Top 10 mobilních aplikací pro milovníky vína na iPhone a Android

WineRatings Wine Spectator +

Takže jste byli pozváni na večeři a požádali jste, abyste s sebou přinesli láhev bílého vína, které byste si vybrali? Pokud ji nepijete často, nejspíš nevíte, jaký rok by měl být, jaký stupeň je a v jakém regionu se to dělá.

WineRatings Wine Spectator + vám poskytne představu o 55 regionech, kde se vyrábí víno, ao různých stupních hroznů. Kromě toho, pokud provádíte měsíční předplatné, budete mít přístup k 300 000 recenzím, což vám umožní být zcela jisti, že toto víno stojí za vynaložené peníze.

Vynikající víno

Pokud jste nikdy nechodili na ochutnávku vína, měli byste vědět, že mezi nimi bude vždy několik odrůd, které budete chtít ochutnat. Bohužel jejich názvy rychle vyletí z hlavy, ale v budoucnu by se tato informace mohla velmi hodit. Vynikající víno vám umožní fotografovat značku vína a určit rok sklizně, vinařství a název vína. V aplikaci můžete vytvořit virtuální vinný sklípek, kde ušetříte všechny vyzkoušené a oblíbené nápoje.

Vinařský skener Vivino

Aplikace je podobná Vynikající víno, a umožní vám najít více informací o víně, které jste testovali (sklizeň, vinařství a název vína). Kromě toho můžete vidět různé recenze téměř 4 milionů uživatelů a přidat víno do seznamu budoucích nákupů.

Drync

Možná nemáte čas ani peníze na ochutnávku vín. Ale to neznamená, že se nemůžete naučit o svých nejlepších známkách. Drync vám umožní nejen skenovat štítek a získat potřebné informace, ale také objednávat víno podle ručně vybraných doporučení a získat božský nápoj, který bude dodán přímo ke dveřím vašeho domu.

Hello Vino – asistenta vína

Jak dobrý manažer potřebuje asistenta a milovníka vína – u mistra, který vám řekne, které víno bude nejlepší kvality. Hello Vino – asistenta vína vám pomůže vytvořit seznam doporučení založených na vašich preferencích chuti. Nebudete ztrácet čas prohlížení velmi drahé vína, app vám řekne, že pro dobrý večer budete potřebovat pouze koupit jen jednu láhev “Pinot Noir”. S takovým asistentem budete ve skutečnosti moci vyzkoušet lahodné víno a ušetřit poměrně velké množství peněz.

Plonk

Pochopení rozmanitosti vín je podobné porozumění chemii. Plonk obsahuje tabulku odrůd hroznů, což neuvěřitelně připomíná Mendelejevův stolek. Dozvíte se více o bílých vínech v červené, seřazené podle abecedy. Najděte více informací o každém typu vína a jaké produkty jsou pro něj nejvhodnější. Navíc můžete vždy získat nejnovější zprávy o vínech a zjistit, jak správně vyslovovat jejich odrůdy.

WineClr

Na první rande pravděpodobně nechcete učinit chybu při objednávání nevhodného vína na večeři. Ale každý z nás má své vlastní chuťové preference. WineClr pokrývá obrovské množství tipů pro výběr vína. Být aktivním členem komunity, můžete s ostatními sdílet své zkušenosti a vkusné preference. Akin na Facebook, jen pro víno.

VNTG – vinný sklípek

Když se stanete skutečným znalcem, v určitém okamžiku najdete sklep plný lahví různých vín, které se pokusíte uskladnit s potřebným teplotním režimem. VNTG – vinný sklípek vám umožní objednat vaši sbírku a sledovat vína, která jsou již připravena k použití, nebo si musejí lehnout ještě několik měsíců, a dokonce i let, na polici. Stačí dostat informace o víně, které jste koupili, abyste získali potřebné rady. Pomocí této aplikace můžete vytvořit nejlepší vinný sklípek v okrese.

Pár to! – Jídlo a víno

První den budete mít dostatečné poznatky, že červené víno lépe jde pod těžké jídlo a bílé – pod plíce. Ale pokud chcete uspořádat skutečně nádhernou večeři, musíte pochopit, jak se víno a různé produkty vzájemně ovlivňují. Aplikace Pocket Wine Pairing a WineMate – Food + Wine Pairing obsahují tipy a vzájemné vztahy odrůd vína s různými potravinovými produkty.

Hledač vína

Existuje tolik informací o víně, které vyžadují, aby lidé absolvovali dlouhé kurzy na vysoké škole, aby se naučili. Pokud nemáte 4 volné měsíce, které můžete věnovat školení, budete potřebovat alespoň kompletní příručku s informacemi, které vás zajímají. Hledač vína kromě funkce skenování štítku poskytuje přístup k vlastní encyklopedii vína.