5 skrytých funkcí prohlížeče Chrome pro Android, které doporučujeme používat

Chcete-li aktivovat skryté funkce mobilního prohlížeče Chrome, musíte otevřít stránku služby prohlížeče, která se nachází na adrese chrome: // vlajky. Abyste neztráceli čas hledáním požadovaného nastavení, u každé možnosti uvedeme přesnou adresu, kterou lze z této stránky jednoduše zkopírovat a vložit do adresního řádku vašeho prohlížeče. Chcete-li změny aktivovat, nezapomeňte restartovat Chrome.

Režim čtečky

chrome: // flags / # enable-reader-mode-toolbar-icon

 Čtení Chrome v systému AndroidRežim čtení Android v režimu Chrome

Tato volba přidá nové tlačítko do panelu nástrojů prohlížeče, na které se zobrazí otevřená stránka ve snadno čitelném formuláři. To znamená, že bude mít pouze text a ilustrace a veškeré prvky reklamy a rozptýlení budou vymazány.

Zrychlení surfování

chrome: // flags / # disabled-click-delay

Následující nastavení může zvýšit citlivost prohlížeče a urychlit práci. Ve výchozím nastavení program zastavuje 300 milisekund po klepnutí na libovolný odkaz a ujistěte se, že se nejedná o dvojitý klepnutí, které se pokoušíte změnit měřítko displeje. Pokud toto zpoždění vypnete, odkazy se okamžitě otevře, ale budete muset pečlivě vybírat umístění dvojitého tapa.

Okamžité výsledky v nápovědě

chrome: // flags / # answers-in-sug

Chrome prohledávání AndroidNa Chrome odpovídají tipy pro vyhledávání v systému Android

Jedná se o velmi pohodlnou funkci, která vám umožní okamžitě dostávat odpovědi na mnoho vašich otázek. Například pokud do vyhledávacího pole zadáte dotaz “hlavního města Argentiny”, okamžitě se vám zobrazí odpověď – Buenos Aires.

Zrychlení vyhledávání

chrome: // flags / # enable-instant-search-clicks

Tato skrytá funkce umožňuje rychle otevřít stránky, které vám společnost Google poskytla na stránce s výsledky vyhledávání. Aktivuje předběžné paralelní stahování odkazů z této stránky, což vám může ušetřit ze 100 na 150 ms. To není moc, ale s konstantním využitím dáte dobrou částku!

Zlepšete hladký provoz

chrome: // flags / # max-tiles-for-interest-oblast

Chrome RAM systému Android Chrome RAM Android 512

Ve výchozím nastavení je Chrome konfigurován tak, aby spotřeboval co nejméně RAM. Můžete však změnit velikost paměti přidělené prohlížečem nastavením této hodnoty ručně. Tato možnost nezmění rychlost stahování webů, ale může zlepšit hladkost posouvání a přepínání mezi otevřenými kartami. Je třeba poznamenat, že vaše zařízení musí mít dostatečnou paměť RAM, jinak se na pozadí programu uvolní další. Optimální hodnota by měla být vybrána sami, po vyzkoušení několika různých možností.

Chtěli bychom upozornit na skutečnost, že výše uvedená nastavení jsou stále experimentální. To znamená, že v některých případech mohou způsobit chyby v programu nebo dokonce mít opačný účinek. V každém případě se však můžete vždy vrátit k výchozímu nastavení pomocí speciálního tlačítka na stránce s experimentálními nastaveními.