Jak používat iPad jako druhý monitor na počítačích Mac a PC

iPad docela funtsionalen, mnoho lidí ji použít ve spojení s klávesnicí jako netbook na cestách, jako e-reader, herní stanice atd a podobně. Navíc k výše uvedeným je další příležitost zažít iPad a vytěžit z něj co nejvíce. Poměrně dobře funguje s rolí dalšího monitoru a připojuje se nejen k počítači Mac, ale také k počítači.

Taková malá obrazovka může být dobrým hold ze svých poslů, paleta barev při práci s Photoshopem, rozhraní pro aplikace a další užitečné widgety.

Chcete-li iPad otočit do dalšího monitoru, budete potřebovat:

1. iPad.
2. Počítač s operačním systémem MacOSX nebo Windows.
3. Síť Wi-Fi.
4. Aplikace pro iPad Air Display (cena 9,99 dolarů v App Store).
5. Aplikace Air Display pro počítač (zdarma).

Pokud nemáte možnost připojení k síti Wi-Fi, můžete použít připojení Ad-Hoc iPadu a počítače.

Instalace serveru Air Display do počítače a klientského softwaru na iPadu

V tomto příkladu bude instalace serveru dojít k počítači se systémem Windows 7. instalace není žádný velký problém – jediné, co musíte udělat, je schválit instalaci ovladače displeje na vyžádání Avatron softwaru a dělat restart po instalaci ovladače.

Během restartování počítače nainstalujte aplikace na iPad. Pokud ji poprvé spustíte, nabídne vám pokyny pro připojení k počítači. Pokud jste již obeznámeni s aplikací, nechte ji otevřenou a přepněte zpět do počítače, abyste spustili aplikaci Air Display už na ní.

Teoreticky by vše mělo probíhat hladce. Pokud však stále dochází k chybové zprávě, musíte přepnout hostitelský server DNS z výchozích nastavení (poskytovatele) na veřejně dostupný server DNS DNS nebo Google DNS.

Pokud se neobjeví žádná chybová zpráva, je čas začít připojovat iPad k počítači.

Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu Air Display se dostanete do kontextové nabídky. Kromě standardních položek nabídky byste měli vidět název iPadu.

  5 legjobb ingyenes videolejátszó macOS számára

Pokud tablet nevidíte v síti, musíte znovu zkontrolovat všechna připojení a připojit se k síti. Pokud je zařízení zobrazeno v síti, klikněte na něj.

Jakmile na něj kliknete myší na počítači, začne blikat ikona připojení na samotném tabletu. Poté by měla vaše plocha začít blikat a přepnout z tématu Aero Theme na Basic.

Pokud pracujete na stejném monitoru, výchozí obrazovka iPad by měla být na pravé straně. Pokud pracujete s více monitory, obrazovka tablet bude na pravé straně prvního monitoru. Pokud pracujete s dvěma monitory a ten na levé straně je číslo 1 a pravý číslo 2, pak bude nová obrazovka iPad umístěna uprostřed mezi nimi. Pokud má váš počítač tři monitory, bude monitor iPad mezi levým a středním.

Ale místo pro další monitor můžete zvolit sami. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši znovu na ikonu Air Display a zvolte Display Arrangemen a přesuňte monitor na místo, které jste zadali.

Poté, co upravíte umístění dalšího monitoru, můžete jej použít pro určený účel.

Použití dalších výhod společnosti Air Display

Kromě pouhého použití iPadu jako druhého monitoru je v aplikaci několik dalších skutečně užitečných funkcí.

Kromě toho, že jednoduše rozšiřujete svou plochu, můžete ji duplikovat. Chcete-li přepnout do režimu “zrcadlení”, musíte klepnout pravým tlačítkem myši na ikonu aplikace, vybrat Možnosti a poté Zrcadlový režim.

Nezapomeňte ani na dotykovou obrazovku iPad, která stále funguje v obvyklém režimu. To znamená, že aplikace, která bude přesunuta do tabletu, stejně jako na druhé obrazovce, lze ovládat dotykem.

Nakonec můžete přetáhnout různé formuláře a jiné formuláře a naplnit je pomocí klávesnice na obrazovce. Například pracujete v počítači a chcete, aby váš klient vyplnil požadovaný elektronický formulář. Chcete-li to udělat, stačí ji přetáhnout na iPad a předat mu. Zatímco ho naplní, můžete svou práci dokončit.

  适用于macOS的5个免费视频播放器

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤