6 jednoduchých způsobů vaření vařených vajec

Vaječné vajíčko – vejce, vařená bez skořápky v horké vodě. Jeho bílkovina je poměrně tvrdá, zatímco žloutek je měkký a krémový. Nicméně, pokud nedodržujete několik důležitých pravidel, pak místo husté pasti budete mít beztvarou hmotu.

5 tajemství dokonalého upečeného vajíčka

 1. Vezměte pouze čerstvé vejce. Protein starého vejce v horké vodě nedosahuje žloutek, ale rozšiřuje se.
 2. Vajíčko by mělo být při pokojové teplotě.
 3. Chcete-li zlepšit koagulaci bílkovin, nalijte trochu citronové šťávy nebo octa do nádrže na vodu. Nejlepší je použít bílý ocet, ale jako alternativa je vhodný pro jablko nebo obyčejný stůl.
 4. K vejce není poškozen, přetáhněte do misky před přenesením do nádoby na vaření.
 5. Neuchujte více než dvě nebo tři vejce ve stejné nádobě. Za prvé, mohou se držet navzájem. Zadruhé kvůli velkému množství vajec v nádrži teplota klesne, což ovlivní dobu vaření a konečný výsledek.

Jak vařit vařená vejce

1. V pánvi bez speciálních nástrojů

Vejce se ukládala do hrnce
thedailymeal.com

Nalijte 5-7 cm vody do hrnce a zahřejte.

Voda v pánvi by měla být horká, ale ne příliš vařící, s malým množstvím bublin. V tekoucí tekutině se vajíčko prostě rozpadne.

Přidejte trochu soli, pepře a octa. Koření v této fázi není nutné používat, můžete je posypat připraveným vejcem.

Potom použijte hůlku a přidejte do misky lávku: v takovém víru se bílkovina a žloutek nerozšíří. Vložte vejce do pánve do samotné nálevky, ale blíž ke zdi. Pokud chcete, aby žloutky byly velmi tenké, vařte vajíčko po dobu 1,5-2 minut. Aby bylo zesílené, vařte asi 4 minuty.

Opatrně vyjměte vejce šumem, položte papírový ručník složený z několika vrstev a lehce nalepte.

2. V pánvi pomocí balíčku nebo fólie na potraviny

V tomto případě paket nebo film slouží jako skořápka, která drží žloutek a bílkoviny na svém místě. Proto v hrnci s horkou vodou není nutné přidávat ocet. Navíc je vhodné vařit několik vajíček najednou.

  Jak nakreslit člověka, kočku a mnohem víc, jestliže tvůj umělec není

Namažte plastový sáček zevnitř zeleninou, olivami nebo roztaveným máslem a vložte do něj vejce. Používáte-li potravní fólii, položte na ni malou misku nebo hrnek, navíc olej a vložte do ní vejce.

Pevně ​​otočte tašku nebo sáček z filmu, připevněte jej blíž k vejci a ponořte ho do pánve po dobu 3-4 minut.

3. V pánvi pomocí pasparku

Toto je název zvláštního zařízení, jako je šum. Existují různé přilby: kulaté a oválné, s rukojetí a bez.

Je poměrně snadné vařit v pate. Stačí ji namazat kapalným olejem, naléváme vajíčko a vložíme do nádoby s vodou po dobu 3-4 minut.

4. V troubě

Ve vajíčce se vařilo v troubě
thekitchn.com

Tato metoda je užitečná, pokud chcete udělat několik vajíček najednou najednou. K tomu budete potřebovat zvláštní formulář pro pečení koláčů.

Do každého oddělení nalejte lžíci vody a opatrně položte do nich jedno vejce. Troubu předehřejte na teplotu 200 ° C po dobu 12-15 minut. Čím kratší bude doba vaření, tím víc tekutiny bude žloutek.

5. V mikrovlnné troubě

Vejce v mikrovlnné troubě
thekitchn.com

Pro přípravu vajec, která jsou v mikrovlnné troubě, jsou k dispozici i speciální formy. To však lze snadno provést v pravidelném hrnečku nebo misce se širokým dnem.

Naplňte ho poloviční vodou, přidejte ocet a vajce rozlomte. Zakryjte hrnek s podšálkem a dejte ji do mikrovlnné trouby na plný výkon na minutu. Pokud se vajíčko zdá příliš tekuté, vařte ho dalších 15 sekund.

6. Ve vícerozměrném

Vejce, které bylo vykoupeno v multivarkách
eatsmarter.com

Budete potřebovat silikon nebo jiné tepelně odolné nádoby. Například, formy na cupcakes nebo malé skleněné mísy. Namažte je tekutým olejem a rozlomte jedno vejce. Můžete si ji okořenit.

Do dutiny multivarku nalijte 1-2 sklenice horké vody, nainstalujte rošt a vložte do ní formy. Zavřete multivark, nastavte režim vaření páry a vaření vajíček po dobu 2 minut. Pak otevřete víko a vařte asi 2 minuty.

  7 nejlepších představuje pro sex v autě

Bonus: jak vařit vejce na chleba

Složky

 • 4-5 vajec;
 • 100 gramů strouhanky;
 • ¼ čajové lžičky mleté ​​černé pepře;
 • 1-2 stroužky nasekaného česneku;
 • ¼ čajové lžičky soli;
 • 50 g mouky;
 • rostlinný olej – pro smažení.

Příprava

Předvařte 3-4 vajíčka, které jsou pro vás pohodlné. V jedné misce bič 1 surové vejce. V jiné misce míste rusk, papriku, česnek a sůl. Vejce nakrájíme nejprve v mouce, pak ponoříme do misky s vejcem a na konci válce ve směsi sušenek.

Vejce vložte do pánev s horkým olejem. Olej by měl zcela pokrýt vajíčka. Smažte je po dobu 2-3 minut na každé straně, dokud se nevytvoří hnědá kůra.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top