5 slibných nápadů investovat peníze

Na akciový trh přicházejí více lidí. Je to způsobeno růstem finanční gramotnosti obyvatelstva, obavami o finanční budoucnost a poklesem atraktivity tradičních investičních metod. Kromě toho dochází k postupnému odhalení mýtu, že investování peněz do cenných papírů je velmi obtížné a na to je zapotřebí obrovský kapitál.

Otevřít účet zprostředkování může být nyní online, prakticky neexistuje žádný limit na minimální částku. Co se týče práce se softwarem, prostřednictvím kterého jsou prováděny transakce na burze, technické a fundamentální analýze, je snadné najít spoustu výcvikových videí. Například na našem portálu pro distanční vzdělávání.

Skutečnou obtížností, s níž stojí noví investor, je volba nástrojů. Ve skutečnosti jsou na burze cenných papírů obchodovány stovky cenných papírů. Ale zde jsou hotová řešení, o kterých víme – ve videu níže. Navíc, abych novým investorům pomohl, dám pár slibných investičních nápadů.

Idea číslo 1. Diamanty jsou vždy v ceně

Podle výsledků roku 2016 získala diamantová těžební společnost “Alrosa” * rekordní finanční výsledky a dnes jsou akcie pro hlavní tržní násobky výrazně podhodnoceny. Kromě toho na základě výsledků minulého roku společnost Alrosa zaplatila akcionářům 50% konsolidovaného zisku ve formě dividend a pokud společnost tuto praxi nadále uplatňuje, dividendový výnos jejích akcií může činit přibližně 9%.

Idea č. 2: Hliníková horečka

Ceny za hliník, které vyrostly v průběhu celého roku 2016, stále stoupají. První čtvrtletí roku 2017, a to i navzdory posilování rublu, slibuje, že bude velmi silné, pokud jde o finanční výsledky společnosti “Rusal”, která získává 13. prvek Mendelejevovy tabulky.

Idea číslo 3. Naše vše!

Moskevská burza hraje klíčovou roli při organizaci obchodů s různými finančními nástroji na území Ruska. Taková diverzifikovaná struktura vytváří stabilní základ pro neustálé zvyšování zisku, poněvadž pokles v jednom směru je téměř vždy kompenzován nárůstem aktivity na straně druhé. Akcie Moskevské burzy jsou zajímavým příběhem o dividendách: pro rok 2016 mohou akcionáři získat dividendový výnos ve výši 7%.

  Jak sledovat slevy na Steam

Idea číslo 4. Je všechno

“Yandex” byla první veřejná ruská internetová společnost, která se zotavila z krize domácí ekonomiky. Společnost se již vrátila k tempem růstu zhruba 30% ročně, výrazně převyšovala vlastní prognózy a nejoptimističtější očekávání. Vyhlídky růstu výnosů pro vyhledávač pro příští rok se také zdají velmi pozitivní, neboť ruský reklamní trh se rychle zotavuje.

Idea číslo 5. Problémy v minulosti!

AFK Systéma se vrací k počtu nejzajímavějších tržních aktiv. Představenstvo společnosti Sistema schválilo zvýšení dividendového výnosu na 6%. Celkově to představuje 7,8 miliardy rublů do konce roku 2016 Společnost AFK Cistema oznamuje finanční výsledky podle IFRS za čtvrté čtvrtletí a za celý rok 2016 .

Závěrem bych chtěl poznamenat, že řada myšlenek naznačuje dividendový výnos, který se na první pohled může zdát nepřekonatelný. Nezohledňuje však potenciální zisk v případě zvýšení cen samotných akcií.

Ziskové investice pro vás!

* AK ALROSA (PAO) (www.alrosa.ru), UC RUSAL PLC (UCR) (www.rusal.ru), PAO Moskevská burza cenných papírů (moex.com), Yandex N.V. (společnost.yandex.com), PJSC AFK Systéma (www.sistema.ru). Stránky pro zveřejňování informací: www.disclosure.ru, www.e-disclosure.ru, disclosure.1prime.ru.

¹ Podle společnosti AFK Sistema.

Open Broker JSC, licence profesionálního účastníka trhu s cennými papíry pro zprostředkovatelskou činnost č. 045-06097-100000, vydané Federální komisí pro trh cenných papírů Ruska dne 28. června 2002 (neomezené).