5 aplikací, které vám pomohou najít ztracené Android

Čím více používáme smartphony, tím jsou pro nás cennější. Tisíce kontaktů, hesla k mnoha službám, záznamům, fotografiím, oblíbené hudbě a knihám – to vše je v paměti telefonu. V případě ztráty vašeho gadget bude nešťastný majitel muset rozloučit navždy většina dat, který může být skutečná tragédie. Proto je lepší se starat předem a nainstalovat jednu ze speciálních aplikací vyvinutých pro případ ztráty nebo krádeže zařízení.

Správce zařízení Android představuje od Googlu vlastní řešení tohoto problému. Tato aplikace je zcela zdarma a nabízí se všemi základními funkcemi, včetně možnosti, jak najít své ztracené telefon na mapě, na dálku zamknout, otočte vyzvánění přilákat pozornost a dokonce vymazat všechna osobní data, takže nepatří do rukou nepřítele. Služba je svázána s vaším účtem Google a dokáže dokonale spravovat i pár vašich zařízení.

Tento program nabízí stejné základní funkce jako Správce zařízení Android a několik dalších zajímavých funkcí, jako je například upozornění při změně karty SIM. Nové číslo vašeho telefonu bude odesláno do kontaktu, který jste předtím přiřadili v nastavení programu. Budete také moci používat speciální SMS příkazy, díky nimž vás telefon zavolá, přinutit jej přijmout vaše volání, zamknout zařízení nebo vymazat všechna data. Aplikace je zdarma po dobu 30 dnů, po které budete muset předplatit.

Cerberus je možná nejsilnější aplikace na tomto seznamu. To je dost, aby ji nainstalovat na vašem gadget, a dostanete všechny funkce předchozího programu, a navíc možnost vzdáleně zobrazit seznam všech příchozích a odchozích hovorů, nahrávat zvuky přes vestavěný mikrofon, skryté střílet a posílat fotografie na určité adresy, a mnohem více. Umístění telefonu může být sledováno nejen GPS, ale také signály z celulárních věží.

Velká pozornost byla věnována ochraně tvůrců programu. Ikona aplikace může být skryta, zprávy odeslané k nim se nikde nezobrazují a Cerberus nelze odstranit. Tato aplikace je zdarma po dobu jednoho týdne, po které budete muset zaplatit placenou verzi 2,99 USD. Nicméně pro tuto částku získáte nejfunkčnější aplikaci, která plně vyčerpává každý vložený cent.

Tato aplikace je sada nástrojů určených ke zvýšení bezpečnosti vašeho zařízení. Mezi nimi vidíme funkci odesílání upozornění e-mailem, když vypnete telefon, změníte kartu SIM a další akce, které může zloděj po krádeži vašeho gadgetu udělat. Takový dopis může obsahovat souřadnice jeho posledního místa a dokonce i fotku, kterou nepředstavitelně vytváří přední kamera. Některé z těchto funkcí jsou bezplatné, ale pro využití zbytku budete muset zakoupit prémiové předplatné.

Prey je druhá, po Správci zařízení Android, aplikace v tomto seznamu, kterou můžete použít zdarma. Kromě toho existuje klient nejen pro Android, ale i pro všechny ostatní platformy, takže můžete použít jednu službu ke sledování všech vašich zařízení. Navzdory svému bezplatnému použití vám tento nástroj umožňuje provádět ve vašem zařízení stejné akce jako komerční protějšky. Včetně zobrazení polohy gadget na mapě, vzdáleně uzamknout a vymazat osobní údaje, pořizovat snímky s přední a zadní kamery, zahrnují hlasitý zvukový signál, i když je aktivován tichý režim, a mnoho dalšího.

Většina lidí doufá, že s jejich smartphonem se nic nestane. V 90% případů to dělá, ale nezapomeňte, že je stále ještě 10%. Takže je lepší se předem postarat o sebe a dát si jednu z aplikací uvedených v tomto přehledu.