר מכן לשנות את האזעקה בשעה 7:30. כן, גישה זו ייקח יותר זמן, אבל הגוף יהיה קל יותר להתאים.

כאשר אתה מחליט על גישה נוחה עבורך, נסה לבצע את ההמלצות הבאות:

 • אין לשים מנגינה על השעון המעורר, אשר גורם לגירוי. מצא שיר עם מבוא איטי, מה שגורם לך רגשות חיוביים (כמובן, אחרי כמה זמן השיר הזה יכול להתחיל לכעוס אותך). אל תשאיר את השעון המעורר ליד המיטה במשך השבועות הראשונים. אז אתה צריך לקום ולכבות אותו.
 • דווח חזרה למישהו. אחד החברים שלך קם מוקדם, מנסה לבקש מהם לתמוך בך. מסכים כי תוכל להתקשר או לכתוב להם 10-15 דקות לאחר התעוררות.
 • להפוך את האחריות למשחק. לתלות לוח שנה במקום בולט ולסמן את הימים שבהם הצלחת לקום מוקדם. בעוד כמה ימים תהיה לך שרשרת של צלבים לפני העיניים שלך כי רק יגדל בזמן, ואתה לא רוצה להפריע לה. טריק זה יעזור לשמור על המוטיבציה.
 • לעשות משהו מיד לאחר התעוררות. זה יוביל אותך ממצב ישנוני. אפילו פעולות פשוטות כגון שתיית כוס מים, כביסה, מילוי המיטה יעבוד. פתח את החלון ואוורר את החדר. בכל מקרה, לא לקרוא את החדשות, לא ללכת לרשתות חברתיות ולא לבדוק דואר אלקטרוני. זה יהיה לך זמן לעשות מאוחר יותר, ואת הבוקר מוקדש רק לעצמך.
 • בבוקר, לעשות משהו נחמד. לבשל את הקפה האהוב עליך, לשבת עם ספר או לאכול ארוחת בוקר שקטה.

מה עוד אני צריך לעשות בבוקר?

כמובן, זה הפרט, אבל הנה כמה הצעות:

 • לחשוב על המטרות שלך ולהעריך את ההתקדמות.
 • לכו לספורט.
 • מדיטציה.
 • קרא.
 • לעשות יצירתיות.
 • לבלות עם יקיריהם.

לפעמים אתה לא יכול להתעורר מוקדם, אבל לא להתעצבן על זה. לשמוח שישנת יותר, ואז לעשות את הדברים הרגילים. ומחר, לשים יותר מאמץ.

שאלות נפוצות

אבל מה עם סוף השבוע?

הכל תלוי בך. אבל כאשר אתה רק מנסה לקבל את עצמך לקום מוקדם, עדיף לא לצאת מהמשטר החדש בסופי שבוע. כאשר אתה כבר בטוח ביכולות שלך, אתה יכול גם לפנק את עצמכם על ידי שינה למשך קצת יותר.

כמה ימים רצופים אני יכול לקום מאוחר יותר?

כאשר אתה רק מתחיל לאמן את עצמך לשגרה חדשה, לא לפספס יותר מ 1-2 ימים, אחרת זה יהיה קשה מאוד לך לחזור העליות המוקדמות. אם אתה קם מוקדם במשך יותר מחודש, דילוג על 2-3 ימים לא יהיה כל כך מפחיד.

איך להיות במסע?

אל תהיה קשה מדי על עצמך. נסו להיצמד למשטר. אם אתה לא יכול, פשוט לעשות את הדברים שלך כפי שתוכנן.

מה אם החברים שלי יתקשרו אלי למסיבה?

נהדר. תיהני ואל תנסה להתעורר באותו זמן כרגיל. קבל בכושר, ומחר, לחזור לשגרה.


כדי להתרגל לקום מוקדם, אתה צריך זמן. התחל קטן, ואתה תצליח.