Jak přesunout program na jiný disk, aniž byste jej znovu nainstalovali

Operační systémy řady Windows, a zejména poslední sedmá verze, mají jednu společnou špatnou věc – zabírat více a více místa na disku, když ji používáte. Přidejte k tomu několik desítek nainstalovaných programů a to je výsledek – prostor přidělený pro systémovou jednotku je velmi nedostatečný. A to, jak víte, vede k poklesu výkonu diskového systému, potížím s defragmentací a jinými potížemi.

Nejradikálnějším způsobem je redistribuovat volné místo pomocí jednoho z diskových manažerů, ale existuje jednodušší metoda – přesunout nainstalované programy ze systémového disku na jiný, který obsahuje více volného místa. Pro tento účel použijeme program Steam Mover.

Zpočátku byl program vyvinut pro instalaci s pomocí distribučního systému Steam hry. Pomůcka však provádí vynikající práci s mnoha dalšími programy. Pro práci Steam Mover potřebujete systém Windows Vista nebo Windows 7 a disky musí být ve formátu NTFS.

Program nevyžaduje instalaci a skládá se z jednoho spustitelného souboru. Po jeho spuštění vidíme okno rozděleno na dvě části. Vlevo musíte zadat původní umístění složky s programem, který chcete přesunout, a vpravo musíte zvolit nové umístění programu.

2010-09-10 17h32_33

Poté vyberte položky seznamu a klepněte na tlačítko se šipkou vpravo v levém dolním rohu. Na několik sekund se objeví okno příkazu a program se objeví na novém místě. V takovém případě budou soubory programu přesunuty do nového adresáře a na starém místě budou vytvořeny odkazy, takže vše by mělo fungovat stejně jako předtím. Pokud chcete program vrátit zpět, stačí kliknout na tlačítko se šipkou vlevo.

Steam Mover může být velmi užitečným nástrojem v situaci, kdy potřebujete rychle uvolnit místo na systémové jednotce, aniž byste se uchýlili ke složitým a nákladným specializovaným nástrojům.

Steam Mover

  Най – добрата алтернативна кожа за Windows 10

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top