כיצד להתקין מחדש את Windows: צעד אחר צעד הוראות

1. שמור נתונים חשובים

בתהליך זה, תוכל לאתחל את הכונן המקומי שבו נמצאת הגירסה הנוכחית של Windows. במילים פשוטות, לפני התקנת מערכת חדשה, אתה צריך למחוק את כל הנתונים הישנים ממנו. תוכן הדיסקים הנותרים צריך להישאר ללא שינוי. אבל עדיף להיות בטוח מראש להעתיק את כל הנתונים מהמחשב, אשר אתה מפחד להפסיד, לענן או לאמצעי פיזי.

אם שילמת תוכניות המותקנות במחשב שלך, הקפד לקרוא את הכללים לעבודה עם רישיונות בעת התקנה מחדש של Windows, אחרת אתה עלול לאבד אותם.

2. צור דיסק אתחול או כונן הבזק מסוג USB

אם ברצונך להתקין / להתקין מחדש את הגירסה המורשית של Windows, ודא שיש לך את מפתח ההפעלה המתאים. גם אם אתה כבר משתמש במערכת מופעלת רק רוצה להתקין את אותה גרסה שוב, מפתח ההפעלה הישן עשוי לבוא שימושי שוב.

 • אם כבר יש לך כונן הבזק מסוג USB עם אתחול או דיסק עם גירסת Windows שאתה עומד להתקין, תוכל להמשיך לשלב 3. אחרת, עליך להוריד את תמונת Windows מהאינטרנט ולכתוב אותו לכל אחד מהמדיה הרשומה בהתאם להנחיות המפורטות בהמשך.
 • החלט על גירסת Windows שתתקין ובדוק שהמחשב עומד בדרישות המערכת שלו. מידע זה ניתן למצוא באתר האינטרנט הרשמי של Microsoft או בדיסק עם Windows שנרכש. אל תשכח לבדוק גם שהמחשב תומך בעומק הסיביות של הגרסה החדשה: 32 או 64 סיביות. כדי לא לחשב נכונה, ניתן להתקין גירסה באותה קיבולת כמו הגירסה הנוכחית של Windows.
 • כדי ליצור כונן הבזק מסוג USB עם כל תמונה של Windows שנמצאת באינטרנט, באפשרותך להשתמש ב- Rufus (עם תמיכה ב- UEFI) ועבור לשלב 3.

ומטה אני אגיד לך כיצד ליצור דיסק אתחול או כונן הבזק מסוג USB עם התמונה הרשמית של המערכת באמצעות הדוגמה של Windows 10.

 1. עבור אל אתר האינטרנט של Microsoft ולחץ על “הורד עכשיו” כדי להוריד את כלי השירות ליצירת מדיה אתחול Windows 10 (אם אתה צריך גרסה אחרת, בחר אותו בכרטיסייה Windows).
 2. הפעל את התוכנית שהורדת וקבל את תנאי הסכם הרישיון.
 3. לחץ על “צור מדיית התקנה עבור מחשב אחר”.3
 4. בחר את ההגדרות עבור הגירסה החדשה של Windows באופן ידני או השאר את האפשרות “השתמש בהגדרות מומלצות עבור מחשב זה” אם אתה מתקין את Windows במחשב הנוכחי. 4
 5. החלט על סוג המדיה. 5
 6. ציין את הנתיב לדיסק או לכונן הבזק, שבו תכתוב את התמונה.
 7. המתן עד להשלמת התהליך.7

3. אתחול המערכת מהדיסק או מכונן הבזק מסוג USB

עכשיו, כאשר יש לך בינוני פיזי עם תמונה של Windows הנכון, אתה צריך להיכנס לסביבת BIOS מיוחד ובחר דיסק או כונן הבזק מסוג USB כאן כמקור ההורדה.

 1. הכנס את המדיה הניתנת לאתחול עם תמונת Windows למחשב.
 2. אתחל את המכשיר. ברגע שהמחשב מתחיל לאתחל שוב, לחץ על המתג להגדרות ה- BIOS. בדרך כלל זה F2, F8, F9 או F12 – תלוי ביצרן הציוד. לעתים קרובות מוצג המפתח הרצוי על המסך במהלך אתחול ה- BIOS.
 3. מתפריט ה- BIOS, עבור אל מחיצת אתחול האתחול, אם המערכת לא תפנה אותך מיידית. 3
 4. במקטע אתחול, התקן כונן הבזק מסוג USB או כונן כמקור האתחול (בתמונת המסך לעיל, לדוגמה, נבחר כונן). אם אתה לא יודע איך לעשות את זה, להסתכל מסביב – על המסך תראה טיפים על ניהול.
 5. שמור את השינויים.

אולי, במקום ה- BIOS הקלאסי, תראה ממשק גרפי מודרני יותר. בנוסף, גם בגרסאות שונות של BIOS ישנות, ההגדרות עשויות להשתנות. אבל בכל מקרה, סדר הפעולות יהיה בערך אותו דבר: עבור לתפריט האתחול, לבחור את המקור של התקשורת הרצוי ולשמור את השינויים.

לאחר מכן, המחשב צריך לאתחל מהדיסק הנבחר או מכונן הבזק מסוג USB.

4. הפעל את אשף ההתקנה

1אם עשית הכל כהלכה, אשף הגדרת Windows יופיע על המסך. פעולות נוספות אינן חורגות ממורכבות התקנת תוכנית משרד רגילה. באפשרותך לבצע רק את ההנחיות של המערכת ולהמתין לפריקת הקבצים. אלא אם כן עליך לבחור כונן מקומי כדי להתקין את מערכת ההפעלה ולעצב אותו.

2בנוסף, בתהליך, להיות מוכנים להיכנס מפתח ההפעלה. אבל אם תתקין מחדש את Windows 10 שכבר הופעל במחשב, תוכל לדלג על השלב עם המפתח.

לאחר השלמת ההתקנה, המחשב צריך לאתחל את מצב ההפעלה הרגיל.

.5 התקן את מנהלי ההתקנים

גרסאות מודרניות של Windows באופן אוטומטי לטעון את מנהלי ההתקן. אבל אם לאחר התקנה מחדש של המערכת אתה מבחין כי כרטיס המסך, רמקולים או משהו אחר אינו פועל כראוי, אתה יכול להשתמש בכלי השירות כדי לטעון את מנהלי ההתקן באופן אוטומטי. מתאים, למשל, Booster נהג חינם.

לאחר השלמת כל האמור לעיל, אתה יכול להתחיל לעבוד. המחשב חייב להיות מוכן.