10 nejlepších bezplatných antivirových programů

Nákup drahých licencí pro složité antivirové balíčky je pro firemní uživatele zcela opodstatněný. Ale nemá smysl utrácet peníze na domácí antivirus. Volné verze populárních antivirových produktů jsou docela schopné chránit váš počítač.

1. AVG AntiVirus zdarma

Oblíbený bezplatný antivirový program s jednoduchým rozhraním. Velmi skromně spotřebovává systémové prostředky. V tomto antiviru je ovládací panel AVG Zen pro ovládání všech vašich zařízení s nainstalovaným programem AVG, nástroj pro bezpečné odstranění důvěrných souborů, webový reputační systém a sledovací blokování.

Výhody: jednoduché rozhraní, dobrý antivirový skener.

Nevýhody: špatná ochrana proti phishingu.

Stáhněte si AVG AntiVirus zdarma pro Windows →

Stáhněte si AVG AntiVirus zdarma pro MacOS →

2. Bezplatná bezpečnostní sada Avira

Velmi populární antivirový program byl v loňském roce vysoce oceněn v laboratoři SE Labs. Kromě ochrany proti virům podporuje Cloud Cloud Scanning Protection Cloud.

Výhody: dobrý antivirový skener, dostupnost brány firewall a ochrana proti phishingu, další funkce jako správce hesel a klient VPN.

Nevýhody: nepohodlné rozhraní, zavedení dalších produktů, jako je nástroj pro porovnávání cen v internetových obchodech.

Stáhněte si bezplatnou bezpečnostní sadu Avira pro Windows →

Stáhněte si zdarma antivirus pro MacOS →

3. Bitdefender Antivirus Free Edition

Jedná se o bezplatnou verzi známého antivirového programu Bitdefender. Antivirus získal podle produktu AV-Comparatives “nejlepší produkt roku 2017”.

Výhody: jeden z nejlepších ukazatelů detekce a neutralizace škodlivého softwaru, ochrana proti phishingu, jednoduché rozhraní, mírné výdaje na zdroje.

Nevýhody: nastavení antivirového skenování je ve srovnání s placenými řešeními společnosti Bitdefender zkrácena.

Stáhněte si Bitdefender Antivirus Free Edition pro Windows →

4. Comodo Internet Security

Antivirus od firmy Comodo – toto je skutečná kombinace, ve které kromě antivirové ochrany je i firewall a anti-rootkit a skenovací cloud a sandbox. Je možné aktivovat “režim hry”, ve kterém jsou antivirové oznámení zakázány.

  MacClean 3 – दुर्भावनापूर्ण सॉफ़्टवेयर के विरुद्ध सुरक्षा के साथ मुफ्त एनालॉग CleanMyMac

Výhody: všestrannost, dostatek příležitostí (bezplatný antivirový program Comodo obsahuje stejné funkce jako placené protějšky jiných vývojářů).

Nevýhody: nadměrné paranoidní firewall, uložení produktů jako Comodo GeekBuddy a webový prohlížeč Comodo Dragon.

Stáhněte si Comodo Internet Security for Windows →

Stáhněte si Comodo Antivirus pro MacOS →

Stáhněte si Comodo Antivirus for Linux →

5. Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus je již použito 400 miliony uživatelů. Tento antivirový program je vybaven správcem hesel a rozšířeními prohlížeče. K dispozici v aplikaci Avast Free Antivirus a “herním režimu”, v němž je antivirové oznámení minimalizováno, takže uživatel není rozptýlen. Avast Free Antivirus může kromě jiného vytvářet zaváděcí disky a vyhodnocovat zranitelnost sítí Wi-Fi.

Výhody: vynikající funkce pro bezplatný produkt, zabudovaný “sandbox”, pokročilé cloudové skenování, ochranu proti rootkitům a phishingu.

Nevýhody: pravidelně obtěžující nabídky na nákup placené verze.

Stáhněte si Avast Free Antivirus for Windows →

Stáhněte si Avast Free Antivirus pro MacOS →

6. Kaspersky zdarma

Bezplatná verze ruského antiviru, která vždy měla vysoké pozice ve všech druzích ratingů. Přestože se jedná o zbavený výrobek, je zde vše pro pohodlné domácí použití.

Výhody: výkonný antivirový skener a síťová ochrana, jednoduché rozhraní, vynikající ochrana proti phishingu.

Nevýhody: spíše pomalé skenování, připojená bezplatná verze aplikace Kaspersky Secure Connection VPN má omezení provozu.

Stáhněte si aplikaci Kaspersky Free for Windows →

7. Panda Free Antivirus

Ve službě Panda Free Antivirus můžete vytvořit zaváděcí disk, ze kterého můžete spustit systém, pokud je poškozen virem. Pokud nechcete, aby vám antivirový program připomněl, můžete zapnout režim hry.

Výhody: nástroj USB-ochrana, vlastní skenování, vytváření zaváděcích disků, plánovač.

Nevýhody: pomalosti a velké spotřeby zdrojů.

  10 cool screensaver za vaš Mac

Stáhněte si zdarma antivirus Panda pro Windows →

8. 360 Celková bezpečnost

Volný antivirus od čínských vývojářů. Obsahuje až tři antivirové programy: od společnosti Bitdefender, Avira a vlastní, Qihoo. Kromě antivirového skeneru obsahuje nástroj pro kontrolu sítí Wi-Fi a “sandbox”.

Výhody: přizpůsobitelné režimy ochrany.

Nevýhody: mnoho funkcí pochybných utilit jako “Optimalizace” a “Čištění”.

Stáhněte si 360 Total Security for Windows →

Stáhněte si 360 Total Security for macOS →

9. Sophos Home

Sophos se skládá ze dvou částí: ovládacího panelu implementovaného jako webové aplikace a klienta, který provádí skenování v reálném čase. Anti-Virus chrání jak běžný malware, tak šifry. Navíc balíček zahrnuje rodičovskou kontrolu a dálkové ovládání vašich zařízení prostřednictvím webového rozhraní.

Výhody: dobrá ochrana proti phishingu, rodičovské kontrole a filtrování stránek.

Nevýhody: což je velmi zvláštní způsob správy antivirových aplikací prostřednictvím webové aplikace.

Stáhněte si Sophos Home for Windows →

Stáhněte si Sophos Home for macOS →

10. Windows Defender

Za to stojí za to nainstalovat řešení třetích stran, pokud existuje Microsoft Security Essentials? Jedná se o standardní antivirový program zahrnutý v systému Windows 10. Pokud používáte starší verze systému Windows, můžete samostatně stáhnout bezpečnostní prvky Essentials.

Výhody: poskytuje zcela dobrou ochranu bez ovlivnění fungování systému.

Nevýhody: špatná funkčnost.

Stáhněte si “Windows Defender” →


Jak můžete vidět, stačí zdarma antivirové programy a každý uživatel si z nich může vybrat vhodnější. Pokud dáváte přednost osvědčeným a oblíbeným řešením, nainstalujte AVG nebo Avast Free Antivirus. Pokud věříte více výrobků od velkých prodejců, je to vaše volba Kaspersky Free nebo Bitdefender Antivirus Free Edition. Fanoušci složitých balíčků jako Avira Free Security Suite, 360 Total Security, Comodo Internet Security a Sophos Home.

  适用于macOS的5个免费视频播放器

Používáte-li jiný bezplatný antivirový program a myslíte si, že je lepší než tyto, sdílejte jej v komentářích.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top