Spark for Mac – bezplatný e-mailový klient, který je hezky použitelný

Pokud již používáte aplikaci Spark v systému iOS, nastavení klientského počítače bude trvat několik sekund. Aplikace přijímá data z vaší Apple ID a vše, co musíte udělat, abyste mohli začít, je zadat heslo z jednoho z vašich e-mailových účtů. Poté Spark synchronizuje všechna nastavení a rozkládá poštu na regálech.

Spark pro Mac

Objednávka v příchozích je vedena inteligentním algoritmem, který je klíčovým prvkem programu Spark a umožňuje vám neztrácet čas na poštovních zásilkách a spamu. V inteligentní schránce jsou písmena seskupena do několika kategorií (osobní, distribuce, upozornění, sešívaná) a poslední tři zprávy se zobrazují v každé kategorii. Kvůli tomu není páska přeplněná a jen jeden pohled stačí k pochopení současného stavu věcí. Příznivci klasické složky Inboxu prostě potřebují přepnout na příslušnou sekci: tam jsou všechna písmena zobrazena podle data přijetí.

Spark for Mac: Inteligentní algoritmus

Existuje několik způsobů interakce se zprávami. Po prohlížení z Smart Inboxu se automaticky přečtou a přesunou do dolní části obrazovky, čímž se vytvoří prostor pro další zprávy. Známé gesta po přetáčení umožňují nakonfigurovat čtyři vybrané akce, zbytek obsahuje tlačítka na panelu a kontextové menu s pravým tlačítkem myši. K dispozici jsou všechny obvyklé funkce, včetně již téměř povinného “zpoždění”. Pro ni, mimochodem, existují flexibilní nastavení a upozornění.

Spark for Mac: rychlá odezva

Stejně jako v mobilní verzi, desktop Spark také může přepínat podpisy, posílat pozvánky na schůzky a reagovat na účastníky s rychlými odpověďmi, které jsou něco jako emoji. K dispozici jsou aliasy, složky a klávesové zkratky a najednou několik rozložení v závislosti na vašich návycích.

Z ostatních silných stránek aplikace si zaslouží zvláštní chválu rozsáhlý seznam služeb třetích stran integrovaných se systémem Spark, stejně jako velký počet nastavení, která vám umožní určit, jak a co bude zobrazeno a pracovat v rozhraní.

Spark for Mac: Nastavení

Mínusmi lze připsat pouze to, že chybí vlastní filtry. To je jediná věc, kterou mi aplikace opravdu chyběla za týden beta testování. Pokud máte mnoho účtů a různých odběrů, z nichž každá má nastavená samostatná pravidla, bude to trochu nepohodlné. Je to však pouze první verze. Tato funkce se s největší pravděpodobností objeví v budoucích aktualizacích.

Ať už to bylo cokoli, aplikace zanechává mimořádně pozitivní dojem, stejně jako všechny produkty Readdle. Vypadá to dobře, funguje dobře a dělá skvělý pár svého mobilního společníka.

Spark for Mac podporuje iCloud, Gmail, Outlook, Exchange, Yahoo a další e-mailové služby. Aplikace je zcela zdarma a je k dispozici pro MacOS 10.11 a novější.