איך להיפטר מריחות לא נעימים בבית

ריח של דגים מטוגנים וביצים רקובות

אם בכניסה לדירה נראה כי יש דגים מטוגנים לאחרונה וזה היה שרוף מעט, זה הזדמנות לבדוק את החיווט החשמלי. כאשר מחומם, חוטים וחלקי פלסטיק אחרים פולטים ריח של דגים מטוגנים.

בדוק את כל ארובות, מתגים ונורות. אזורים מותכים או מושחרים מעט הם סיבה להחליף ציוד חשמלי. אם השקע השתנה, וריח הדגים המטוגנים נשאר, התקשר לחשמלאי. זכור: בעיות עם חיווט יכול להוביל לאש.

“סימפטום” מסוכן עוד יותר הוא ריח הביצים הרקובות. זה יכול האות דליפת גז. אם, לאחר הכניסה לחדר, אתה מרגיש את המימן גופרתי ענבר, מיד לעזוב את זה. אל תדליקו את האור ולא יתאימו. בהקדם האפשרי, פנה לשירות הגז.

ריח הביוב

בתחילה מופיע ריח של מקום מבודד שבו יש צינורות ופגזים – בחדר האמבטיה ובמטבח. לאחר מכן, בשל מערכת אוורור, הוא מתפשט בכל רחבי הבית וזה הופך להיות בלתי נסבל שם.

הגורמים העיקריים לריח זה הם טעויות בהתקנת ביוב, דליפות וחסימות, כמו גם תפקוד שגוי של מחצה.

לפתור בעיות אלה בעצמם לא סביר לעבוד, אבל אתה יכול למנוע. התקן את הזנים על מנקז של פגזים – הם יעצרו את השיער ואת פסולת אחרת. פעם בחודש, צינורות נקיים עם כימיקלים מיוחדים.

ריח של פירוק

זו בעיה מאוד לא נעימה, אשר, ככלל, מתרחשת בבתים פרטיים. מכרסמים ובעלי חיים קטנים אחרים נופלים לעתים קרובות למלכודות ומתים בעליית הגג, במרתפים ובחללים. כעבור זמן מה מתחיל ריח של צחנה בבית.

הדבר הקשה ביותר הוא למצוא את מקור הבעיה.

אם המקום נגיש בקלות, להסיר את פגר החיה ולטפל על פני השטח עם תרסיס מיוחד. לדוגמה, הריסוס Bac-A-Zap Odor Remator הורס את סימני הפירוק, חיידקים מזיקים וריח לא נעים. במקרים קשים עדיף לסמוך על שירות של deratization.

  כל מה שאתה צריך לדעת על בריאות הפין ועל היגיינה אינטימית של גברים

ריח של לחות וריקבון

אם לבית יש אוויר מעופש, הוא מריח את הזיקנה והלחות, כאילו בחדר שאינו למגורים, אולי הסיבה היא עובש. היא חתרנית – היא מסתתרת מאחורי רהיטים, מתחת לקירות, מתחת ללוחות הקירות.

עובש הוא אורגניזם חי, עבור הרבייה שלה התנאים הדרושים נחוצים. לרוב זה מופיע בחדרים עם לחות גבוהה, שם האוויר חם ומסובב בצורה גרועה. ריח לא נעים הוא שוחרר במהלך הצמיחה והתרבות של הפטרייה.

תבניות ביתיות של פחות מ 1 מטר מרובע בטוחים בדרך כלל. אבל יש גם מינים רעילים שיכולים לגרום לתגובות אלרגיות לעורר את הפיתוח של מחלות קשות. אם אתה מרגיש ריח לא נעים ולהרגיש לא טוב, פנה לשירות חיטוי מקצועי. הם יקבעו את סוג הפטרייה ויעזרו לחסל אותה.

במקרים אחרים, אתה יכול להיפטר עובש על ידי עצמך. הנה כמה דרכים לטפל באזור המושפע.

  • לדלל את הכלור המכיל אקונומיקה עם מים ביחס של 1 עד 10. החל את הפתרון למקומות של הצטברות עובש. אל תשכח ללבוש כפפות.
  • מורחים כף של חומץ לבן בליטר מים. באמצעות אקדח ריסוס, לרסס את הפתרון על התבנית. חכה קצת, ואז לשטוף עם מי סבון.
  • סודה גם מתמודד היטב עם הפטרייה. מדללים כפית אחת של סודה לשתיה בכוס מים. לחלחל ספוג זה ולטפל במשטח מושפע. כדי לשטוף את הנחתי זה לא הכרחי – סודה מגן מפני התרחשות חוזרת של עובש.

אבל עדיף לא להסיר את התבנית, אלא כדי למנוע את הופעתה. בדוק אוורור בבית. בזהירות לפקח על היגיינה במקומות שבהם עובש אפשרי. עפר ושומן על הקירות – קרקע גידול עבורה. לאוורר חדרים כהים עם לחות גבוהה לעתים קרובות ככל האפשר.

ריח סיגריות וריחות ביתיים אחרים

סיגריות, חיות מחמד, מזון – כל זה exudes מריח (לא תמיד נעים), אשר שנה אחר שנה ספוג קירות, שטיחים ורהיטים.

  סוגי פנים לגברים: אנו בוחרים אביזרים, מספרה בצורת זקן

תיקונים קוסמטיים אור כל כמה שנים משמח לא רק את העין, אלא גם את האף. אבל אם אתה לשכור דירה, לצייר את הקירות מחדש להדביק טפט ללא הסכמת הבעלים לא יעבוד.

אחד הריחות הקורוזיביים ביותר הוא ניקוטין. אם הבית מעושן, ריח הסיגריות חודר לכל דבר: ריפוד רהיטים, וילונות, שטיחים, טפטים. איך להיפטר מזה, כבר כתבנו כאן בפירוט.

ריח של שתן מבעלי חיים מקומיים או צריבה ניתן לחסל אם במהלך ניקוי רטוב, לטפל שטיחים וקירות (צבוע או מכוסה טפט רחיץ) עם תמיסה של חומץ לבן מים. הוא לא רק מסיר את הריח, אלא גם מסיר כתמים. אתה יכול גם לדלל חצי כוס אמוניה בחמישה ליטר מים ליישם את הפתרון על הקירות והרצפה, לעזוב לכמה דקות, ואז לשטוף. שטיחים לעבוד טוב יותר עם סודה. מורחים אותו על תנומה, להשאיר אותו לילה, ובבוקר, לנקות את השטיח עם שואב אבק.

איך לחזור לבית ניחוח נעים

ריחות נעימים מתחילים בניקיון. אבל גם אווירה נעימה יותר ניתן ליצור בעזרת מטהרי אוויר אוטומטית, מנורות ארומה ונרות, כמו גם מפזרים שונים.

ריח לא נעים
kittimages / Depositphotos.com

מקלות עץ סופגים את הניחוח של שמן אתרי ומפיצים אותו סביב החדר. טעמים טבעיים לבית יכול גם להיעשות עם הידיים שלך. הנה חמישה רעיונות כיצד לשמור על הריח בבנק.

עוד כמה lifhakas:

  1. פשתן כותנה לחות עם שמן אתרי (לבנדר, לימון – כל בחירה שלך). כאשר אתה מתחיל לשאוב, למצוץ את הדיסק בפנים. במהלך תהליך הניקוי, החדר יהיה מלא ניחוח נעים.
  2. אם המיקרוגל ספוג בריח של צלחת, למשל פופקורן או גבינה, ניתן לרענן עם קערה של מים וכמה טיפות של שמן ארומה לימון או תפוז בקיבולת מקסימלית.
  3. כדי להריח בנעימות בארון, שופכים סודה לתוך שקית סמרטוט קטנה ומטפטפים כמה טיפות שמן אזוביון. ובכן לקשור אותו ולשים אותו בין הבגדים שלך. תיק כזה יכול להיות גם תלוי על הווילונות.

  11 סימנים שאתה שונא את עצמך, אבל לא מבין את זה

האם אתה יודע דרכים יעילות אחרות להדוף ריחות לא נעימים בבית? שתף אותם בהערות.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top