7 עובדות מעניינות על שינה

עד לא מזמן, מחקרים מסיביים על אופי השינה היו די קשים. האדם צריך להיות משוכנע או מעוניין להשתתף בתוכנית המדעית, להציב במעבדה, והשתמש בציוד מיוחד. הכל השתנה עם התפשטות של גאדג ‘טים כושר פופולרי שיכול להקליט אינדיקטורים פיזיולוגיים שונים ישירות בתהליך של חיי אדם רגילים. כן, היכולות שלהם לא גדול מדי בהשוואה לציוד מדעי, אבל כמה רחב הוא מגוון של נושאים ניסיוניים!

משך השינה

שליש מחייו אדם מבלה על שינה. מתברר כ 25 שנים – לחשוב על דמות זו! עם זאת, זה כל כך קל לקחת ולהקטין את זמן השינה לא יעבוד. עבור קיום מלא הגוף שלנו צריך על 7-8 שעות של מנוחה בלילה. אם נתון זה הוא הרבה יותר קטן, אז יש ירידה מהירה ביכולות הנפשית והפיזית. עם זאת, מדענים הבחינו כי במהלך המאה האחרונה עקב התקדמות טכנולוגית מהירה, הזמן הממוצע של השינה ירד מ 9 ל 7.5 שעות. מי יודע, ייתכן שזה לא הגבול.

ציונים גבוהים

פרק הזמן הארוך ביותר, שבו אדם בריא יכול לנהל ללא שינה, היה 11 ימים. השיא נקבע בשנת 1965 על ידי תלמיד תיכון בן 17 מסן דייגו, קליפורניה. למרות ההיסטוריה יודע מקרה מרשים עוד יותר, כאשר חייל הונגרי סבלו נזק מוחי עקב פצע ראש ולא ישן כמעט 40 שנה.

שינה ומשקל

מדענים מצאו כי חוסר שינה שיטתי יכול להוביל לעלייה מהירה במשקל (עד ק”ג במשך שבוע). זה מוסבר על ידי העובדה כי הגוף, עם מחסור של משאבים, מנסה למלא אותם בכל דרך נגישה. לכן, נושאים כל הזמן הרגשתי רעב, וכתוצאה מכך הופעה של קילוגרמים מיותרים. לכן, אם אתה רוצה לרדת במשקל, לישון מספיק.

דוסאן ינקוביץ '/ שוטרסטוק
דוסאן ינקוביץ ‘/ שוטרסטוק

איך הגאון ישן

אנשים גדולים שונים מכל האחרים לא רק על ידי יכולותיהם המנטליות, אלא גם על ידי הרגלים מקומיים מסוימים. לדוגמה, לאונרדו דה וינצ’י השתמש בשיטת השינה הפוליאפית: הוא נחה כל 4 שעות במשך 15 דקות. ניקולה טסלה ישנה 2 שעות ביום, ואיינשטיין נח קצת יותר – 4 שעות ביום. וזה לא רשימה מלאה, אתה יכול לראות את המשך שלה במאמר זה.

חולמת

יש אנשים שטוענים שהם אף פעם לא רואים חלומות. עם זאת, זה לא נכון: על פי המדענים, כולם חלומות. עם זאת, אנו שוכחים את הרוב המוחלט של חלומות. אחרי חמש דקות של ערות, 50% מההרפתקאות הליליות כבר לא זוכרות, ואם עשר דקות חלפו, אז המספר הזה קרוב ל -90%. מכאן המסקנה: אם אתה רוצה לתקן את שנת הלילה שלך, לשים מחברת עם עט או דיקטופון לידך לעשות את זה מיד.

אזעקות

שעון מעורר מכני הראשון הומצא על ידי לוי האצ’ינס (לוי האצ’ינס) בשנת 1787 באמריקה. הוא יכול רק להתעורר באותו זמן – 4:00 בבוקר. שעון מעורר, אשר ניתן להגדיר בכל עת, הופיע רק 60 שנים מאוחר יותר הודות לצרפתי אנטואן Redier. אבל אז הם היו מכשירים יקרים להפליא, ולכן אנשים רגילים השתמשו לעתים קרובות בשירותים של אנשים מיוחדים שהלכו ברחובות ודפקו על החלון בזמן שנקבע מראש.

שעון מעורר בחיים

נשים וגברים

על פי הנתונים שנאספו על ידי שירות Fitbit, נשים לישון על 20 דקות יותר מאשר גברים. באשר לאיכות השינה, אנשים ישנים יותר שינה מנומנמת ומתעוררים לעתים קרובות יותר. אבל נשים הן 10% יותר סביר להתלונן על בעיות עם שינה ולשים לב את איכות השינה שלהם לא משביע רצון. זה יכול להיות מוסבר על ידי העובדה כי נשים לראות הרבה יותר אינטנסיבי ורגשי חלומות, לפעמים הופך סיוטים.

ואתה מצליח לישון טוב? כמה שעות אתה חושב צריך לישון לילה?