Proč nemůže počítač vidět jednotku USB flash nebo externí pevný disk a co mám s ní dělat?

Proč počítač neuvidí zařízení USB

Typicky jsou podezřelí v tomto případě jsou chyby v softwaru, nastavení operačního systému nesprávné, zastaralé ovladače, problém s počítačem USB porty, adaptérů nebo řídí sami.

V závislosti na příčinách se v každém případě problém projevuje různými způsoby. Stává se, že počítač vůbec nereaguje na jednotku flash nebo na pevný disk. V jiných situacích je slyšet zvuk při připojení nového zařízení, ale ikona disku se neobjeví v prohlížeči. A někdy počítač visí ihned po kontaktování zařízení USB.

Co dělat, pokud počítač se systémem Windows nevidí jednotku USB flash nebo externí pevný disk

Nejprve zjistěte, jaký je problém s počítačem, s adaptérem (pokud je připojení přes kabel) nebo s jednotkou. Zkuste připojit zařízení USB jinými porty. Pokud to nepomůže a použijete kabel, zkuste jej vyměnit za náhradní. V případě selhání zkontrolujte, zda se jednotka otevře na jiných počítačích.

Pokud zařízení pracuje na jiném počítači nebo jej nemůžete zkontrolovat

Připojte pevný disk nebo USB flash disk k počítači a postupujte podle pokynů. Pokud první nepomůže, jděte na další a tak dále.

1. Použijte nástroj Microsoft k vyřešení problémů s USB. Chcete-li to provést, stáhněte program z oficiálních webových stránek společnosti a spusťte jej v počítači. Poté postupujte podle pokynů na obrazovce, aby nástroj analyzoval systém a pokusil se problém automaticky odstranit. Nakonec znovu připojte jednotku.

Co dělat, pokud počítač neuvidí jednotku USB flash: Pomocí nástroje Microsoft řešíte problémy s rozhraním USB

2. Zkontrolujte nastavení jednotky v nabídce “Správa disků”. Nejprve otevřete okno příkazového řádku (klávesy Windows + R) a potom jej zadejte diskmgmt.msc a stiskněte klávesu Enter. Pečlivě si přečtěte všechny systémové výstrahy, abyste náhodně neformátovali měnič nebo nezměnili data, která jsou na něm zaznamenána.

Pokud se v nabídce Správa disků objeví disk bez popisku svazku, může to být příčinou problému. Potom klikněte pravým tlačítkem na disk a v kontextové nabídce jej přiřaďte příslušnou volbou.

  Proč nefunguje klávesnice a jak ji opravit

Co dělat, pokud počítač neuvidí jednotku USB flash: Zkontrolujte nastavení jednotky v nabídce

Poté restartujte počítač – požadovaný disk se může v prohlížeči objevit.

3. Zkontrolujte nastavení hardwaru v části “Správce zařízení”. Chcete-li ji otevřít, zadejte příkazový řádek devmgmt.msc a stiskněte klávesu Enter. Pokud v manažerovi vidíte poškozené zařízení (s otazníkem nebo výkřiky), může vám pomoci aktualizace.

Klikněte pravým tlačítkem myši na toto zařízení a klikněte na “Smazat”. V horním menu klikněte na “Akce” → “Aktualizovat konfiguraci hardwaru”.

Co dělat, pokud počítač neuvidí pevný disk: Zkontrolujte nastavení hardwaru v části

4. Nainstalujte nejnovější aktualizace pro systém Windows. Bez nich – zejména pro systém Windows XP – nemusí mít operační systém potřebné opravy pro práci s moderními jednotkami USB. Navíc nebude nadbytečné aktualizovat ovladače.

Pokud jiný počítač buď nevidí disk nebo všechny výše uvedené tipy nepomohly

V tomto případě je s největší pravděpodobností problém v samotné jednotce.

Pokud máte flash disk, ne pevný disk, můžete použít speciální nástroje k opravě chyb software. Takový software lze obvykle nalézt na webových stránkách výrobce. Například program JetFlash Online Recovery je určen pro jednotky Transcend. USB Flash Drive Online Recovery – pro flash disky značky ADATA. Všimněte si však, že v procesu obnovy tyto nástroje vymažou všechna data z jednotky flash.

Pokud žádný z výše uvedených problémů nepomohl, pravděpodobně jde o fyzickou poruchu pevného disku nebo flash disku. Pak je lepší ukázat přístroj odborníkovi nebo ho vrátit do obchodu v rámci záruky.

Co dělat, pokud Mac nevidí USB flash disk nebo externí pevný disk

U počítačů Apple je zkušební postup poněkud odlišný, ale postupuje přibližně stejným algoritmem. Předpokládáme, že jste se již pokusili restartovat počítač, odpojit a připojit USB flash disk a také zajistit spolehlivost připojení. Pokud to nepomůže, musíte provést následující kroky:

1. Zkontrolujte jednotku v “Disk Utility”. Otevřete vestavěný nástroj pro práci s disky (“Programy” → “Nástroje” → “Diskový nástroj”) a zkontrolujte, zda se problémová karta zobrazuje. Je-li jednotka stále viditelná, zkuste ji přeformátovat stisknutím tlačítka “Vymazat” a znovu připojit. Mějte na paměti, že veškerá data z jednotky flash budou nenávratně odstraněna.

  Jak čistit klávesnici zvnějšku a uvnitř

Co dělat, pokud systém Mac neuvidí jednotku USB flash: Zkontrolujte jednotku v

2. Zkontrolujte jednotku v části “Informace o systému”. Speciální diagnostický program pro Mac poskytuje podrobné informace o všech softwarových a hardwarových součástech počítače, včetně zařízení USB. Otevřete nabídku Apple, podržte klávesu Option, klikněte na “System Information” a v zobrazené nabídce přejděte do sekce USB.

Co dělat, pokud systém Mac neuvidí jednotku USB flash: Zkontrolujte jednotku v části

Pokud je jednotka flash, problém je v softwaru a můžete se pokusit obnovit disk podle doporučení výrobce. Pokud nejsou k dispozici žádné informace o jednotce flash, jedná se o fyzickou poruchu a měli byste se obrátit na prodejnu nebo servisní středisko, pokud opravu dává smysl.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top