למה קפה טוב לבריאות: 10 סיבות

אתה אוהב קפה?

אני בטוח שרוב הקוראים שלנו יענו על השאלה הזאת בחיוב. ואם אתה לומד כי קפה, בנוסף הטעם המדהים שלה ארומה בלתי נשכחת, יש גם תכונות שימושיות רבות עבור הגוף, אז אתה תאהב קפה אפילו יותר.

איכשהו זה קרה כי קפה כבר זמן רב בשורות של מוצרים שאינם בריאים מאוד. מה לא ייחס למוצר זה אציל! בעיות עם לחץ, ואת ההשפעות המסוכנות על דרכי העיכול, ואפילו יצירת תנאים נוחים לסרטן.

עם זאת, למעשה, מידע זה הוא שגוי. מחקרים של המכון הלאומי לסרטן על בסיס תצפיות בריאותיות של 13 שנים של 402,260 אנשים שפורסמו ב -17 במאי ניו אינגלנד Journal of Medicine מראים כי אוהבי הקפה המסורים הם בסיכון נמוך ב -16% ללקות במוות בטרם עת.

כדי לתמוך בממצאים אלה, אנו מונה את עשר תכונות של קפה כי הם מועילים לגוף שלך. זכור רק כי הצריכה של כל מוצר במינון מוגזם יכול להיות מסוכן. וגם כי סוכר ושמנת בקפה שלך יכול לשלול את מלוא היתרונות של המשקה המדהים הזה.

1. מניעת cholelithiasis

ב -2002 גילו חוקרים מאוניברסיטת הרווארד כי נשים ששותות לפחות ארבע כוסות קפה ביום נמצאות בסיכון נמוך ב -25% לאבני מרה. מחקרים קודמים הראו תוצאות דומות לגברים.

2. מניעת דיכאון

נשים ששתו 2-3 כוסות קפה בכל יום היו בסיכון נמוך ב -15% לפתח דיכאון. ובין אלה אשר שותים ארבע כוסות או יותר, אחוז זה מגדיל ל -20. זה הוכרז בשנת 2011 בדו”ח ארכיונים של רפואה פנימית.

3. שיפור הזיכרון

קפה יכול לעזור לשפר הן לטווח קצר לטווח ארוך זיכרון. בשנת 2005, החברה הרדיולוגית של צפון אמריקה נערך מחקר אשר מצא כי השימוש בשתי כוסות קפה עם קפאין משפר זיכרון לטווח קצר מהירות התגובה. למרות שמדענים מזהים זמן רב כי קפה מפחית את הסיכון למחלת אלצהיימר, חוקרים באוניברסיטת דרום פלורידה רק בשנת 2011 הסביר את הקשר הזה. הם ממליצים לשתות 4-5 כוסות ביום כדי להגדיל את GCSF או גרנולוציטים המושבה מגרה גורם, אשר פוחתת עם אלצהיימר גורם לבעיות זיכרון.

4. יש פחות סיכון לסוכרת

מחקרים מראים כי שותי קפה נוטים פחות לפתח סוכרת מסוג 2, וההסתברות מצטמצמת ל -50% או יותר. פרסום בכתב העת כתב העת של החקלאות כימיה למזון עבור ינואר 2012 יכול להסביר מדוע. זה איך חומרים ספציפיים להיכנס לפעולה קפה, אשר לחסום את hIAPP, פוליפפטיד שגורם הפרעות סיבי חלבון.

5. מקטין את הסיכון לסרטן

היום כבר הוכח כי שתיית קפה מפחיתה את הסיכון לסרטן השד. בשנת 2011, המחקר חקר סרטן השד חלה ירידה של 20% במספר מקרי סרטן מסוג זה בקפה רגיל. אבל זה חל לא רק על נשים. בערך אותן תוצאות התקבלו לגבי סרטן ערמונית אצל גברים.

6. נורמליזציה של מטבוליזם

קפה יעזור לך לשמור על משקל תקין, ולפעמים אפילו לאבד קילוגרמים מיותרים. קפאין, הכלול קפה, מגרה את חילוף החומרים, וחומצה chlorogenic יכול להפחית ספיגת גלוקוז.

7. מפחית את הסיכון למחלת פרקינסון

יומן כתב העת של האגודה הרפואית האמריקנית בשנת 2000 פרסמה את תוצאות המחקרים בהם הוכח כי קפאין מקטין את הסיכון למחלת פרקינסון. בשנת 2010, מדענים אישרו את העובדה וקבעו כי צריכת 2-3 כוסות קפה ביום יכולה להפחית את הסיכויים לפתח את המחלה ב -25 אחוזים.

8. תכונות נוגדות חמצון

חוקר הרווארד אדוארד Giovannucci במחקר סרטן אפידמיולוגיה, ביומרקרים מניעה מציין כי קפה יש יותר נוגדי חמצון מאשר רוב הירקות והפירות. בשנת 2005, מחקר אחר הראה כי קפה הוא המקור הבסיסי ביותר של נוגדי חמצון בתזונה של האמריקנים.

9. הגברת הפרודוקטיביות

כולנו יודעים את ההשפעה של הגדלת הטון של כוס קפה חזק. קפאין גורם גל של אנרגיה, סיבולת מוגברת, ריכוז ותגובה לטווח הקצר, אשר יכול להיות שימושי בביצוע משימה חשובה.

10. מניעת צנית

מחקרים בשנת 2007 מצאו כי השימוש המתמיד של קפה מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון של צנית ומחלות אחרות הקשורות עם רמה מוגברת של חומצת השתן. במקרה זה, ההשפעה החיובית הייתה צריכת קפה קונבנציונאלי וקפאין.

רוצה לדעת עוד על המשקה האהוב עליך? קרא “לכל אוהבי הקפה מוקדש: על קפאין התלות בו”!