Jak opravit chybu iTunes 9006

Chyba 9006 je typicky doprovázena zprávou, že došlo k problému se stahováním aktualizace pro iPhone nebo iPad. Někdy stahování končí jen zprávou err = 9006.

Chyba 9006 dochází z důvodu neúspěšného pokusu o připojení k aktualizačním serverům společnosti Apple, což je způsobeno přerušovaným stahováním.

Nejčastěji je pro to vše vinu antivirový nebo firewall, ale někdy může být problém spojen s internetovým připojením, konkrétním počítačem, verzí iTunes nebo OS. Chcete-li opravit chybu 9006, musíte provést následující kroky:

  1. Zkontrolujte síťové připojení a ujistěte se, že jste připojeni k Internetu.
  2. Kompletní dokončení iTunes.
  3. Zkontrolujte a nainstalujte aktualizace iTunes a všechny aktualizace MacOS nebo Windows, pokud jsou k dispozici.
  4. Restartujte počítač.
  5. Chvíli deaktivujte antivirový software a firewally.
  6. Pokuste se připojit zařízení iOS k jinému portu USB.

Deaktivace firewallů a antivirového softwaru třetích stran zpravidla zabraňuje chybám. U složitějších případů existuje alternativa.

Je třeba odstranit poškozený soubor IPSW a poté jej ručně stáhnout a nahradit. Můžete také zkusit aktualizaci, ale zařízení iOS obnovit tak, že stisknete klávesu Option na počítačích Mac a Shift v systému Windows a poté vyberete stažený soubor IPSW.

Vyhledání stejných souborů firmwaru je v následujících složkách:

  • macOS – ~ / Library / iTunes / iPhone Software Updates
  • Windows XP – \ Documents and Settings \ username \ Data aplikace \ Apple Computer \ iTunes \ iPhone aktualizace softwaru
  • Windows Vista a Windows 7 – \ Users \ uživatelské_jméno \ AppData \ Roaming \ Apple Computer \ iTunes \ iPhone aktualizace softwaru
  • Windows 8 a Windows 10 – \ Uživatelé \ USERNAME \ AppData \ Roaming \ Apple Computer \ iTunes \

Pokud to nepomohlo, pravděpodobně problém je buď v samotném připojení k Internetu, což může mít omezení, která vám brání kontaktovat servery společnosti Apple nebo v počítači kvůli změně nastavení v souboru hostitelů, které blokují přístup k aktualizačním serverům. V takovém případě byste se měli pokusit aktualizovat připojením k jiné síti nebo jiným počítačem.