9 jednoduchých způsobů, jak vytvořit prostor na iPhone a iPad

Vymažte nepotřebné aplikace

Vymažte nepotřebné aplikace

Ano, je to nejzásadnější, ale zároveň i nejefektivnější krok. Podívejte se na vaše zařízení. Opravdu si myslíte, že potřebujete všechny ty hry nebo aplikace, které běžíte jednou za rok? Určitě většina z nich může být odstraněna bez jakýchkoli následků. A pokud je stále potřeba vzdálená aplikace, lze ji snadno získat z cloudu.

Znovu nainstalujte použité aplikace od začátku

Znovu nainstalujte použité aplikace od začátku

Pravděpodobně jste si všimli, že některé aplikace nakonec zabírají příliš mnoho místa. Nejčastěji se to týká okamžitých posly, klientů sociálních sítí a cloudových služeb. K tomu dochází z důvodu ukládání dat do mezipaměti. Existují aplikace, které vám umožňují vymazat mezipaměť, ale je to nejsnadněji odinstalovat a znovu nainstalovat.

Pro čištění použijte baterii

Pro čištění použijte baterii

Nedávejte pozor na název aplikace: kromě informací o baterii provádí vynikající práci při čištění všech odpadků. Na kartě Nevyžádaná pošta můžete vymazat mezipaměť a odstranit soubory dočasných aplikací vymazáním volného místa na disku. Kromě toho doktor Battery dokáže uvolnit paměť RAM včetně widgetu nebo ikony rychlého spuštění na ploše. To by mělo být užitečné pro milovníky her.

Nastavte export fotografií a videa

Nastavte export fotografií a videa

Každý rok roste kvalita videokamery v iPhone, a tím roste počet vytvořených fotografií a videí. Tímto způsobem není nic dělat, bohužel není možné. Zůstává pouze včas, kdy se obsah “Fotky” v počítači nebo v cloudu uvolní. Pokud je fotografie není iCloud dostatek prostoru a další prostor si koupíte více nechcete, můžete použít neomezené ukládání «Fotky Google“ nebo jakýkoli jiný podle svého uvážení.

Dejte svou hudbu do pořádku

Dejte svou hudbu do pořádku

S příchodem Apple Music, potřeba ukládat hudbu do paměti přístroje zmizela. Chcete-li však určitou hudbu uchovat místně, abyste měli přístup k internetu bez přístupu k Internetu, přistupujte k této problematice citlivě. Sotva potřebujete kompletní diskografii vašich oblíbených umělců – s největší pravděpodobností se můžete snadno omezit na seznamy nejoblíbenějších skladeb.

  5 най-добри микрофона за iPhone и iPad

Vypněte automatickou aktualizaci pro podcasty

Vypněte automatickou aktualizaci pro podcasty

Podcasty také zabírají spoustu místa a víte, že s vydáním aplikace iOS 8 je součástí systému i aplikace pro poslech. Pokud ne vždy posloucháte podcasty na iPhone nebo iPadu, měli byste zakázat automatické stahování nových epizod. Kromě toho nezapomeňte povolit automatické smazání konkurzu.

Smazat zprávy

Smazat zprávy

Je těžké uvěřit, ale dokonce i běžné textové zprávy mohou v průběhu času snadno vzít několik gigabajtů místa na disku. Co můžeme říci o službě iMessage a dalších poslících, ve kterých jsou kromě textu, fotografií, videa a dalšího mediálního obsahu zasílány.

Jasný Safari

Jasný Safari

Všechny prohlížeče ukládají historii, mezipaměť a další data. Mobilní Safari není výjimkou. Zkuste to alespoň někdy zařadit do nastavení Safari a vymazat historii a data.

Resetujte a obnovte

Resetujte a obnovte

Dobrá a konečně nejobtížnější, ale zároveň účinná metoda. Úplné vymazání a obnovení paměti vrátí vaše zařízení iOS do původní podoby, ale samozřejmě ztratíte veškerá data. Proto předtím, než budete postupovat, nezapomeňte zálohovat iTunes nebo iCloud. Potom přejděte do části “Nastavení” → “Obecně” → “Obnovit” a klikněte na “Vymazat veškerý obsah a nastavení”. Dále zbývá pouze obnovit zařízení ze zálohy (nebo dokonce jej dokonce nakonfigurovat jako novou a znovu stáhnout všechny aplikace).


To se zdá být všechno. Pokud víte o dalších způsobech, jak vymazat místo v paměti zařízení iOS, informujte o nich v komentářích.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤