Jak uvolnit místo na smartphonu nebo tabletu Android

Bez ohledu na to, kolik paměti je v tabletu nebo smartphonu s Androidem, budete stále čelit problému nedostatku volného místa na paměťových zařízeních vašeho zařízení. Moderní trojrozměrné hry, megapixelové fotografie a vysoce kvalitní hudbu a filmy dokáže kousnout tak rychle gigabytů, že velmi brzy po nákupu Android je již začíná vám hodit varování o nedostatku místa a chyby při instalaci softwaru. Proto je nutné přijmout urgentní opatření pro všeobecné čištění. V tomto článku najdete podrobný akční plán, který vám pomůže získat zpět gigabajty.

1. Odhad využití paměti

Před provedením prvních kroků byste měli provést průzkum terénu a odhadnout stupeň plnosti disku. Poté, co jste zjistili, kolik místa jsou obsazeny různými daty, bude pro vás snadnější rozhodnout o nutnosti určitých akcí. Jedním z nejlepších nástrojů pro tento účel je DiskUsage, což vám umožní zobrazit úplný obrázek o umístění vašich dat v jednoduché a vizuální podobě. Pohled na diagram bude stačit k odhalení nejnebezpečnějších jedů vesmíru na mapě. Mimochodem, můžete v této fázi začít čistit, protože přímo z aplikace můžete odstranit některé soubory, které nepotřebujete.

Další užitečnost tohoto druhu je “Disky, paměťové karty a karty SD“. Tato interaktivní aplikace slouží k vizualizaci paměti a úložného zařízení. Pomůže vám uvolnit místo na paměťové kartě, rychle najít a odstranit velké a již nepotřebné soubory ve vnitřní paměti.

2. Přenos programů na externí paměťovou kartu

Prakticky všechna zařízení Android umožňují používat další kartu SD, která je mnohem větší než množství vnitřní paměti. Proto byste se měli určitě pokusit přenést nainstalované programy na externí kartu. Můžete to udělat jak s vlastními nástroji, tak za pomoci speciálních nástrojů, což je mnohem pohodlnější. Například, AppMgr III (dříve App 2 SD) může nejen přesunout aplikace do interního nebo externího úložiště, aby se uvolnil další prostor, ale může také skrýt programy vestavěných systémů a má také možnost dávkového odinstalování programů.

3. Smazání přednastavených programů

Mnoho výrobců se pokouší vybavit své zařízení maximálním počtem aplikací, aniž by se obávalo, zda vás potřebují nebo ne. A odstranit je obvyklým způsobem, zpravidla je to nemožné, takže se musíte s tímto odpadem postavit, marně si zaujmout prostor a prostředky zařízení.

Pokud však máte zakořeněné zařízení, situace je naprosto napravitelná. Použití programu Odstranění kořenové aplikace můžete oba zcela vyřadit další programy a jednoduše je vypnout. To je pro vás užitečné v případě, že si nejste si jisti bezpečností při odstraňování systémové aplikace. Stačí ji chvíli zmrazit a pak, pokud vše funguje, můžete jej trvale smazat.

4. Čištění odpadků

Během své práce vytvářejí operační systém a jednotlivé aplikace řadu dočasných a pomocných souborů, které v průběhu času začínají zabírat značnou částku. Proto se pravidelně doporučuje vyčistit mezipaměť aplikací, zbytky vzdálených programů, prázdné složky a další odpadky. S tímto úkolem program Clean Master, o kterých jsme psali v tomto článku. Věnujte pozornost jen tomu, že nedávno se autorům této aplikace podařilo naplnit celou sadu dalších funkcí, takže nezapomeňte vypnout všechny pomocné moduly v nastavení tak, aby vás program příliš neobtěžoval s vaší péčí.

5. Uložte data na externí kartu

Existuje mnoho programů, které se dostanou ze sítě a ukládají data do zařízení. Mohou to být podcasty, online hudební přehrávače, čtenáři a tak dále. Obvykle vám všechny umožňují vybrat adresář pro ukládání souborů. Pokud jste zjistili, že interní paměť gadget je plná stažené hudby, videí a dokumentů, pak nebuďte líní, abyste se dostali do nastavení odpovídajících programů a zadejte příslušné adresáře na externí mapě.

6. Používejte cloudové služby

Nezapomeňte, že internet je obousměrná ulice, díky níž můžete nejen stahovat data do svého zařízení, ale i nahrávat je do sítě. Vzhledem k existenci cloudových služeb a zvyšující se šíření širokopásmového připojení, není nutné ukládat do vašeho mobilního telefonu nebo tabletu dat pro všechny příležitosti, stačí jen to, co budete potřebovat v daném okamžiku.

Hudba Google například umožňuje uložit rozsáhlou hudební sbírku (20 000 skladeb) na vzdáleném serveru a nahrát pouze to, co chcete poslouchat, když se nepřipojíte k síti. Neméně efektivní lze řešit vklady fotografií a filmových reklam. Stačí nainstalovat Dropbox nebo například zákazník sociální síť Google+ volba c zapne automaticky stahovat obrázky, protože vše bude převedeno do bezpečné úložiště v cloudu, a můžete je odstranit ze zařízení, uvolní tolik potřebný prostor.

Existují další způsoby, jak uvolnit další místo na smartphonu nebo tabletu se systémem Android, ale jsou buď příliš složité nebo nemají významný účinek. Proto jsme se rozhodli omezit na tyto položky, které vám zaručují, že vám poskytnou potřebný prostor. A pokud máte své vlastní tajné tajemství o boji s nepotřebnými gigabajty, nezapomeňte nám o tom napište v komentářích.