MacroDroid – Automatizace Android pro ready-made scénáře

Jakmile spadl domů Wi-Fi, služba Twitch tiše přešla na mobilní internet a pokračovala ve vysílání. Přechod byl hladký a prostě jsem si toho nevšiml. Po chvíli se na telefonu objevilo varování, že doprava přes mobilní sítě skončila. Je dobré, že pozorně sleduji mobilní megabyty, jinak bych musel zaplatit hodně.

Obecně, po tomto incidentu jsem přemýšlel o tom, jak silně přetáhnout těžkou aplikaci, pokud internet přepne z Wi-Fi na mobilní přenos dat. Ihned jsem přišel do programu pro automatizaci Android. Zaměřil jsem se na hodnocení a počet recenzí, ale zvolil jsem MacroDroid. Pěkné rozhraní a plná funkčnost pro pět maker také mluvila ve prospěch této utility.

MacroDroid

Makro je skript, který aplikace spustí, pokud detekuje událost (spouštěč) a zkontroluje její stav spouštění. Například spoušť může být třást telefonu, podmínka – denní čas od devíti ráno do čtyř hodin ráno a akce – zapojení baterky. Může se jednat o několik spouštění, podmínky a události.

MacroDroid obsahuje šablony pro automatizaci systému Android MacroDroid: Šablony automatizace Android

Takže MacroDroid nabízí 59 spouštěčů, 92 akcí a 35 podmínek. Společně dávají řadu scénářů. Je tu něco vynalézt, ačkoli můžete použít již připravené recepty, jsou zde stovky.

MacroDroid: menu MacroDroid: schopnost sdílet makra

Šablony jsou seskupeny do tří kategorií: místní v místním jazyce, oblíbené u mezinárodního publika a poslední přidané. Klepněte na makro, chcete-li jej upravit nebo přidat do sbírky bez změn.

Páči se vám a pracuje – položte prst nahoru. Takže makro bude rychle získat popularitu a stane se vyšší v žebříčku. Myslel jsem něco zvláštního – sdílet s ostatními. Je pravda, že obrovský úspěch již není obrovský úspěch. Úzké scénáře jsou nepravděpodobné, že získají požadovaný počet likes a nejčastější šablony jsou již pevně zakotveny v horní části hodnocení.

Stručně popíšu pět nejlepších maker podle uživatelů MacroDroid:

  • Vyhledejte telefon pomocí SMS zprávy, jejíž text obsahuje frázi FIND ME. Esasmasca lze získat z libovolného čísla.
  • Zapněte blesk při otřásání smartphonem. Skript je vypůjčen od Moto X.
  • Fotografie z předního fotoaparátu po dvou neúspěšných pokusech o odemknutí zařízení. Opakuje funkci CrookCatcher.
  • Zapněte rekordér, pokud je smartphone otočen obráceně. Spy věci, víte.
  • Aktivace a deaktivace Wi-Fi po probuzení a vyblednutí obrazovky. Šetří energii baterie v celé své slávě.
  Jak zablokovat reklamy v systému Android (aplikace, hry, Internet)

Jak můžete vidět, šablony jsou opravdu užitečné. Je škoda, že v základní verzi lze použít pouze pět maker.

MacroDroid Pro

Plná nebo spíše neomezená verze aplikace MacroDroid je 2,6 dolaru. Nepokoušejte se však nakupovat, dokud nebudete přesvědčeni, že vše funguje správně. Proč je to tak? Za prvé, některé skripty vyžadují práva kořenů. Za druhé, je potřeba čas pochopit, jak toto nebo toto makro ovlivňuje baterii. Konečně, funkce firmwaru a specifické nastavení smartphonu mohou být nekompatibilní se spouštěčem nebo událostí.

Zkontrolujte a rozhodněte, zda zaplatíte extra za odstranění omezení. A samozřejmě nezapomeňte sdílet své recepty v komentářích.