Přehled Suunto 3 Fitness – inteligentní hodiny s adaptivním tréninkovým plánem

Design a ergonomieSuunto 3 je multifunkční tracker, který vypadá jako klasické hodinky. Skvělá volba pro ty, kteří potřebují podobný gadget, ale není připravena vzdát obvyklých náramkových hodinek. Pro úplnou autentičnost můžete dokonce nastavit volič pomocí šipky.

Hodinky jsou prodávány v pěti barevných odstínech: zelená-modrá, světle růžová, bílá a černá s klasickým a černým rámečkem. Barvy stačí vybrat hodinek pro jakýkoli styl a univerzální černý Suunto 3 lze nosit i s klasickým kostýmem.

A tak pozorujte akvamarínské hodinky na ruce našeho návrháře Nastya. Barva není univerzální, ale velmi roztomilá.

V úplné sadě s hodinami je k dispozici speciální kabelová clothespin pro blikání a nabíjení přístroje.

Hodinky váží 36 g a jsou utaženy pružným silikonovým páskem. Je elastické v míru: stačí jen tak, abyste neohrožovali pohyb a současně nedovolili, aby hodinky létaly z vašich rukou.

Funkce

Tréninkový režim

Před zahájením cvičení musíte vybrat typ cvičení ze seznamu. Existují exotické druhy: roztleskávání a squash. Během každého tréninku zobrazují hodiny klíčová data: čas, vzdálenost, puls, kadence, počet kroků nebo tahů. Podrobné informace o každém cvičení naleznete v tréninku. Co přesně ukazují hodiny, závisí na sportu.

Existuje mnoho typů vodních školení v seznamu: plachtění, různé druhy veslování, surfování a plavání. Suunto 3 odpovídá třídě ochrany IPX8 a může pracovat v hloubce 30 metrů. To znamená, že vodotěsnost hodinky nemusí být dostatečná, pokud profesionální potápěči. Plavat se v bazénu, rafting na řece na kajaku nebo pitvat na desce podél vln Suunto 3 – je to snadné.

Pro ty, kteří se zabývají interným a smíšeným tréninkem, je zde také vše. Druh cvičení může být v procesu změněn a intervaly mohou být naprogramovány předem.

Sportovní zprávy v aplikaci

Další vizuální informace naleznete v příloze Suunto. Zde můžete vidět podrobné zprávy o minulém školení. Pokud byla během cvičení zapnuta funkce GPS, aplikace Suunto zobrazí mapu s trasovanou trasou. Ano, existuje podobná funkce pro Strava, Endomondo a Nike + Run Club. Ale s Suunto 3 zbytečné aplikace mohou být vyřazeny: všechna data o jogách, závodech a dalším tréninku budou soustředěna na jednom místě.

  PŘEHLED: SJCAM SJ5000X Elite – GoPro z Číny s podporou 4K

Další skvělou věcí je výcviková mapa. Pokud se podíváte na mapu Evropy nebo velkých ruských měst, najdete oblíbené trasy dalších hodinářů Suunto.

Adaptivní výcvikový plán

Z jiných chytrých hodin Suunto 3 se liší tím, že vám mohou přizpůsobit týdenní tréninkový plán. Funguje to takto: po zadání profilových dat tvoří hodiny časový rozvrh, který ukazuje trvání a intenzitu tréninku pro každý den během týdne. Intenzita je určena srdeční frekvencí během cvičení.

Hodiny čte korespondenci skutečného tréninku s naplánovaným rozvrhem a opraví program, pokud překročíte nebo zaostáváte za plánem. Mechanika je jednoduchá, ale opravdu funguje. Takovýto další motivátor bude užitečný pro ty, kteří se chtějí podporovat ve formě, ale mají problémy se sebereflexií.

Sledování konstantní činnosti

Suunto 3 není jen sportovní hodinky, ale multifunkční tracker. S ním můžete sledovat pulz, spálené kroky a kalorie, kvalitu a dobu spánku. Můžete sledovat statistiky v aplikaci Suunto a na zařízeních iOS exportovat data do aplikace Zdraví.

Na hlavní obrazovce aplikace Suunto uvidíte, jak se vyrovnáváte s každodenními cíli, a v “Deníku” – podrobnějších grafech pro každý ze směrů. Zde můžete sledovat puls během spánku a způsob, jakým se neúmyslně akumuluje nedostatek spánku do konce náročného týdne.

Oznámení

Pomocí aplikace Suunto 3 můžete během rozhovorů s přáteli a kolegy konečně odstranit smartphone z tabulky: veškerá upozornění budou k vám na hodině. Nic důležitého, které vám neunikne, a potřeba se podívat na obrazovku smartphonu každé tři minuty zmizí.

Pro přehlednost jsme rozložili hodinky na zápěstí našeho modelu: text oznámení je totožný s textem na obrazovce smartphonu
Suunto 3 lze použít jako fitness náramek, tracker aktivity, časovač nebo budík. No nebo konečně jako hodiny. Stylový, představitelný a pohodlný.

Správa

Nové hodinky je třeba připojit k počítači a projít procesem firmwaru. Poté je lze přizpůsobit: viz pokyny a zadejte údaje o vašem těle.

Na hodinách je pět tlačítek: dvě vlevo a tři vpravo. Příjemně reagují na tlak a reagují na světelné vibrace.

  Recenze Xiaomi Redmi 3s: dokonalý smartphone za 125 dolarů

Horní tlačítko vlevo odpovídá za změnu dat na obrazovce. Může se například použít k zobrazení úrovně nabití baterie nebo počtu postupů. Dolní tlačítko na levé straně se vrátí zpět k předchozí obrazovce.

Horní a dolní tlačítka na pravé straně nebo otevření obrazovek klíčových aktivit a dat, nebo vykonávat funkce „nahoru“ a „dolů“ při prohlížení seznamů, a průměrné funguje jako «OK» tlačítka.

V aplikaci Suunto 3 je spousta funkcí a nastavení, takže si na nějaký čas na hodiny stále musíte zvyknout.

Autonomie

V tréninku režim Suunto 3 pracuje až 30 hodin na jedno nabití. Přesný provozní čas závisí na použití Bluetooth a kvalitě signálu GPS. V pohotovostním režimu se hodiny spustí přibližně pět dní s zapnutým upozorněním a dvakrát déle, pokud jsou vypnuté oznámení a synchronizace se smartphonem se vyskytuje zřídka.

Co nakonec

Přesnost, počet funkcí a design Suunto 3 odpovídají požadavkům, které milovníci “kulatých” chytrých hodinek kladou na gadgety. Suunto 3 bude vyhovovat jak profesionálním sportovcům, tak těm, kteří jsou omezeni na několik běží týdně a nabíjejí se ráno. Finští vývojáři nejen vytvořili konkurenční produkt, ale také poskytli doplněk ve formě adaptivního tréninku. A co je nejdůležitější, cena zařízení zůstala relativně cenově dostupné: od 15 do 17,5 tisíc rublů, v závislosti na barvě.

Verdikt Lifehacker: Suunto 3 Fitness – skvělé pro ty, kteří nejsou připraveni dát peníze za značková zařízení, ale sny o profesionální sportovní hodinky.

Koupit Suunto 3

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top