7 סודות ההצלחה של ג ‘ף בזוס – האיש העשיר ביותר בהיסטוריה

על העובדה כי ג ‘ף Bezos היה לפני ביל גייטס, הודיעהג’ף בזוס הוא האדם העשיר ביותר בהיסטוריה ערוץ CNN. ב -10 בינואר, מדינת Bezos, על פי מדד BBIמדד המיליונרים של בלומברג (מיליארדרים מדורגים על ידי בלומברג), הגיע 106 מיליארד דולר.

Bezos הוא אדם לא רק מוצלח, אלא גם רב פנים. בנוסף לאתר האינטרנט המפורסם אמזון, הוא הבעלים של המהדורה המפורסמת פחות של וושינגטון פוסט וחלל החברה Blue Source. והוא צנוע: אתה יכול לספור את הראיון איתו ממש על האצבעות. עם זאת, לפני כמה חודשים, ג ‘ף בזוס דיבר בכנות עם פרסום TechCrunch וגילה כמה סודות חשובים של הצלחה.

1. בחר בקפידה אישה או בעל

ג ‘ף מקנזי בזוס נשואים כבר 24 שנים. לפני הפגישה עם מקנזי, ג’ף ניסה ליצור את חייו האישיים יותר מפעם אחת. אפילו על פי המלצת חברים יצא לפגישה עיוורת. עם זאת, ללא הצלחה. רק מאוחר יותר התברר שהוא מחפש נשים בתכונות מסוימות – היכולת להיות מוזה ותחכום.

“נזקקתי לאישה שיכולה לשלוף אותי משורות בני המעמד השני, לתת לי רעיון, לעזור ביישומה”, מסביר ג’ף. – עם מקנזי, היו לי ממש כמה משפטים להבין – היא יצירתי, וזה בדיוק מה שחיפשתי. ללא אפשרויות.

2. סרב ריבוי משימות

– אני מנסה לעשות דברים בתורו. אם יש לי ארוחת ערב עם חברים או משפחה, יש לי ארוחת ערב. אם אני קורא דואר אלקטרוני – אני קורא. ואני לא רוצה להיות מוסחת על ידי שום דבר אחר, אומר המיליארדר.

אני אוהב את הריכוז המקסימלי על מה שאני עושה.

ג’ף בזוס

אגב, ריבוי משימות באמת מעכב את הפרודוקטיביות, אז כאן Bezos צודק לחלוטין.

  כל מה שאתה צריך לדעת על סקי במדרון לפני שאתה הולך לחנות או לשכור משרד

3. מעדיפים את הסיכון וההרפתקה של חוסר מעש נוח

לכל אחד מאיתנו יש שתי קומות שעליהן יכולה התפתחות חיינו להתפתח. ראשית, החיים בטוחים ונוחים. השני הוא מסוכן, מלא ניסויים, עולה ונופל. Bezos ייחודי בוחר את האפשרות השנייה.

ב -1994 עבד כמתמחה בפיתוח תוכנה פיננסית בוול-סטריט. זה היה עבודה נוחה, אשר סיפקה ג ‘ף עם “לחם וחמאה” ואיפשר לא לדאוג לעתיד.

כאשר יום אחד אמר בזוס לבוס שהוא רוצה לפרוש לפתוח את החנות המקוונת שלו, המנהל נדהם באמת: “זה באמת רעיון טוב. אבל זה יהיה טוב למי שאין לו את העבודה שלך ואת המעמד שלך. אתה מוכן לוותר על הכול? “ג’ף היה מוכן.

בהתייחסו לנתיב שבסופו של דבר הוביל אותו ליצירת האמזונה, אומר בזוס: “ידעתי שכאשר אגיע ל -80, לא אצטער על כך שסיכנתי אותו. רק לראות מה האינטרנט, הבנתי: זה בדיוק מה יכול להפוך את החיים שלי מסביב. זה הכרחי רק כדי להיות מעורב. גם אם הייתי נכשל הייתי מתעב את עצמי פחות מאשר אלמלא ניסיתי “.

עסקים נשאלים לעתים קרובות: “למה?” זו שאלה טובה. אבל הרבה יותר יקר: “למה לא?”

ג’ף בזוס

4. תמיד יש חלופות

כאשר נשאל מי הוא יהיה אם מיזם של אמזון היה מובס, בזוס נותן שתי תשובות בבת אחת.

ראשית: “סביר להניח, אני יהיה מתכנת מאושר מאוד. אני לא רגיל להתחיל מאפס “.

שנית: “יש לי פנטזיה שיכולתי להפוך לברמן. ברמן טוב מאוד. נכון, איטי מאוד. אני אוהב להכין קוקטיילים, אני מתקרב אליו עם כל הטיפול, כמו לאמנות. אני אעשה את הצ ‘יפ שלי מתוך איטיות. בבר שלי היה סימן: “אתה רוצה שזה יהיה מהיר או שזה טוב?”

  איך לבשל כבד להפתיע את עצמך ואת המשפחה שלך

5. זכור: תבוסות יש צורך ללמוד מהם

בגישה לחינוך ילדים, ג’ף ואשתו משתמשים בשיטות שנויות במחלוקת, אך יעילות. אז, Bezosy מותר יורשים להשתמש סכינים חדות מ 4 שנים. קצת מאוחר יותר הילדים קיבלו גישה לכלי עבודה.

ממה שרוב ההורים האחראים יעבירו את השיער שלהם על הראש, ג’ף אומר בצדק: “מי שלא עושה טעויות ולא מרגיש מרירות וכאב מהטעויות שלו, הוא מאבד את ההזדמנות ללמוד. אני מעדיפה להיות אב לילד עם תשע אצבעות מאשר ילד שאין לו הזדמנות להכיר את העולם האמיתי “.

6. לשמור על איזון בין עבודה לחיים

Bezos הוא תומך של הרעיון של איזון החיים בעבודה. “בהקשר זה, אני מעדיף לא” איזון “, אלא” הרמוניה “, הוא אומר. – עבודה וחיים אישיים צריכים להיות עצמאיים ובמקביל משלימים זה את זה, כמו יין ויאנג. אם אני מאושר בבית, זה עושה לי את העובד הטוב ביותר, הבוס הטוב ביותר בעבודה. אם אני פרודוקטיבי ובביקוש בעבודה, זה עושה לי בעל מאוזן וחיובי יותר ואבא של הבית “.

לכן, אגב, ג ‘ף הוא מוחלט נגד שעות נוספות, כמו גם “המשפחה” שיחות במהלך שעות העבודה. לקוקטייל חיים הרמוני, בהבנתו, יש קו מפתח במתכון: אל תערבבו.

7. שמור על סקרנותו של הילד

“העולם מורכב כל כך שלעתים אתה צריך להיות מומחה אמיתי בעסק הזה או אחר כדי למצוא פתרון”, אומר ג’ף בזוס. – למרבה הצער, ברגע שאתה הופך מומחה, אתה עלול להסתכן לתוך המלכודת של הדוגמה מידע. אתה מתחיל לדעת בצורה מושלמת, “נכון”, ואתה מאבד את ההזדמנות כדי לגלות “איך זה יהיה אפשרי”. כדי לא ליפול לתוך זה עמוק דוגמטית, שממנו קשה אז לצאת, חשוב לשמור על סקרנות הילדים. שוב ושוב להכריח את עצמך לשאול שאלות: “אתה יכול לעשות את זה? וזה? ומה יקרה אם <…>?”כל הממציאים והחלוצים בעולם מומחים עם חשיבה של מתחילים מוחלטים. הם לא מתעייפים מתהייה ומחפשים דרכים חדשות, גם כאשר הדוגמטיסטים כבר בנו אוטובים.

אם אתה עושה משהו מעניין, אתה כנראה יהיו מבקרים. אם אתה בהחלט לא סובל ביקורת, פשוט לא לעשות שום דבר חדש או מעניין.

ג’ף בזוס

  איך לבשל אווז עסיסי בתנור: סודות ומתכונים

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top