איך למדתי באינטרנט, או למה Coursera הוא טוב יותר מאשר באוניברסיטה

אחרי שנים שלמדתי באוניברסיטה, לעצמי, החלטתי שאני פשוט לא מתאים ללימודים, כמו רבים מחברי ללימודים. כמובן, מעת לעת אני מאשים את המורים, אומר כי הם לא מעוניינים ללמוד, ידע לא ניתן להשתמש בפועל, וכל שאר muck, אשר, כפי שאתה יודע, 99.9% מהסטודנטים אומרים.

עם זאת, במידה רבה יותר, אני עדיין מאשים את עצמי. מה היתה הפתעתי כאשר ניסיתי לראשונה לעשות חינוך עצמי. בשלב זה, הבנתי סוף סוף כי 99.9% מהסטודנטים צודקים והאוניברסיטה מטילה רק סלידה פתולוגית ללמידה. וכמה (אני) עדיין לשלם הרבה כסף על זה.

מבוא

כאשר החלטתי לעשות חינוך עצמי, מיד שלי נפלו על קורסרה. זהו פרויקט מקוון כזה בתחום החינוך, שבו אוניברסיטאות בעלות חשיבות עולמית (סטנפורד, וורטון, פרינסטון) פורשות קורסי הכשרה חינם בנושאים שונים. ואת הנושאים האלה הם רבים ללא הרף, החל אמנות לבריאות העסק, פיזיקה וסטטיסטיקות.

ומכיוון שאני עדיין לא יודע מה אני רוצה בחיים האלה (בגיל 20, כן), החלטתי לדחוף את האצבע שלי בשמים ובחר קורס שיווק פנסילבניה האוניברסיטה. יש צורך לספר קצת על מוסד חינוכי זה.

בית הספר לעסקים של וורטון באוניברסיטה הזאת נחשב לאחד המנהיגים בתחום החינוך הכלכלי, ורציתי להאמין כי שאר הפקולטות ומחלקת השיווק ביניהם לא מפגרים.

IMG012_WR031_COURSERA-II

אז, נרשמתי לקורס (אני חוזר שוב שזה לגמרי בחינם) והתחלתי את האימונים שלי. למרבה הצער, כמעט כל קורסרה קורסים הם באנגלית. ראיתי כמה קורסים ברוסית, אבל ההתמקדות שלהם לא היתה מעניינת אותי.

בהתחלה, הקשבה לאנגלית מיוחדת עם מונחים שונים היתה די קשה. כל הזמן עברתי אל Google Translate וחיפשתי בו מילים לא מוכרות. עם זאת, מילים אלה נזכרו במהרה, וזה היה מאוד הקל על ידי כתוביות. הם לכל שיעור, וכל הקורסים שמצאתי, במקרה הגרוע ביותר, יש כתוביות באנגלית, ובמקרה הטוב – אפילו רוסית.

למותר לציין, מה ללמוד על הקורס הזה היה מעניין מאוד? קורס וורטון חולק לשלושה חלקים, שכל אחד מהם הובל על ידי פרופסור חדש. כשהקשבתי לחלק הראשון, פרופסור ברברה קאן נראתה לי אחת המורות המעניינות ביותר בחיי, וחשבתי שבקושי יהיה אפשר לעלות על המורה מהחלק הבא.

תאר לעצמך את ההפתעה כאשר הראשון פיטר מדעך, ואז דוד בל שפכו עלי כל כך הרבה מידע שימושי ומעניין כי התחלתי לחשוב על העובדה כי האוניברסיטאות שלנו במיוחד להפוך אותנו אידיוטים.

ועכשיו כמה יתרונות של Coursera.

המורים הטובים ביותר מכל רחבי העולם

קורסרה נותן לך את ההזדמנות כדי לקבל קצת ידע וניסיון של מיטב המורים בתחום הפעילות שלך. יתר על כן, רבים מהם מלבד הוראה יש גם העסק שלהם. לדוגמה, ברברה קאן, שהובילה את הקורס בשיווק, היא מנהלת חברת ייעוץ ידועה.

אתה יכול ללמוד כאשר אתה מרגיש בנוח

coursera-800x600

האם אתה רוצה להקשיב לקורס ברכבת התחתית? אין בעיה: קורסרה יש יישומים ניידים, ואתה יכול לפתוח את ההרצאה בכל מקום ובכל עת. זה מאוד נוח מאוד ומאפשר לך לתכנן את לוח הזמנים מראש ולעשות שיעורים בו כאשר הוא נוח.

תעודה

למרות העובדה כי כל הקורסים הם בחינם, עבור $ 40 אתה יכול לקבל תעודה מהאוניברסיטה שבה סיימת את הקורס. למה? ולמה אנחנו הולכים לסמינרים שונים ואז לבלות ניירות על הסיום שלהם על הקיר? אז זה נחוץ כאן. עבור כולם סביבך, זוהי הוכחה כי אתה באמת השלים את הקורס ולמד משהו חדש. בנוסף, זה יכול להיות שימושי עבור עבודה בחו”ל, כמו גם עבור עצמאי, היתרונות שיש לנו כבר כתב.

בשבילך, את הראיות הטובות ביותר היא עדיין את הידע כי יש התיישבו בראש שלך. רכישת תעודת אינו נדרש כלל ואינה מספקת גישה לכל סוג נוסף של מענקים או בונוסים אחרים.

מעניין, אינטראקטיבי וללא עודף מים

מה שאהבתי יותר מכל, הוא כי חוקים רבים, הגדרות ותיאוריות הוסברו על ידי דוגמה של חברות ספציפיות. הקורסים הם סיפרו לעתים קרובות על אפל, מיקרוסופט, זאפוס, אמזון, וירג ‘יניה ועוד חברות רבות אשר השיגו משהו בנישה שלהם.

יתר על כן, לכל שיעור יש פורומים מיוחדים בהם התלמידים יכולים לתקשר בינם לבין עצמם, לדון בקורס ולשאול שאלות למורים. ובכן, כל השאר, זה מעניין מאוד.

אתה יכול למצוא קורס על כל נושא

כפי שאמרתי, קורסרה כוללת כ -700 קורסים בתחומים שונים של פעילות. הנדסה, עסקים, אמנות, ניהול, שיווק, מדעים מדויקים – כל אחד מהם מייצג את מיטב האוניברסיטאות והמורים מכל רחבי העולם.

לסיכום

Coursera הוא מגניב. לא הצטערתי על 40 דולר ועדיין יש לי תעודת סיום של הקורס. אני לא יודע אם הוא אי פעם יהיה שימושי בשבילי, אבל רק רציתי להודות לאלה שהחזירו לי את אהבת החינוך ונתן לי את ההזדמנות ללמוד משהו חדש, מה שהופך את תהליך הלמידה מעניין, מעשי ושימושי.

כאשר אתה מתחיל את הקורס ולראות את המורים בפעם הראשונה, תוכל מיד להבין למה הם אומרים כל כך מרגש.

כל אחד מהם מתלהב מן המומחיות שלו ומדבר אפילו על דברים בסיסיים עם אש בעיניו. וזה מדבק.

אתה יכול לברר על תחילת הקורס בעוד מספר שבועות. גם אז, תוכנית הקורס, המורים המובילים שלה מידע קצר על אותם יתוארו. אתה לא יכול לשנות את המורה, אבל אני חושב שאתה לא צריך את זה. כדאי להוסיף כי Coursera נותן ידע שאתה יכול ליישם, והוא יכול לשכוח בבטחה – הכל תלוי בך. אבל היא לא נותנת דיפלומה להשכלה גבוהה.

כדי חסרונות של Coursera זה אפשרי לבצע את זה דרישות הפרויקט המקוון ממך הארגון. לא יהיה לך מורה עם שליט בידיים שלך ולא להכריח אותך ללמוד כל יום. אני אצטרך מחדש laz עצלות בעצמך ולעשות את זה בעצמי. אם זה מסתבר או לא תלוי בך. אם הפרויקט הזה לא מתאים לך עם משהו, אז אתה יכול להסתכל על אנלוגים. לדוגמה, אוקספורד מעבירה לאתר שלו קורסים חינם. כאן דיברנו על קורסים בחינם על תכנות ב- Android ו- iOS, והנה קורסים חינם באוניברסיטת סטנפורד.

אני רוצה לייעץ דבר אחד חשוב מאוד. נקודות המפתח של כל הרצאה (והיו 60 בסך הכל) נרשמו על ידי Evernote, בתוספת שקופיות, אשר המורה הראה, עם הגדרות בסיסיות ומחשבותיו. מחברת זו עזרה לי הרבה במהלך הבחינה הסופית, כי Coursera מאפשר להשתמש בכל האמצעים בעת הלידה.

הבעיה היא כי 70% של השאלות במבחן האחרון הם מעשיים גרידא ו- Google עם “ויקיפדיה” לא סביר לעזור. אבל ההערות שלך – עדיין ככה. גם רשומות אלה יעזרו בעתיד, כאשר אתה רוצה לרענן את הידע שלך. הקורס שאני מדבר עליו כל הזמן הוא כאן. אם מישהו רוצה לעבור את זה או סתם לקרוא את הסיכום שלי, לכתוב, אני בשמחה לשתף הפניה למחברת.

אולי המסקנה היחידה שאני יכול לעשות היא כי קורסרה היא העתיד של החינוך. עבור קורס של חודשיים על שיווק, למדתי הרבה יותר מארבע שנים באוניברסיטה. כן, אני אעשה את זה, כן, לא רציתי ללמוד, אבל הבעיה היא לא רק אני. החינוך שלנו גורם לנו ככה. ו Coursera יגרום לך להתאהב למידה שוב. אני מבטיח.