Jak barvit vlasy bez ohrožení jejich krásy

Pokud jste se rozhodli poprvé natřít vlasy, nejprve si zapamatujte čtyři kategorické.

 1. Nemůžete barvit vlasy po okraji. Mezi těmito postupy by měly trvat nejméně dva týdny.
 2. Nezdarujte vlasy, jestliže na pokožce hlavy dochází k odřeninám nebo dalším zraněním.
 3. Nevkládejte oleje, balzámy a další výrobky podle vašeho vkusu.
 4. Nepoužívejte zředěnou barvu několikrát. Dokonce i následující den, i když jsou uloženy v chladničce.

Jak si vybrat barvu

Barva vlasů je přirozená, fyzikální a chemická. Přírodní barvy jsou henna a basma. Neškodí vlasům, ale naopak je vyživují. Ale mají skromný rozsah odstínů. Více o barvení s hennou – na konci článku.

Fyzikální – barva s chemickým pigmentem, ale bez amoniaku a peroxidu vodíku. Barvicí pigment obklopuje, ale nepronikne do vlasů. Z tohoto důvodu jsou nestabilní.

Nejčastěji pro malování domácností se používají chemické laky. V balení najdete trubici s barvicí pastou a oxidačním činidlem. Chemické barvy se dělí na:

 1. Neosvitné: odstínové tonické šampony a balzámy pro osvěžení barev.
 2. Střední odolnost: přidávají oleje a další živiny pro péči o vlasy.
 3. Trvalé: mají hodně chémie, ale barva není dlouho vymývaná.

Je lepší používat chemické barvy ne častěji než jednou za měsíc. Tónované kořeny jsou povoleny každé dva týdny.

Rozhodněte o typu barvy a vyberte odstín. Je lepší to udělat, než půjdete do obchodu, aby prodejna nebyla zmatena odrůdou.

Jak barvit vlasy: paleta barev vlasů

Na místech výrobců barev jsou služby pro výběr barvy vlasů. Odpovězte na pár otázek, nahrajte fotky a zjistěte, co potřebujete: karamel, kaštan nebo tmavou čokoládu.

Chcete-li obrázek změnit, měl by být jeden nebo dva odstíny světlejší nebo tmavší než aktuální barvy.

Není nutné doma pokládat experimenty na reinkarnaci od brunetky po blondýnku. Bez vypraného salonu se barva zbarví na žlutou a vlasy budou trpět značně.

Je také lepší svěřit profesionálům komplexní barviva jako ombre a zvýraznění.

Jak připravit vše, co potřebujete

Pro zbarvení vlasů doma budete potřebovat:

 1. Malovat. Pro krátké vlasy stačí jedno balení. Pro středně dlouhé a dlouhé vlasy budou muset koupit dvě nebo tři lahve.
 2. Kadeřnický plášť. Pokud tomu tak není, stačí jen položit staré tričko, což není škoda, že byste měli barvit.
 3. Kartáč pro barvení vlasů a hřeben s malými zuby. Teoreticky můžete udělat jeden hřeben. Ale v praxi je štětec vhodnější rozložit barvu a jeho ostrý konec – oddělit prameny.
 4. Skleněná nebo plastová mísa pro míchání barvy a oxidačního činidla. AliExpress prodává speciální balíčky pro barvení.
 5. Nekovové svorky na vlasy. Krabičky a jiné vlasové spony se hodí.
 6. Rukavice. Lepší je koupit v lékárně lékařské. Ty, které se dodávají s barvou, jsou obvykle nepohodlné a křehké.
 7. Tukový krém. Aplikujte ji podél čáry růstu vlasů tak, aby při zbarvení nebylo na hlavě a uších špinění. Můžete také použít papírovou pásku.

  7 interessante Fischgerichte von Gordon Ramsey

Nemusíte si umyt hlavu před lakováním. Pouze pokud používáte lak nebo pěnu.

Jak aplikovat barvu

Pokud používáte barvu poprvé, zejména chemickou, proveďte test citlivosti. Vezměte kapku barvy a oxidačního činidla, promíchejte a aplikujte na zápěstí nebo na vnitřní straně lokte. Pokud se kůže během 10-15 minut nerozsvítí červeně, nedochází ke svržení nebo hoření, můžete se barvit.

Pečlivě si přečtěte pokyny: jak míchat, kolik má barvu udržet. Z těchto odstínů závisí výsledek zbarvení.

Vytvořte dva ploty: od čela až po záda a od ucha k uchu.

Jak barvit vlasy: Barvení vlasů

V důsledku toho se vlasy rozdělí na čtyři přibližně stejné části. Každou z nich upevněte svorkou.

Jak barvit vlasy doma

Noste kadeřnický plášť a rukavice. Barevný přípravek zředit podle pokynů a pokračovat v barvení.

Nejprve aplikujte barvu na hlavní část: od čela až po zátylku, od chrámu k chrámu. Pak začněte malovat kořeny na zadní straně hlavy (na obrázku – zóna 1 a 2).

Oddělte tenký pramen, položte malou barvu na kořeny a otočte ho nahoře tak, aby to nezasahovalo. Pokračujte dalším. A tak, dokud nebudou vymalovány všechny kořeny v okcipitální oblasti.

Jen namalujte kořeny na koruně a chrámech. Poté je zbývající barva rozložena po celé délce vlasů. Nakrájejte je a shromažďujte je ve svazku.

Vlasy na parietální a okcipitální části hlavy jsou barveny pomaleji, takže stylisté doporučují začít s těmito oblastmi. Vlasy jsou tenké u chrámů a na zadní části krku. Pigment bude působit rychleji, a proto musí být namalovány naposledy. Pokud tuto funkci zanedbáte, barva se může ukázat jako nerovnoměrná.

Popsaná metoda vám umožňuje aplikovat barvu nejprve na vrchol a zadní stranu hlavy, a naposledy na whisky, protože se ještě musí dostat.

Jak zachovat a omýt barvu

Mnozí si vzpomínají, jak matky a babičky, oblékly barvy, položily balíček na hlavu a zabalili do ručníku. Z tohoto důvodu je obvyklá mylná představa: Aby byla barva jasnější, potřebujete teplo.

  Jak stahovat video z libovolného místa bez dalších programů: 10 univerzálních služeb

Ale nezapomeňte, že naše matky a babičky byly namalovány převážně přírodními barvami. V případě henny nebo basma musíte opravdu potřebovat polyethylenový klobouk a navázat ručník nad hlavu. Chemické barvy, aby reakce proběhla, vyžadují kyslík, takže je lepší udělat bez sáčků. V opačném případě po vyfarbení budou vlasy suché.

Uchovávejte nátěr přesně podle instrukcí.

Další mýtus: pokud držíte barvu déle, barva se nebude umývat déle, a pokud bude méně – vlasy budou méně poškozeny. Není to tak.

Při vystavení chemické barvě se vlasové folikuly otevřou. Barvicí pigment je absorbován do tyče. Trvá to od 20 do 40 minut. Po opětovném zavření váhy. Pokud předem vymyjete barvu, zůstanou váhy otevřené, což znamená, že vlasy budou křehké. Pokud je barva přeexponována, vlasy vysuší a vyčerpávají.

Po uplynutí doby uvedené na obalu vypláchněte barvu teplou vodou. Opláchněte, dokud se voda nezmizí. Chcete-li se zbavit zbytků barvy na pokožce hlavy, můžete si vlasy umyt šamponem. Potom naneste balzám na barvené vlasy nebo vhodnou masku a opláchněte si vlasy znovu.

Po barvení je nejlépe vlasy vyschnout ne sušičem vlasů, ale přirozeným způsobem.

Jak péče o barvené vlasy

Bez ohledu na to, jak šetří barvu, musí barvené vlasy potřebovat zvláštní péči. Zde je několik základních pravidel.

 1. Používejte šampon a balzám pro barevné vlasy.
 2. Jednou za 10-14 dní udělejte vitamínové masky.
 3. Při natáčení curlingu používejte tepelnou ochranu.
 4. Pokud jdete do bazénu, dejte si klobouk.

Jak namalovat vlasy s hennou nebo basma

Henna je barva ze sušených listů kopytníků. Používá se k lakování a barvení vlasů. Poslední henna poskytuje bohatou barvu mědi a zdravý lesk.

Basma je vyrobena z indigových listů. S její pomocí pomáhá barvit vlasy v tmavých barvách: od lehkého kaštanu po černé.

  Jak nahrávat video z obrazovky: 5 nejlepších bezplatných programů

Postup pro barvení hennou a basma je obecně stejný jako chemické barvy, ale existuje několik důležitých nuancí.

 1. Množství prášku závisí na délce a tloušťce vlasů: obvykle jeden balíček na vlasu na ramena a dva na vlasu na lopatkách.
 2. Přírodní barva je nalita horká, ale ne vroucí voda. Prášek by měl být opatrně rozmíchán, aby nebyly žádné hrudky. Lepší je to s dřevěnou nebo silikonovou lopatkou v nekovových miskách.
 3. Podle konzistence zředěné henny by měla být jako hustá zakysaná smetana. Basma – ještě silnější. Když je zředěný, je důležité, aby se nepřeháněl vodou, ale aby se zabránilo tomu, aby se do něj dostala voda, můžete přidat glycerin nebo nějaký vlasový olej.
 4. Chcete-li lépe malovat barvu, potřebujete tepelný efekt. Po aplikaci nasaďte na polyethylenový klobouk a zakryjte hlavu ručníkem.
 5. Henna a basma mohou být uchovávány ve vlasech několik hodin. Čím delší, tím intenzivnější je odstín.
 6. Přírodní nátěr se aplikuje a omývá se silněji než chemická barva. Mějte dostatek trpělivosti. Pro vyprání henny a basmy je nutné bez šamponu a balzámu. Doporučuje se také, aby pár dní po barvení neumývala vlasy.

Henna a basma mohou být kombinovány s dalšími přírodními složkami: například s kakaem, heřmánkovou infuzí, řepnou šťávou. To vám umožní hrát s odstíny. Také hena a basma mohou být smíchány dohromady. Barva závisí na poměru barviv. Ale toto je již téma pro samostatný článek.

Chcete-li si přečíst o přirozených barvách vlasů, napište o nich komentáře.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤