Jak nahradit Instagram: 7 aplikací pro Android a iPhone

1. Flickr

Flickr je sociální síť pro amatérské fotografy a profesionály. Každý uživatel obdrží zdarma 1 000 GB cloudového prostoru pro ukládání obrázků v soukromých nebo veřejných albech. Pomocí služby Flickr můžete sdílet své snímky v tematických skupinách, inspirovat se miliony dalších děl a diskutovat o nich s členy komunity.

Pro každou snímku přidanou ke službě Flickr zobrazuje vlastnosti fotoaparátu, ke kterému byla odstraněna. Takže můžete zobrazit model přístroje, clonu, ohniskovou vzdálenost a další parametry.

Fotografie lze zpracovat ve vestavěném editoru a převést jejich barvy pomocí filtrů. Služba navíc podporuje nahrávání videí.

2. Snapster

Fotografická služba od týmu “VKontakte”, integrovaná s touto sociální sítí. S nástrojem Snapster můžete vytvářet různé typy alb – veřejné, dostupné pro vybrané přátele nebo otevřené pouze pro vás – a na ně můžete nahrát fotografie.

Služba vám také umožňuje přihlásit se k veřejným albám jiných lidí, abyste mohli sledovat jejich obsah nebo posílat své fotografie ostatním odběratelům. Mimo jiné má Snapster editor a filtry.

3. Snapchat

Tento šílený populární posel na Západě se zaměřuje na výměnu příběhů: mizí fotografie nebo video zprávy. Byl to Snapchat, který si tuto módu nastavil poté, co jej zvedli Instagram, “VKontakte” a další známé služby. Příběh lze odeslat pouze vybraným přátelům nebo publikovat všem uživatelům v okolí.

4. Vine

Kdysi tam byla celá společenská síť, a teď je to jen aplikační kamera pro fotografování a rychlou instalaci krátkých klipů. Vytváření videa nastane, když držíte prst na obrazovce v rozhraní programu. Pokud zrušíte jeho zaškrtnutí, Vine pozastaví nahrávání a jakmile znovu přejdete na displej – aplikace bude pokračovat ve snímání. Výsledek může být odeslán na Twitter nebo uložen na zařízení.

5. Tumblr

Blog-platforma Tumblr se nejčastěji používá k vytváření a publikování videí, gifoku a obrázků. Uživatelé se mohou přihlásit k aktualizacím přátel a zasílat svůj obsah do svých účtů nebo jiných služeb. Kromě grafických příspěvků umožňuje Tumblr publikování textových, zvukových a dalších materiálů.

6. EyeEm

Páteří této sociální služby jsou profesionální fotografové. EyeEm – platforma, s níž je vhodné hledat zdroje inspirace, propagovat jejich práci a dokonce je prodat. Služba umožňuje upravovat obrázky, používat filtry a publikovat fotky širokému publiku. Fotografie můžete také ukládat do prodeje ve vestavěném obchodě a poslat je k účasti na soutěžích, které se pravidelně konají v komunitě.

7. VSCO

Další profesionální komunita fotografů. V aplikaci VSCO můžete sdílet fotografie a krátké videa, stejně jako publikace jiných účastníků. Můžete vytvářet a spravovat veřejné sbírky snímků pořízených vámi nebo jinými uživateli. Program má výkonný editor fotografií a velké množství filtrů. Ale mnohé z těchto nástrojů jsou k dispozici pouze placeným účastníkům.

Loading...