7 aplikací pro Android, které vám pomáhají udržovat zrak

Navzdory výraznému zlepšení kvality obrazovky moderních přístrojů nepřetržitá přilnavost v nich nemá dobrý vliv na vidění. Předpokládá se, že hlavní negativní vliv na oči má krátkodobý rozsah viditelného záření, který zahrnuje fialové a modré světlo.

Speciální filtry, které neutralizují nebo snižují tento efekt, jsou již poskytovány na mnoha zařízeních Android. Obvykle se aktivují přímo z záclon nebo z nastavení obrazovky. Mnoho příležitostí však nabízí aplikace třetích stran zaměřené na zachování vaší představy.

1. Noční obrazovka

Nejjednodušší posuvník, který reguluje jas obrazovky a intenzitu filtru modrého světla. V nastavení můžete aplikaci přiřadit k jasu systému a nastavit zákaz vypnutí obrazovky v době, kdy je aplikace spuštěna.

2. Soumrak

Jedna z nejpoužívanějších aplikací, která umožňuje konfigurovat nejen modrý filtr, ale také výpadek obrazovky a teplotu barev. Chcete-li aktivovat ochranný režim, můžete vzít v úvahu čas východu a západu slunce.

3. Filtr modrého světla

Tato aplikace umožňuje nastavit intenzitu modrého světla s přihlédnutím k okolním světelným zdrojům nebo jejich nepřítomnosti. K dispozici je funkce automatického časovače a pohodlný aktivační panel pro systémovou spoušť.

4. Noční režim: modrý světelný filtr z migrény

Hlavním rysem této aplikace je pohodlné přepínání mezi filtry různé intenzity. K dispozici jsou čtyři volné filtry. Každá z nich může být upravena nebo nahrazena samostatně vytvořeným od začátku.

5. Cvičení pro oči

Jednoduchá připomínka toho, že je nutno dělat zotavovací gymnastiku pro oči. Aplikace bude demonstrovat 6 efektivních a jednoduchých cvičení, které lze provést mezi prací nebo před spaním.

6. Vize +

Tato aplikace obsahuje celý komplex různých cvičení rozdělených do 10 kategorií. Některé z nich jsou zaměřeny na uvolnění očí, jiné pomáhají zbavit se sucha a jiné pomáhají léčit některé nemoci. Zkontrolujte jejich účinnost s následnými testy.

7. Oční vyšetření

Další aplikace pro zjišťování problémů s očima. Umožní vám provádět základní testy a identifikovat možné nemoci. Full oftalmolog, tento program, jako každý jiný, nemůže nahradit, ale pro potvrzení snížení zrakové ostrosti její pevnost.

Ti, kteří chtějí zachovat nebo zlepšit svou vizi, by měli pochopit, že některé filtry a gymnastika nemusí být dost. Často je třeba komplexnější řešení od odborníků, kteří si v případě potřeby mohou vybrat správnou léčbu a poskytnout mnohem užitečnější rady.

Loading...