Jak sdílet aplikaci Google Play s přáteli a rodinou

Jak pravděpodobně víte, všechny nákupy uskutečněné ve službě Google Play jsou propojeny s vaším účtem. Proto chcete, aby někdo z vaší rodiny mohl nainstalovat programy, které jste si zakoupili v zařízení, musíte svůj účet přidat na svůj smartphone nebo tablet. Není vůbec těžké.

Účet Android Android přidejte svůj účet

  • Otevřete nastavení systému v zařízení, se kterým chcete sdílet aplikace.
  • Přejděte do části Účty.
  • V seznamu existujících účtů uvidíte tlačítko “Přidat účet”. Klepnutím na něj a výběrem další obrazovky přidáte účet Google.
  • Zadejte informace o účtu. V důsledku toho se na vašem smartfóně nebo tabletu objeví druhý účet Google a na tomto zařízení mohou být volně nainstalovány všechny přidružené aplikace.
  • Vytvořte klepnutí na vytvořený záznam a deaktivujte synchronizaci “Kalendář”, “Kontakty”, “Fotky” a další data. To je nezbytné, aby se v jednom modulu gadget nesměšovaly dopisy, události a soubory z různých účtů.

Nyní stačí nainstalovat programy, které jste zaplatili za nové zařízení. Chcete-li to provést, musíte otevřít úložiště aplikací Google Play a poté přepnout na účet, který jste právě přidali do levého navigačního panelu.

Změna účtu Google Play Google Play moje aplikace

Potom ve stejném panelu vyberte položku “Moje aplikace” a volně nainstalujte všechny potřebné programy. V budoucnu můžete tento dodatečný účet odebrat, ale přidružené programy přestanou přijímat aktualizace. Pokud se jedná o člena vaší rodiny, kterou plně důvěřujete, můžete nechat svůj účet na svém zařízení (se synchronizací zakázáno, poštou, kalendářem a dalšími údaji) a používat některé programy společně.

Ale nejvhodnějším řešením tohoto problému by bylo vytvoření samostatného “rodinného” účtu, který by byl dostupný na zařízeních všech členů rodiny. Je na něm v budoucnosti nakupovat nové aplikace. Tímto způsobem obdržíme programy k dispozici pro sdílení, běžnou poštovní adresu, rodinný kalendář událostí a fotoalbum. Současně může každý účastník současně využít svůj vlastní účet pro osobní záležitosti.

  10 játék, amelyek tanítják a gyermekprogramozást

Zdá se mi, že v této myšlence existuje rozumné zrno. Co si myslíš?