כיצד לבחור התקן Bluetooth להאזנה למוסיקה

כל צליל מתחיל מהמקור. כיום, יש הרבה פרוטוקולים אלחוטיים להעברת קול. חלק מהם הרבה יותר מעניין מאשר Bluetooth, אבל עדיין לא קיבל את ההפצה ראויה. כיום, Bluetooth מצויד כמעט בכל הטלפונים החכמים, המחשבים הניידים והטאבלטים, ומצייד את המכשיר בתמיכתו עם יציאת USB – זה חמש דקות.

לכן, היום נוכל להגביל את עצמנו לשמע התקני קול באמצעות “שן כחולה” (המדריך הוא גם מתאים לבחירת טור Bluetooth). טכנולוגיה זו יש היסטוריה ארוכה הרבה מלכודות, קיומו של אשר לא תמיד ידוע למשתמשים.

הנוכחות של משדר Bluetooth אינה אומרת כי המכשיר יכול לשמש כמקור קול עבור ציוד אודיו אלחוטי. לא כל Bluetooth מאפשר לך להאזין למוסיקה איכותית ללא עיוות. לא כולם יהיו מתאימים להאזנה קבצים עם bitrates גבוהה ו פורמטים lossless.

מה לחפש כדי להאזין למוסיקה אלחוטית – בין אם זה רק MP3 או באיכות גבוהה לקרוע עם שיא ויניל, נסקור במאמר זה.

נתחיל עם החשוב ביותר: פרמטר זה ישירות מציין אם אתה יכול להאזין למוסיקה באמצעות המכשיר.

גרסה Bluetooth

במכשירים מודרניים, לעתים קרובות תוכל למצוא תמיכה עבור Bluetooth 3.0 או 4.0, בחלק מהטלפונים החכמים העליונים וגאדג’טים אחרים – 4.1. במקרה זה, ייתכן בהחלט כי האוזנייה שנרכשו תומך חיבור רק דרך פרוטוקול גירסה 2.1. המתאמים הם תואמים לאחור, אבל הפרוטוקול האיטי ביותר של שתי העבודות כאשר מחובר.

ההבדל בין גרסאות פרוטוקול עבור משתמש רגיל הוא מינימלי עקב תאימות לאחור. הדבר העיקרי שתופס את העין שלך הוא כי עם כל גרסה חדשה צריכת החשמל של התקנים מצטמצם, ומאז 3.0 מודול השני מהירות שידור נתונים במהירות של 24 Mbps נוספה.

גרסה 2.1 + EDR משדר נתונים במהירות של לא יותר מ -2.2 Mbit / s. זה מספיק כדי לשחזר את זרם נמוך bitrate אודיו. כדי להפעיל את זרם A / V, מומלץ להשתמש ב- Bluetooth גרסה 3.0 ואילך.

יש לציין כי עבור השימוש המלא של המכשיר כשחקן, רצוי מאוד יש Bluetooth 4.0 ומעלה, או יותר טוב – עם צריכת חשמל מופחתת.

ניתן לזהות מתאם זה באמצעות הקטגוריות הבאות.

  למעלה 8 סינים כושר מעקב

פרופילים Bluetooth

פרופילים הם קבוצה של פונקציות ספציפיות הנתמכות על-ידי התקנים. מבין כל משמש Bluetooth להאזנה למוסיקה מעניינים את הדברים הבאים:

  1. פרופיל אוזניות (HSP) יש צורך לחבר את האוזנייה ואת הטלפון החכם ואת השידור האלחוטי של אודיו מונו עם bitrate של 64 kbit / s.
  2. פרופיל ללא ידיים (HFP) מספק גם רק את השידור של מונו, אולם עם איכות גבוהה יותר.
  3. פרופיל הפצה מתקדם של אודיו (A2DP) נדרש להעביר זרם שמע דו-ערוצי.
  4. פרופיל שליטה מרחוק של שמע / וידאו (AVRCP) מספק שליטה על הפונקציות של התקני השמעה (בלי זה, אפילו לשנות את עוצמת הקול של מוסיקה בלתי אפשרי).

כדי ליהנות באופן מלא מוסיקה, אתה צריך A2DP. זה לא רק מספק את השידור של זרם שמע, אלא גם שולטת דחיסה של נתונים לפני השידור.

עם זאת, גם אם המכשיר שולח או השמעה (לדוגמה, טלפון חכם ואוזניות אלחוטיות) מצוידים ב- Bluetooth 3.0 או 4.0 ותמיכה בפרוטוקול הדרוש, עליך לשים לב ל- codec שנמצא בשימוש.

רכיבי Codec Bluetooth

הדבר החשוב ביותר עבור השמעת מוסיקה על פרוטוקול A2DP הוא codec, אשר דוחס את זרם השמע מועבר הדיבורית האישית. בסך הכל יש כיום שלושה רכיבי codec:

  1. Subband Coding (SBC) – את ה- Codec המשמשים A2DP כברירת מחדל ויוצר על ידי מפתחי הפרופיל. למרבה הצער, SBC הוא הרבה יותר חצוף מאשר MP3. וכך, להאזין למוסיקה לא מתאים.
  2. קידוד אודיו מתקדם (AAC) – קודק מתקדם יותר באמצעות אלגוריתמים דחיסה אחרים. נשמע הרבה יותר טוב מאשר SBC.
  3. Aptx – הנה זה, הבחירה הנכונה! לפחות בגלל היכולת להעביר קבצים ל- MP3 ו- AAC ללא מניפולציה נוספת קידוד מחדש. אז, וללא הידרדרות של קול. עם זאת, ראוי להזכיר. כדי לשחק bitrates שונים, יש כמה גירסאות של aptx. כל אחד מהם נועד עבור זרם הקול שלה.


התכונות העיקריות של שתי הגרסאות האחרונות של ה- codec הם ככל האפשר עיכוב מופחת של שכפול של אודיו עומס מופחת על המעבד בעת קידוד. גרסת Latency נמוכה מאפשרת עיכוב של 32 מילישניות בין מקור זרם השמע לבין התקן ההשמעה. זה יקטין את העיוות שנגרם על ידי הציוד בעת האזנה למוסיקה.

לכן, עם העדפות מסוימות, אתה יכול לבחור codec מסוימים. אם ההשמעה של זרם ללא אובדן נתונים אינה אמורה, ועיכוב גבוה של צליל אינו קריטי – יש צורך להיות מוגבל ל- aptX סטנדרטי ולא לשלם יותר מדי עבור תמיכה בהתקן של הגירסאות הבאות.

כדאי לזכור כי יש צורך לתמוך בפרופיל וב- codec הדרושים בתור טלפון חכם (או מקור אחר של זרם שמע), והאוזניה עצמה (או עמודה Bluetooth). אחרת, האלגוריתם A2DP יתחיל באופן אוטומטי להשתמש ב- SBC.

C Bluetooth, כל שני התקנים תמיד עובד, תוך שימוש בגירסה הנמוכה ביותר, codec הפשוטה ופרוטוקול. אז, אם אחד מהם אין תמיכה של הטכנולוגיה הנדרשת, לא תוכל ליהנות באופן מלא את איכות הצליל.

כדי להאזין למוסיקה במשך זמן רב, אתה צריך תמיכה Bluetooth לפחות גרסה 3.0, את codec aptx ואת פרופיל A2DP. כדי להאזין למוסיקה עם bitrate גבוהה, אתה צריך את התמיכה של codec AptX Lossless – לא אחר מתאים, כמו המוסיקה יהיה דחוס כאשר הועבר התקן השמעה.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top