6 סיבות לא להיות מתכנת

כל מי שיקדיש את חייו לתכנות, יראה בפני עצמו את הבונוסים הנעימים שהמקצוע הנפלא הזה מביא. אבל את החסרונות ובעיות של פעילות זו לעתים קרובות מאוד להישאר בין הצללים. לכן, החלטנו להציג לך רשימה קטנה של תכונות, שבאמצעותו אתה יכול להבין תכנות זה לא שלך.

1. אתה לא אוהב יצירתיות

נראה כי רבים התכנות הוא מדע מדויק מתמטית, לציית קבוצה של כללים, כי הם רק מספיק כדי ללמוד. זה נכון בחלקו, אבל רק בחלקו. למעשה, תצטרך יצירתיות ענק, את האומץ ואת הרוח של הניסוי. הפרויקט החדש הוא בד ריק שבו אתה משתמש בפקודות כדי ליצור ציור של התוכנית בעתיד. תהליך התכנות ידרוש ממך מאמצים יצירתיים יותר מאשר כתיבת תמונה או רומן, כדי להיות מוכן לזה.

2. אתה עובד מתחת לקנה

העבודה על התוכנית היא תהליך יצירתי, וכל תהליך יצירתי דורש התלהבות ומעורבות של המשתתפים. אתה תהיה חייב לאהוב את מקום העבודה שלך, תכנות אהבה וכל פרויקט הנוכחי, אחרת אתה מסתכן לא להשיג הצלחה.

אם אתה מתעורר בבוקר ולא מרגיש תשוקה בוערת להתחיל מיד kodit, אז אולי תכנות לא בשבילך.

3. אתה לא אוהב לפתור פאזלים

למרות כל המילים על יצירתיות שאתה קורא קצת יותר גבוה, תכנות הוא פעולה לוגית עמוקה מובנית. הנה, כל צעד שאתה לוקח יוביל שרשרת של הבאים, וכל אירוע יהיה סיבה משלו. תהליך איתור הבאגים של תוכנית דומה לפתרון משימה לוגית מסובכת מאוד, שבה יהיה עליך להפוך לבלש אמיתי, לחפש בקפידה את הסיבה של באג מסוים. חלק גדול מזמנך תוכלו להקדיש בדיוק את החיפוש אחר טעויות בטבע שלך ואת הקוד של מישהו אחר. תחשוב היטב אם פעילויות כאלה מתאימות את השאיפות ואת נטיות.

4. אי אפשר לשבת זמן רב במקום אחד

תהליך התכנות מרמז כי אתה חייב לשבת מול המחשב במשך זמן רב. אתה יכול לשנות את התנוחה, אתה יכול לשנות את הסביבה או רקע קול, אבל המהות נשארת: אתה מחובר למקום העבודה שלך. זה לא מתאים לכל הטבע, יש חוסר סבלנות כזה, אשר כל הזמן צריך לשנות את התנועה. לכן, חשוב היטב אם סגנון חיים כזה מתאים לאופי שלך ולהרגליך.

5. אתה מעריך את יום העבודה מנורמל

לא משנה אם אתה עובד עבור עצמך או בכל חברה, סביר להניח שאתה צריך לעבוד לעתים קרובות לאחר סוף היום ואולי אפילו בלילה. העניין הוא שלמרות כל המאמצים בתכנון ובארגון, תהליך זה קשה להסדיר באופן מלא בשל נסיבות ועצמות חדשות המתעוררות. אז להיות מוכנים לכך תצטרך לשקול מחדש את שגרת היומיום שלך ואת הגישה לעבודה.

6. אתה רוצה להתעשר מהר

זהו אחד הגורמים החשובים ביותר שמושך אנשים בתכנות. כן, אם אתה משווה את רמת ההכנסה של אנשים המועסקים בענף זה עם אחרים, אז זה מעט גבוה יותר מאשר הטמפרטורה הממוצעת בבית החולים. אבל אם אתה חולם על כסף מהיר וגדול, אז אתה יכול לצפות אכזבה גדולה. לא כל המתכנתים באים עם סטרט-אפים מוצלחים, ולילה אחד הם מגלמים את הרעיון שלהם בקוד, ובבוקר הם מתעוררים מיליונרים.

הרוב המכריע של coders להישאר עובדים ידועים אשר מבזבזים את בריאותם מול צגים ולא מקבלים פרס על זה.

בכתיבת מאמר זה, אני לא מגדיר את עצמי למטרה להשמיץ או בכל דרך לצמצם את המקצוע המתכנת. רק כל זמן בבחירת מקצוע חדש, להיות מודע לכך שזה לא יכול להיות רק בצד הקדמי, אלא גם את ההיבטים השליליים, אשר אז מסוגלים למדי לקלקל את החיים שלך.

ובכן, לא שינית את דעתך על הולך מתכנתים?