5 aplikací pro přímé odesílání souborů ze systému iOS do systému Android

Díky vývoji instant messengerů a sociálních sítí můžeme s uživateli snadno vyměňovat zprávy, fotografie a videa bez ohledu na to, co používají. Nicméně se špatným internetem nebo jeho úplnou nepřítomností se přenos souborů, obzvláště velké, stane skutečným problémem. A přesto existuje řešení – to jsou aplikace, které přenášejí soubory ze zařízení přímo do zařízení, tedy bez Internetu.

Instashare

Tato aplikace je jednou z nejoblíbenějších. Pracuje na principu drag’n’drop a podporuje jakýkoli typ souborů. Potřebujete pouze povolit vyhledávání a přetáhnout požadovaný soubor na ikonu nalezeného zařízení. Pro práci musí být aplikace nainstalována na obou zařízeních, ale protože Instashare je k dispozici pro všechny populární platformy, není to problém. Skvělá volba pro starší zařízení bez podpory AirDrop a Bluetooth LE.

Rychlý přenos souborů

Tato aplikace je nainstalována v zařízení Android a umožňuje vytvářet síť Wi-Fi, do které se zařízení iOS již připojuje. V této síti můžete na krátkou vzdálenost vyměňovat soubory. Výměna se provádí pomocí QR-kódů, takže iOS-zařízení musí být QR-čtečkou (kterýkoli je vhodný). Odkaz na stahování je obsažen v kódu, po přečtení převodu souboru.

Feem

Feem pracuje stejně jako Instashare a odesílá soubory přes místní síť. V tomto případě musí být aplikace samozřejmě nainstalována na iOS i Android. Každý z nich dostane své vlastní přihlašovací údaje, poté, co se dozví, co můžete poslat soubory do zařízení.

Sharable

Tato aplikace má také podobnost s Instashare, ale na rozdíl od něj je zcela zdarma, neobsahuje reklamu a nemá žádné omezení velikosti přenesených souborů. Přístroje jsou vzájemně propojeny přímo přes bezdrátovou místní síť. Vestavěný prohlížeč souborů umožňuje snadné prohlížení fotografií a videí av případě potřeby uložení do složky “Camera Roll”.

SHAREit

A ještě jedna aplikace z této kategorie. Zařízení SHAREit také připojuje zařízení přímo, a proto nedosahuje vaší internetové komunikace. Všechna zařízení s instalovaným systémem SHAREit se mohou automaticky nalézt, pokud se nacházejí v zóně viditelnosti. Kromě toho aplikace umožňuje současně nejen přenos, ale i přijímání souborů, takže výměna bude rychlejší.


Závěrem chci říci, že kvůli omezením systému iOS musí vývojáři jít na různé triky, aby realizovali přímý přenos souborů ze zařízení na zařízení (a ještě více na jiné platformy) tím, že mají skromné ​​příležitosti, které mají k dispozici. Většina aplikací pracuje na stejném principu, vyžadují nainstalovaný software na obou zařízeních a liší se pouze vizuálně. Takže si vyberte na základě vaší chuti.