15 nápadů, jak používat kávu na farmě

V zahradě

Jak používat kávu v zahradě
Kávové podlahy pro hnojivo

Vyděsit škůdce

Kyselost a silná vůně kávy z něj činí vynikající repelent. Také pomůže vyvést slimáky a hlemýždě z zahrady a pokud smícháte kávu s citrusem, vůně může vyděsit kočky a některé hlodavce, které mohou poškodit rostliny.

Přilákat červy

Káva nejen odděluje parazity, ale také přitahuje do zahrady užitečných obyvatel – podzemní červy, které obohacují půdu.

Přidat do kompostu

Na hnojiva lze přidávat kávy. Obohatí půdu dusíkem, fosforem, draslíkem, hořčíkem a mědí.

Hnojivo zem kávová sedlina má pozitivní vliv na semena některých zeleniny, jako jsou ředkvičky a mrkev, podporuje jejich klíčení a zdravý růst. Kromě toho káva ovlivňuje pH půdy, která může změnit barvu některých květin, jako jsou hortenzie.

Dárky

Jak používat kávu k vytváření dárků
Zdobení dárků s kávou

Vytvořte vonné svíčky

Káva má povzbuzující účinek, ale nejen nápoj samotný, ale také jeho vůně, může dát sílu a zlepšit náladu. Sami můžete vyrábět svíčky na kávu, které naplňují místnost s vůní čerstvé kávy.

Chcete-li to udělat, potřebujete pár svíček – tablety, kávovníku, knot a skleněnou nádobu s dostatečně širokým krkem.

Roztáčejte svíčky, vložte knot do skleněné nádoby, střídavě nalijte v zásobníku roztavený vosk a nahlaste houštinu, aby byla káva rovnoměrně rozložena po celé svíčce.

Pak stačí počkat, až se vosk ztuhne, a nakrájejte knot na požadovanou délku. Můžete si vyrobit takovou svíčku pro sebe a získat si živost z husté vůně kávy nebo ji dát svým přátelům na dovolenou.

Kreslení obrazů

Kávový obrázek
Obrázek namalovaný kávou

Tam jsou umělci, kteří používají kávu namísto barvy. Zde jsou příklady prací světoznámých “kávových” umělců. Zkuste najednou kávu jako vy další barvy?

Surové dřevěné předměty nebo oblečení

Pomocí kávy můžete vyrobit tkaninu nebo dřevo několik tmavších odstínů, které je uměle zestárnou. Stačí natočit hustou horkou vodu a namočit do ní oděvy nebo dřevěný předmět. Je-li objekt příliš velký, můžete ho natřít štětcem nebo několikrát aplikovat roztok kávy. Pokyny, které najdete ve videu níže.

Kuchyně

Jak používat kávu v kuchyni
Káva jako koření

Používejte jako koření

Pokud jste nikdy nepoužili kávu jako koření, je čas vyzkoušet. To se hodí dobře s paprikou, hnědým cukrem, pepřem, cibulí, česnekem a koriandrem a bude vynikajícím kořením pro žebra, steak a kuře.

Přidat do Chile

Někteří používají kávu jako koření pro chilli, aby jí dodali další hloubku chuti. Zde je jeden z těchto receptů.

Odstraňte zápach v chladničce

Pokud se v chladničce vyskytnou nepríjemné zápachy, vložte do ní kávu – kávu absorbuje vůni.

Vyčistěte kovové nádobí

Pokud máte kastrolu, který neumisťuje žádné spálené pokrmy, zkuste použít jako čistící prostředek kávové zrno.

Abrazivní vlastnosti příkopu pomohou vyčistit nádobí a zároveň nepoškrábat povrch. Nezapomeňte umýt nádobí mýdlem a poté dobře opláchnout, abyste odstranili zbytky kávy.

Odstraňte vůni cibule nebo česneku ručně

Vůně cibule nebo česneku zůstává na pokožce po dlouhou dobu a není vždy možné ji zbavit prostým umytí rukou. Káva vám pomůže vyloučit nepříjemný zápach – stačí jen pár kávových zrn a přitiskněte je prsty. Zrna absorbují nepříjemný zápach a nahradí ho aroma kávy.

Jak používat kávu: ruční mýdlo
Ruční mýdlo s kávou

Můžete také udělat mýdlo nebo křoviny s kávou. Mýdlo roztopíme a nalijeme na kávy a v případě potřeby přidáme esenciální oleje.

Obývací pokoj

Osvěžte vzduch

Pokud se nechcete obtěžovat se svíčkou, můžete dát například šálek kávy, například na konferenční stolek. V takovém případě by vůně nebyla tak nasáhlá, ale čas od času si všimnete světle světlé kávy.

Můžete také umístit kávová zrna do staré ponožky a z ní udělat přenosný osvěžovač. Například vložit vozidlo pod sedadlo a užít si čerstvého vzduchu bez nepříjemných pachů.

Skryjte škrábance na nábytku

Pokud máte poškrábaný dřevěný nábytek, káva vám pomůže skrýt škrábance. Nalijte polévkovou lžíci mleté ​​kávy horkou vodou (asi 90 ° C) tak, aby byla získána kaše. Potom naneste namočenou nečistotu na poškrábaný kus nábytku kartáčem. Přebytek odstraňte suchou látkou. Samozřejmě, že škrábance nezmizí bez stopy, ale bude méně pozoruhodné.

Koupelna

Zbarví si vlasy

Jak používat kávu na barvení vlasů
Barva vlasů Káva

Chcete-li vlasy udělat trochu tmavší, zkuste je namalovat kávou. Napijte velkou šálku silného nápoje a nechte ho vychladnout. Šlejte kávu vlasy a neopláchněte asi hodinu. Po takovém postupu budou vlasy tmavší, zdravější a lesklé.

Používání kávy může také urychlit růst vlasů. Vařte kávu, nechte vychladnout a napněte. Kávové zrno je rozloženo na vlasy a jemně je třepe do pokožky hlavy. To pomůže stimulovat krevní oběh a urychlit růst vlasů.

Také kávové zrno může být přidáno do šamponu nebo do sprchového gelu, aby se dosáhlo vynikajícího křupání pokožky hlavy a těla. Jen nezapomeňte, že káva je malá barva, takže pokud máte blond vlasy, nemusíte mít šanci.

Při použití kávy v koupelně uzavřete vypouštěcí otvor filtračním kávovarem a okamžitě opláchněte zbytky husté. Takže vana se nezavírá a neznečistí.

Vytvořte masku na obličej

Smíchejte mletou kávu s olivovým, kokosovým, mandlovým nebo jiným olejem, který používáte pro kosmetické procedury, a aplikujte masku připravenou na tvář.

Kávové masky zvlhčují pokožku, snižují vrásky, odstraňují otoky a tmavé kruhy pod očima a omlazují pokožku.

Jak můžete vidět, kávová zrna mohou být užitečná nejen pro šálek povzbuzujícího nápoje. Koupit další kávu a dopředu – dělat cool dárky, zušlechtit dům, postarat se o zahradu a zlepšit stav pokožky a vlasů.

Pokud máte nápady na neobvyklé používání kávy, podělte se o komentáře.