5 volných hráčů pro iPhone a iPad, kde můžete poslouchat FLAC

Pravděpodobně jste slyšeli, že takzvané bezztrátové formáty jako FLAC a ALAC poskytují lepší zvuk než všudypřítomné MP3.

Předinstalované a téměř všechny třetí strany pro Android a stolní operační systém jsou ve výchozím nastavení bezztrátové. Předinstalovaný přehrávač hudby v gadgetů Apple je však omezen na podporu ALAC.

Pokud stahujete skladby ve formátu FLAC, musíte je převést na ALAC, což je nepohodlné a dlouhé. Ale tito hráči vám umožní poslouchat MP3 i FLAC bez jakékoliv konverze.

1. VLC

Volný hráč, který také neobsahuje reklamu. Hudbu lze přidat několika způsoby: z počítače přes připojení USB nebo Wi-Fi, stejně jako z jednotek cloud, jako je Disk Google, OneDrive nebo Dropbox. Přehrávač má pro každou metodu jednoduchý návod.

Navíc VLC podporuje různá gesta, která zlepšují správu. Můžete zahrnout ty nejpotřebnější a zakázat ty další v nastaveních. Aplikace nemá dostatek možností pro strukturování hudby, ale umožňuje sledovat videa stažené z počítače nebo z Internetu – pěkný bonus pro iOS-player.

2. Dokumenty

Další zcela zdarma program. Dokumenty jsou hybridní správce souborů, prohlížeče a přehrávače. Aplikace umožňuje stahovat hudbu z připojeného úložiště cloud, počítače (prostřednictvím nabídky “Shared files” v iTunes) a dokonce i přímý odkaz na soubory FLAC z Internetu.

Vzhledem k tomu, že přehrávání hudby je pouze jednou z mnoha funkcí Dokumentů, není podrobně zpracováno jako u plnohodnotných hráčů. Například v programu nelze třídit skladby podle umělce nebo alba. Navíc získáte výkonné nástroje pro práci s různými typy dokumentů.

3. VOX

Stylový přehrávač s možností přehrávání hudby z vašeho počítače (soubory FLAC je třeba stáhnout z menu “Shared Files” v iTunes), SoundCloud a Spotify. Do aplikace VOX můžete také přidat soubory z nabídky “Sdílet” z aplikace jakékoliv cloudové služby. V nastavení programu je ekvalizér s různými přednastaveními skryt.

Všechno výše uvedené je k dispozici zdarma. Přihlášením za cenu 349 rublů za měsíc získáte také neomezený mrak VOX pro ukládání a stahování hudby, přístup k rozhlasovým stanicím přímo z přehrávače a další bonusy.

4. FLAC Player +

Bezprostředně po spuštění aplikace FLAC Player + program nabízí dva způsoby stahování hudby: z počítače přes Wi-Fi a iCloud. Tím, že vyberete druhou, můžete použít jako zdroj nejen úložiště Apple, ale také jakýkoli cloudový disk, jehož klient je nainstalován v zařízení.

V programu FLAC Player + je vhodné organizovat hudbu umělci, seznamy skladeb a alba – v hlavním menu se zobrazí všechna potřebná tlačítka. Další tlačítka zahrnují třídění podle žánrů a skladatelů, lze je také vykreslit do hlavní nabídky. Aplikace je k dispozici zdarma, ale zobrazuje reklamy. Chcete-li ji vypnout, musíte zaplatit 75 rublů.

5. Flacbox

Flacbox podporuje stahování ze všech populárních jednotek cloud, včetně nástrojů Yandex.Disk, Dropbox, Mega a Google Drive. Soubory FLAC můžete do přehrávače přidat také z počítače přes USB (pomocí položky “Shared Files” v iTunes) nebo Wi-Fi.

V opačném případě nabízí Flacbox všechny funkce běžného hudebního přehrávače: od třídění hudby k umělcům, žánrům a albu k vestavěnému ekvalizéru. Z dalších funkcí si můžete všimnout zaměnitelných témat rozhraní a zvukových záložek, které osloví milovníky audioknihy. Flacbox obsahuje reklamu, kterou lze odstranit za 229 rublů.


Nezapomeňte, že k otevření potenciálu FLAC a ALAC je možné pouze pomocí dobrých zvukových zařízení, jako jsou sluchátka s vestavěným DAC (digitální převodník s analogovým převodníkem).

  通过CardDAV协议将Google联系人与iOS同步

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤