Praktické tipy pro vytváření skvělých videí na iPhone

1. Stáhněte si dobrý program pro natáčení

Vyměňte předinstalovanou aplikaci Fotoaparát za pokročilejší program. Veškeré pohodlí neumožňuje využití potenciálu videokamery iPhone kvůli omezenému počtu nastavení.

Odborníci mobilní fotografie doporučují aplikaci Filmic Pro. Jedná se o jeden z nejpokročilejších programů pro tvorbu videí na iPhone. Umožňuje vám ručně nastavit expozici, zaostření, vyvážení bílé, naprogramovat různé režimy fotoaparátu, zvolit poměr stran snímku, použít značku pro správné složení a nastavit frekvenci snímků.

Pokud je Filmic Pro pro vás příliš drahý, zkuste zjednodušenou, ale levnější alternativu k programu ProMovie Recorder +.

2. Koupit stativ nebo stabilizátor

Třepající se ruce mohou video snadno poškrábat. Pokud máte zájem o filmovou hladkost obrazu, použijte speciální příslušenství.

Pro statické fotografování můžete zakoupit stativ. Zvolte některou z nich, pokud by vyhovovala pouze vašim potřebám. Ale většina stativů nemá mount iPhone. Proto můžete potřebovat speciální držák, jako je medúza. Koupit dobrý stativ a držák, dost za 50 dolarů.

Pokud chcete střílet bez otřesů, použijte stabilizátor. Takové příslušenství je dražší než stativ, ale je ideální pro dynamické válce. Jeden z nejpopulárnějších stabilizátorů Zhiyun Smooth Q stojí asi 100 dolarů.

Zhiyun Smooth Q. Podepsáno: www.amazon.com

3. Nepoužívejte digitální zoom

Softwareový přístup degraduje kvalitu videa. Obraz se stává zrnitým a ztrácí jeho ostrost. Proto je lepší ji nepoužívat, pokud to není skutečně nutné.

Pokud chcete přiblížit samostatný objekt, pokud možno jděte na něj a střílejte jej z kratší vzdálenosti. K dispozici je i další možnost – zakoupení objektivu s optickým zoomem. Takové příslušenství vám umožní přiblížit obraz bez ztráty kvality.

Webová stránka společnosti Apple uvádí partnerům společnosti sady objektivů pro různé modely iPhone. Sada olloclip 4-IN-1 obsahuje například čtyři čočky s různými typy čoček. Obsahuje objektivy s 10x a 15x zoomem. Můžete také zakoupit čočky od mnoha dalších výrobců v každém obchodě s hardwarem.

  Jak rychle vytvořit plakát nebo plakát: 4 bezplatné služby

4. Vyberte externí mikrofon

Video není pouze obraz, ale také zvuk. Bohužel, vestavěný mikrofon iPhone neumožňuje nahrávat kvalitní zvuk.

Pokud chcete snížit množství šumu a zvýšit hlasitost a jasnost zvuku, měli byste si koupit externí záznamové zařízení. Některé mikrofony, jako je Shure MV88, jsou připojeny přímo k iPhone. Ostatní, jako je Rode smartLav +, mohou být díky kabelu připojeny přímo k oděvu. Vyberte formát, který vám vyhovuje.

Shure MV88. Zdroj: www.amazon.com

5. Nezapomeňte na obecná pravidla fotografování

  • Použijte pravidlo třetin a střílejte na mřížce.
  • Nezapomeňte na osvětlení. IPhone poskytuje vynikající obraz za denního světla a v normálně osvětlených budovách, ale ve tmě ani baterka a blesk nezachrání. Video bude zrnité a tmavé. Snažte se fotografovat v dobrém světle.
  • Vyberte důležitý objekt rámečku a zaostřete na něj.
  • Namísto jednoho dlouhého videa vytvořte řadu krátkých, pomocí různých úhlů, a potom přilepte úlomky do dna celku. Tím získáte dynamiku videa.

6. K instalaci použijte programy

S pomocí editoru videa můžete dokonce obrátit průměrné video do uměleckého díla. Potřebujete pouze ukázat kreativitu: správně připojit fragmenty, přidat efekty a použít korekční nástroje.

Pro začátečníky je ideální iMovie app od společnosti Apple. Poskytuje základní nastavení a funkce pro úpravu a úpravu videí na iPhone. Můžete dokonce kombinovat videa s hudbou, vytvářet úžasné klipy.

Pokud máte pocit, že iMovie nestačí, můžete zkusit pokročilejší editor – Filmmaker Pro. Zkušební verze aplikace je k dispozici zdarma. Cena předplatného za všechny jeho funkce je však 429 rublů měsíčně nebo 2 450 rublů ročně.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤