סקס אוראלי מסוכן לבריאות הפה

אנחנו רגילים לחשוב על מין אוראלי כבטוח ביותר, ובזה יש תבואה רציונלית. הוא אינו מוביל להריון לא רצוי, והסיכוי להידבק במקרה זה נמוך בהרבה בהשוואה לסוגים אחרים של מגע מיני. הקרום הרירי של הפה הוא מחסום טבעי שאינו מאפשר זיהום להיכנס הדם, רוק מסייע להילחם חיידקים.

ובכל זאת, ללא נקיטת אמצעי זהירות, מין אוראלי יכול להוביל למספר מחלות כי יהיה צורך לטפל ארוך וקשה.

ג ‘וליה Clowa של Startsmile.ru אגיד לך מה שאתה צריך לזכור עבור גברים ונשים כאחד כדי להישאר בריאים במהלך יחסי מין.

פגיעה מכנית

לרוב עם מגע orogenital, רסן הלשון סובל. הוא משפשף את הקצוות החדים של החותכות הקדמיות, ומורסה קטנה מופיעה עליו. במקרה זה, חשוב מאוד לקחת הפסקה עד ריפוי מלא, כי עם טראומה חוזרת עלולה להיות זיהום חיידקי שני. וזה מושך לעצמו תוצאות חמורות יותר דורש טיפול לטווח ארוך.

לפעמים flatio יכול לגרום נזק לחך רך, אשר מלווה המראה של אדמומיות וכתמים. בתחושות לא נעימות אלה אדם לא יכול להרגיש. בדרך כלל, כתמים לעבור בתוך שבוע, שבמהלכו יש צורך להימנע ממגע בעל פה.

מחלות מדבקות

טראומה מכנית, אבוי, אינה התוצאה השלילית היחידה של מין אוראלי. אם אחד מבני הזוג סובל הרפס, זיבה, chlamydia ומחלות אחרות המועברות במגע מיני, ולאחר מכן עם מגע לא מוגן, הוא יכול להעביר אותם לשותף אחר.

מהם הסימפטומים? לרוב מדובר בדלקת שקדים – נגעים של הרירית של הלוע ואת השקדים, מלווה בחום, כאב גרון, ואפילו ריח רע מפה. במקרים מסוימים, gingivas מושפעים, פצעים קטנים מופיעים עליהם.

כאשר הסימפטומים האלה מופיעים, חשוב מאוד לא לעסוק בתרופות עצמיות, כי זה יכול לסבך את האבחנה. עם מחלות מין אתה לא יכול להתלוצץ, הם דורשים טיפול דחוף.

קנדידאזיס

תראש, או קנדידיזיס, של חלל הפה הוא זיהום פטרייתי שבדרך כלל מתבטא עם חסינות מופחתת. מחלה זו יכולה להיות גם הרוויח במהלך מין אוראלי, אם השותף סובל קנדידה של איברי המין.

בדרך כלל אתה יכול לזהות את קיכלי על ידי ציפוי לבן אופייני על החיך, הלחיים, הלשון מלווה לפעמים דלקת גרון כואב. במקרה זה, אתה צריך מיד להתייעץ עם הרופא: הוא ישלח לבדיקות הדרושות יכתוב תרופות אנטי פטרייתי.

תוצאות חמורות: סרטן גרון, עגבת, איידס

אחד הגורמים לסרטן הגרון הוא וירוס הפפילומה האנושי, אשר מועבר גם עם מגע אורגניאלי.

הסימפטומים העיקריים – זיעה, צרידות, ריר מוגזמת – לעיתים נדירות מופרעות, ולכן החולה אינו עובר את הבדיקה בזמן. בשלבים המאוחרים של כאב, שיעול, אובדן קול, קשיי נשימה. לפעמים הגידול יכול להשפיע על הלשון ו השקדים.

כאשר מין אוראלי לא מוגן יכול להידבק בעגבת או HIV. במקרה זה, רירית הפה נצפתה נגעים מסוגים שונים. לדוגמא, כאשר עגבת מאובחנת לעתים קרובות להופעת פצעי כאבים (בדרך כלל על השפות), אשר לאחר זמן מה עלול להיעלם מעצמם, הזנת האבחנה המטעה הסבלנית עיכוב.

בשנת איידס בשל חסינות נחלש ויותר אנשים מושפעים זיהומים, כך הפה יכול להתרחש דלקת, כיבים, מוגלתיים, דימום פתאומי מן החניכיים סימפטומים לא נעימים אחרים.

כיצד למנוע מחלות

  1. העצה החשובה ביותר היא לסרב למין אוראלי לא מוגן עם שותפים לא מזוהים, מזדמנים. קונדום קונבנציונאלי או מפיות לטקס לנשים ישלול את הסיכוי לתפוס.
  2. זה הכרחי כדי לשמור על היגיינת הפה, לצחצח שיניים באופן קבוע לבקר את רופא השיניים פעמיים בשנה. כל דלקת, פצעים, דימום חניכיים להגדיל את ההסתברות של זיהום בדם.
  3. עדיף להימנע ממין אוראלי, אם לבן הזוג יש אדמומיות, פריחה או רובד על איברי המין. כמו כן, לא תרגול cunnilingus במהלך המחזור החודשי.
  4. רופאים ממליצים לא לעסוק במין אוראלי לאחר הטיפול האחרון של השיניים והחניכיים, וגם במשך לפחות חצי שעה לאחר צחצוח השיניים. לאחר סיום יחסי המין, יש צורך לשטוף היטב את הפה עם פתרון אנטיבקטריאלי.
  5. כמובן, יש צורך לעבור באופן קבוע בדיקה גופנית ולבקש עזרה רפואית על הסימפטומים החשודים הראשונים. זה המקרה כאשר ערנות אינה מיותרת.