Ovládání hlasitosti aplikací: vlastní nastavení zvukových oznámení v systému Android

Standardní nástroje Android vám neumožňují nastavit určitý počet výstrah při práci v aplikaci. Obzvláště to zneklidňuje, když při pohledu na film je náhle nahraný hlasitý nepříjemný zvuk oznámení. Samozřejmě, můžete vypnout zvuk, ale je zde jen riziko, že vám chybí důležitý hovor.

V takových situacích vám pomůže kontrola hlasitosti aplikací. Nástroj vám umožňuje nastavit vlastní pravidla pro výstup zvuku pro každou aplikaci na vašem smartphonu. Nadpřirozená práva se nevyžadují. Službu musíte pouze aktivovat v nastavení systému.

Ovládání hlasitosti aplikací: vlastní nastavení zvukových oznámení v systému Android foto_2016-03-28_10-24-53

Uživatel nejprve čeká na seznam aplikací, které nalezly místo a systém. Je nutné přesunout přepínač, otevírá obrovské pole nastavení. Jste vyzváni, abyste si vybrali, co aplikace bude dělat, když se objeví upozornění a co se stane po.

Ovládání hlasitosti aplikací: vlastní nastavení zvukových oznámení v systému Android Ovládání hlasitosti aplikací: vlastní nastavení zvukových oznámení v systému Android

Když start pod hlavičkou skrývá čtyři kategorie: reproduktor (zvukový výstup z reproduktoru), na sluchátka (když je připojen k headsetu), Bluetooth (je-li připojen k bezdrátovému audio zařízení) a nastavení. Poslední položka skrývá menu, můžete nastavit prodlevu před přehrávání zvuku. Je to během několika sekund, a mimochodem, eliminuje další nepříjemné zvuky.

Ostatní kategorie nastavení jsou různorodější. Zde můžete nastavit hlasitost pro každý typ přehrávaného zvuku: zvuky médií, vyzvánění, alarmů, upozornění a systému. Posuvník vedle příslušného řádku nastavuje požadovanou hlasitost. Pro další přizpůsobení pomocí sluchátka nebo sluchátka s mikrofonem Bluetooth můžete pracovat dvěma způsoby: buď nastavit jednotlivé profily chování zvuku pro každou z nabízených možností, nebo použít přepínač a duplikovat nastavení při přehrávání z reproduktoru.

Ovládání hlasitosti aplikací: vlastní nastavení zvukových oznámení v systému Android Ovládání hlasitosti aplikací: vlastní nastavení zvukových oznámení v systému Android

V nabídce Globální konfigurace na hlavní obrazovce aplikace můžete aktivovat nebo deaktivovat upozornění aplikace, například vibrace a zvuk. Nastavuje také prioritu zvukových výstrah při přehrávání hudby. Existují dvě možnosti. První snímek snižuje hlasitost hudby a umožňuje vám společně přehrávat signál aplikace. Druhý pozastaví přehrávač a zapne upozornění bez jakýchkoliv cizích zvuků.