5 serverů médií pro počítač, který pumpuje váš televizor

Nedávno jsem si uvědomil, že televize jsou ještě v minulém století. Pokud mobilní gadgety a počítače jsou stále pohodlnější, rychlejší a jednodušší, jedinou věcí, která se mění v televizorech, je velikost obrazovky a rozlišení. Na pohodlí ještě neříkají.

Televize bez multimediálního serveru na počítači nebo speciálním zařízení je téměř k ničemu, pokud nebudete chtít vědět ve zprávách a promluvy ve večerních hodinách. Proto jsem si vybral top 5 serverů médií pro počítač, který pumpuje váš televizor a je mnohem funkčnější.

Plex

Plex
Plex

Plex – nejoblíbenější a možná pohodlná volba. Spuštění serveru v počítači můžete spravovat z prohlížeče, konfigurovat knihovnu, přidat titulky a další. Veškeré informace o filmu Plex se automaticky načítají a dělají to perfektně v 9 případech z 10. Televize vidí server Plex bez problémů a všechno ztrácí. Jedinou nevýhodou programu Plex a dalších podobných programů je, že televize neuvidí titulky vložené ve filmu, ale pro většinu je to jedno.

Plex je distribuován zdarma, ale pro další funkce budete muset zakoupit předplatné.

             Plex             

Domovský server médií

Domovský server médií
Domovský server médií

Tento server jsem dlouho použil na staré televizi. Funguje to dostatečně dobře a na rozdíl od Plexu je HMS celá kombinace, jejíž funkčnost nepozná hranice. Jedinou nevýhodou je hrozné rozhraní programu, ale protože je zapotřebí přehrávat filmy v televizi, nebude to velký problém. Program je zcela zdarma a je k dispozici pouze ve verzi pro Windows.

Domovský server médií

PS3 Media Server

PS3 Media Server
PS3 Media Server

Zpočátku byl server PS3 Media Server distribuován jako doplněk ke službě PlayStation 3, což umožňuje konzole přehrávat filmy v televizoru. Poté program začal žít samostatný život. Stejně jako předchozí alternativy podporuje přehrávání DLNA a nevyžaduje rozrušení pomocí ladění.

  60+ tapety pro Apple Watch

  PS3 Media Server  

Serviio

Serviio
Serviio

Serviio není zdaleka nejoblíbenějším mediálním serverem, ale zaslouží si také místo v našem špičce. Aplikace je zdarma, ale za 25 dolarů si můžete zakoupit verzi PRO, která otevírá přístup k vašemu obsahu z jakékoliv, nikoli pouze domácí sítě, a umožňuje vám hrát obsah z webu (tato funkce je dána jako bezplatná zkušební verze). Služba Serviio má aplikace pro Android, ale slouží jako pomocný ovládací panel pro serverovou část počítače.

           Serviio           

Kodi (dříve XBMC)

Kodi (XBMC)
Kodi (XBMC)

Služba XBMC byla vytvořena pro představení funkce přehrávání videa v konzole Xbox. Pak se projekt oddělil a nyní je Kodi jedním z nejpopulárnějších mediálních center podporujících téměř všechny platformy kvůli otevřenému zdrojovému kódu. Kodi má aplikace pro iOS a Android, které vám umožňují používat svůj smartphone jako ovládací panel. Služba žije na dárcích a je zcela zdarma.

             Kodi            

Pro mě je konečným favoritem Plex. A co používáte?